Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dlaczego świnka morska piszczy - sposoby kawii domowej na komunikowanie się

2021-01-13
Dlaczego świnka morska piszczy - sposoby kawii domowej na komunikowanie się

Kiedy świnka morska chce się skomunikować z człowiekiem?

Najczęstsze dźwięki wydawane przez kawię to te, które przypominają kwiczenie. Próbuje ona porozumieć się za ich pomocą nie tylko z człowiekiem, ale także z innymi zwierzętami. Często dzieje się tak wtedy, kiedy łaknie towarzystwa, ale najczęściej, gdy jest głodna. W ten sposób świnki chcą też zwrócić na siebie uwagę i zachęcić do zabawy, szczególnie gdy w domu jest więcej niż jeden osobnik. Kawia domowa wydaje z siebie również odgłosy przypominające gruchanie. Dzieje się tak wtedy, kiedy zwierzak jest zadowolony, w przeciwieństwie do sytuacji, kiedy świnka morska piszczy.

Dlaczego świnka morska piszczy

Odgłosy wydawane przez świnkę, które powinny Cię zaalarmować

Gdy świnka morska jest zadowolona rzadko wydaje z siebie dźwięki przypominające szczękanie zębami. Mogą one oznaczać agresywne zachowanie jednej z kawii wobec drugiej. Może to poskutkować bójką zwierząt i atakiem jednej na drugą. Świnki szczękają zębami lub piszczą, gdy poczują się zagrożone i znajdą się w stresującej sytuacji. Jest to ich reakcja obronna, dlatego warto obserwować swoich pupili i reagować na sygnały, które wysyłają.

Dlaczego świnka morska piszczy i kiedy powinno to wzbudzić Twoją czujność?

Popiskiwania w żaden sposób nie można zignorować. To jeden z tych dźwięków, który powinien wzbudzić w Tobie szczególną czujność.. Świnka morska w ten sposób informuje, że coś ją boli albo czegoś mocno się przestraszyła. Często jest to także oznaka choroby, zapalenia, bólu zębów czy też problemów trawiennych. Istotna jest szybka reakcja i wizyta ze zwierzęciem u weterynarza. To dlaczego świnka morska piszczy, ma wiele przyczyn, a poznanie ich pomoże Ci lepiej się nią zająć.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 436 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-27
ok.
2024-05-14
Szybka dostawa Polecam :)
pixel