Kolby z sianem i ziołami – przysmak każdego królika

Co może jeść królik? Zastanawiasz się, co będzie smakowało twojemu pupilowi? Jeżeli szukasz naprawdę smacznej przekąski postaw na siano lub zioła. Twój długouchy przyjaciel na pewno ucieszy się z takich przysmaków. Doskonałym rozwiązaniem, które na pewno doceni każdy opiekun zwierzęcia będą kolby z sianem oraz ziołami. To nie tylko zwykły smakołyk. Kolby, dzięki temu, że są twarde ułatwiają ścieranie siekaczy. Dodatkowo pomogą w dostarczeniu do organizmu zwierzątka potrzebnych składników odżywczych. Sam królik będzie odczuwał przyjemność ze zjadania kolby.

Wypróbuj karmę dla królików

Zastanawiasz się, co może jeść królik? Oczywiście karmę dla królików! Warto zawsze mieć pod ręką taki rodzaj pożywienia. Po pierwsze możesz zakupić pokarm w dużym opakowaniu, co jest zarówno ekologiczne, jak i ekonomiczne. Po drugie skład takiej karmy jest bardzo zróżnicowany. Podając ją królikowi masz pewność, że dostarczasz mu niezbędnych substancji odżywczych, dbasz o jego zdrowie, prawidłowy rozwój oraz dobre samopoczucie. Po trzecie chrupiące ziarna oraz suszone warzywa, to jeden z tych rodzajów pożywienia, które króliki lubią najbardziej.

Nie zapominaj o wodzie

Tak samo ważne jak to, co może jeść królik jest dostarczanie mu odpowiedniej ilości płynów. Długouche zwierzaki muszą mieć stały i nieograniczony dostęp do wody. Pamiętaj, żeby kontrolować, ile twój pupil wypija. Sprawdzaj, czy każdego dnia przyjął odpowiednią ilość napoju. Do pojenia królika najlepiej nadaje się dobrej jakości kranówka lub woda źródlana. Unikaj podawania mu wód gazowanych lub mineralizowanych. Zanim wyjdziesz z domu lub oddalisz się do codziennych obowiązków upewnij się, czy w poidełku lub misce znajduje się odpowiednia ilość płynu. Pamiętaj także o jej regularnym uzupełnianiu w ciągu dnia.

Czego nie dawać królikowi do jedzenia?

Wiesz już, co może jeść królik, teraz kilka informacji dotyczących tego, czego nie należy mu serwować. Zrezygnuj z podawania długouchemu zwierzakowi pieczywa, słodyczy oraz resztek ze stołu. Nieodpowiednie dla niego są także różnego rodzaju kwiaty domowe lub ogrodowe (wiele osób daje królikom do jedzenia liście tych roślin, co może doprowadzić do zatrucia organizmu zwierzaka). Najlepiej karm swojego pupila dedykowanym dla niego pokarmem, który kupisz w sklepie zoologicznym.