Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Co jedzą i jak żyją szynszyle - poznaj zwyczaje tych gryzoni zanim zdecydujesz się na hodowlę

2021-01-29
Co jedzą i jak żyją szynszyle - poznaj zwyczaje tych gryzoni zanim zdecydujesz się na hodowlę

Szynszyle w środowisku naturalnym

Szynszyle wydają się specyficznymi gryzoniami - nie lubią samotności, w trakcie dnia śpią, a w nocy są aktywne. Zwracając jednak uwagę na styl życia zwierzątek w środowisku naturalnym, szybko zauważysz, że takie zachowania są właściwe całej populacji szynszyli. Także to, co podasz swojemu pupilowi na kolejne posiłki, będzie miało związek z tym, co jedzą szynszyle na wolności. Zatem - co musisz wiedzieć o hodowli szynszyli, by zapewnić swojemu gryzoniowi najlepsze warunki wzrostu i rozwoju?

Co jedzą i jak żyją szynszyle

1. Odpowiednio dużą klatkę

Szynszyle, naturalnie żyjące w Andach są niezwykle aktywne. Jeśli chcesz, by Twój pupil cieszył się komfortowymi warunkami, koniecznie zadbaj o odpowiednio dużą klatkę. Zwierzątka lubią się wspinać i skakać, dlatego wolna przestrzeń jest konieczna.

2. Towarzystwo

Decydując się na szynszylę, warto pamiętać, że gryzoń nie lubi samotności - zwłaszcza że w środowisku naturalnym zwierzęta żyją w dużych skupiskach. Dobrym rozwiązaniem będzie decyzja o hodowli więcej, niż jednego gryzonia.

3. Spokojne otoczenie

Śpiące w ciągu dnia szynszyle potrzebują spokojnego otoczenia. Warto także zadbać o odpowiednią temperaturę. A ta powinna wahać się pomiędzy 10, a 18 stopni Celsjusza. Wówczas gryzonie będą cieszyły się zdrowiem i energią do działania.

4. Pokarm dopasowany do potrzeb gryzonia

Już wiesz, jakie warunki zapewnić gryzoniom? Czas sprawdzić, co jedzą szynszyle. W środowisku naturalnym ich dieta jest uboga w składniki pokarmowe i surowy błonnik. Najczęściej składa się z korzeni, kwiatów i nasion.
Jak karmić pupila w warunkach domowych? Najlepiej, sięgając po gotowe mieszanki o starannie opracowanym składzie. Odpowiednie będą propozycje wysokobłonnikowe i pełnowartościowe, pozbawione zbóż. Ciekawym urozmaiceniem diety mogą okazać się smaczne przekąski, sianko tymotkowe z marchewką, a także - mleko dla małych ssaków. Ważne, by jedzenie dla szynszyli kupować w renomowanych sklepach zoologicznych - wówczas będziesz miał pewność, że dajesz swojemu gryzoniowi to, co najlepsze!

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 436 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-25
Szybka wysyłka
2024-05-16
jak zawsze szybko i sprawnie !!
pixel