Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czy pies może pić mleko - w jakich sytuacjach okaże się niezbędne a w jakich zaszkodzi

2020-12-10
Czy pies może pić mleko - w jakich sytuacjach okaże się niezbędne a w jakich zaszkodzi

Dla szczeniąt mleko jest niezbędne!

To zdecydowanie prawda! Zdarza się jednak, że suka nie chce lub nie może wykarmić potomstwa. Wówczas należy znaleźć matkę zastępczą, a więc inną sukę w okresie laktacji. Niestety – często wymaga to odpowiednio dużo czasu, a nierzadko jest zupełnie niemożliwe. Zastanawiasz się, czy pies może pić mleko w takiej sytuacji? Nie tylko może, ale musi! W takiej sytuacji skorzystaj z gotowych propozycji i sięgnij po mleko zastępcze dla szczeniąt. Właściwie zbilansowany skład zapewni zwierzęciu odpowiednią ilość białka, tłuszczów, witamin i minerałów, a także – dodatek DHA. Decydując się na pokarm zastępczy, możesz mieć pewność, że dajesz swojemu czworonogowi wszystko, co najlepsze!

Czy pies może pić mleko

Mleko zastępcze dla dorosłych psów

Mleko zastępcze mogą również przyjmować psy dorosłe, jednak tu pojawiają się ograniczenia. Produkt opracowany z myślą o rozwijających się szczeniętach nie powinien stanowić substytutu diety zdrowego dorosłego psa. Kiedy więc można podać mieszankę zastępczą?

Mleko zastępcze będzie może być stosowane jako wsparcie diety suk karmiących albo ciężarnych. Starannie opracowany skład dostarczy psu wszystkich niezbędnych składników w obciążającym organizm okresie. Niezbędne okaże się także w przypadku czworonogów, które przechodzą okres rekonwalescencji.

Mleko to doskonałe uzupełnienie diety! Czy na pewno?

Chociaż nierzadko można spotkać się z opinią, że mleko stanowi doskonałe uzupełnienie diety także dorosłego psa, warto przed uzupełnieniem miski uzupełnić wiedzę! O ile mleko suki jest szczeniętom niezbędne, o tyle dorosłemu psu zdecydowanie rozsądniej będzie podać dedykowaną mu karmę. Zastanawiając się, czy pies może pić mleko krowie, warto zapoznać się z tematem alergii pokarmowych! A te najpewniej się pojawią. Dlaczego? Z dwóch istotnych powodów:

- Około drugiego miesiąca życia u psów zanika laktaza – enzym odpowiadający za trawienie laktozy. Wówczas, podając czworonogowi mleko krowie, narażasz go na nietolerancję pokarmową i związane z nią, nieprzyjemne problemy – ból brzucha, biegunkę i ogólne osłabienie.

- Mleko krowie u psa może wywołać alergię. Rozpoznasz ją nie tylko po bólach brzucha i biegunce, które mogą być mylące, ale także – po uporczywym świądzie. Skóra psa na skutek drapania stanie się dodatkowo zaczerwieniona i podrażniona.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 628 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-11-14
Szybko i sprawnie - towar zgodny z oczekiwaniem
2024-11-12
Szybka realizacja zamówienia,produkty dobrze zabezpieczone w transporcie.Moje zwierzaki napewną będą zadowolone.Pozdrawiam :)
pixel