Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Codzienny spacer z psem to przyjemność dla niego i dla Ciebie

2020-02-24
Codzienny spacer z psem to przyjemność dla niego i dla Ciebie

Poranna gimnastyka z psem

Posiadając psa, którego trzeba każdego ranka wyprowadzać na spacer, nie musisz zastanawiać się nad poranną gimnastyką. Ledwie otworzysz oczy, włożysz na siebie byle jaki ciuch i już jesteś gotowa do aktywności. Psy uwielbiają przebywać na świeżym powietrzu, a i dla Ciebie będzie to zastrzyk energii z samego rana. Spacery z psem możesz przemienić w lekki bieg, wykonać przy okazji kilka ćwiczeń rozciągających, dzięki czemu pozostaniesz w dobrej formie.

Spacer z psem

Wieczorny relaks dla Ciebie

Każdy pies potrzebuje w ciągu dnia kilku wyjść na zewnątrz. W tym czasie nie tylko zaspokaja swoje potrzeby fizjologiczne, ale przede wszystkim ma szansę obcować z naturą, rozruszać stawy i pobiegać. Wieczorny spacer to dla Ciebie wspaniała okazja, by przewietrzyć umysł i ciało po całym dniu spędzonym w pracy, najczęściej za biurkiem i komputerem. Powietrze, wiatr i ziemia pod stopami pozwala na chwilę odetchnąć i nabrać dystansu do wielu spraw. Za tę chwilę relaksu będzie Ci wdzięczny nie tylko pupil, ale i rodzina, którą najczęściej nieświadomie obarczasz nagromadzonym w ciele stresem.

Higiena a spacer z psem

Częste spacery z psem to także szansa na regularną pielęgnację pupila. Wychodzenie na dwór wiąże się z tym, że zwierzę trafia w różne miejsca, w których z łatwością może się ubrudzić. Po powrocie czeka go zatem obowiązkowe mycie lub chociaż wycieranie. Psy nie przepadają na kąpielą, jednak tak częste czyszczenie sierści sprawia, że uda Ci się go, choć odrobinę, odświeżyć. Spacer z psem to również doskonała okazja do wyczesania jego sierści. Na świeżym powietrzu zwierzę jest bardziej podatne na wszelkie zabiegi pielęgnacyjne, które niestety dla niego, trzeba wykonywać regularnie.

Zacieśnianie więzi między właścicielem a psem

Spacer jest także szansą na zacieśnianie więzi z pupilem. W tym czasie, który poświęcasz tylko jemu, poznajesz go lepiej, a on czuje się bezpieczny w Twoim towarzystwie. Zwierzęta potrafią odwzajemnić miłość, którą je obdarowujemy. Okazywanie jej podczas spacerów z psem jest świetnym sposobem na budowanie relacji. Warto o to zadbać, gdyż nie bez powodu mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 436 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-27
ok.
2024-05-14
Pani która mnie obsługiwała była bardzo miła udzieliła mi wszelkich informacji dotyczących kagańca pomogła mi w wyborze jestem bardzo zadowolona z obsługi. Przesyłka błyskawiczna.
pixel