Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dokarmianie dzikich ptaków to sztuka - poznaj najważniejsze zasady

2020-01-07
Dokarmianie dzikich ptaków to sztuka - poznaj najważniejsze zasady

Kiedy karmić dzikie ptaki

Współczesne zimy nie należą do mroźnych, dlatego dokarmianie ptaków nie jest konieczne. Jeśli jednak troska o pierzastych przyjaciół zwycięża, poznaj kilka praktycznych porad, które pomogą Ci otoczyć je odpowiedzialną opieką.
Nie wiesz, kiedy powiesić karmnik albo przygotować smakołyki dla ptaków? Obserwuj, co dzieje się za oknem i … zaufaj Matce Naturze! Nie istnieją określone granice mówiące, kiedy należy rozpocząć, a kiedy zakończyć dokarmianie. Jeśli zima jest wyjątkowo ciepła, a śnieg się nie pojawia, możesz być spokojny – ptaki poradzą sobie doskonale, nawet jeśli zapomnisz napełnić karmnik. Pamiętaj jednak, że w karmieniu najważniejsza jest konsekwencja. Co oznacza ona w praktyce? Ptaki szybko zapamiętują miejsca, w których znajdują pożywienie. Jeśli powieszony przez Ciebie karmnik regularnie był napełniany, możesz być pewnym, że wrócą kolejnej zimy sprawdzić, co przygotowałeś tym razem. Dbaj, by z nadejściem wiosny schować karmnik. Dzikich ptaków nie należy dokarmiać przez cały rok!

dokarmianie dzikich ptaków

Co z tym karmnikiem?

Decydując się na dokarmianie dzikich ptaków, zdecyduj się na karmnik – możesz kupić gotowy model w niemal każdym markecie lub wykonać go samodzielnie. Wygodna podstawa sprawdzi się w przypadku suchej karmy, haczyk będzie idealny na specjalne kule, a dzięki daszkowi pokarm nie zostanie przykryty przez śnieg.
Karmnik umieść w bezpiecznym miejscu, dbając o wygodny dostęp do niego. Pamiętaj, że decydując się na dokarmianie dzikich ptaków, musisz zachować konsekwencję, a karmnik nie może wisieć pusty! Co więcej – powinieneś regularnie o niego dbać – wymieniać i uzupełniać pokarm oraz sprzątać.

Czym należy karmić dzikie ptaki?

Przygotowując pokarm dla ptaków, warto zadbać o jego jakość. Zdecydowanie należy zrezygnować z podawania im resztek ze stołu – okruchów chleba, większych kawałków pieczywa lub solonej słoniny, ponieważ negatywnie wpływają na ich układ trawienny. Zatem, czym poczęstować pierzastych przyjaciół? Możliwości masz naprawdę dużo!

1. Sucha karma dla dzikich ptaków to unikalna mieszanka nasion i ziaren zbóż, odpowiednia zarówno dla małych, jak i dużych osobników;
2. Gotowe kule to wyjątkowe połączenie ziaren, orzechów i tłuszczu zamkniętych w wytrzymałej siateczce;
3. Walec tłuszczowy możesz powiesić na gałęzi drzewa, proponując ptakom to, co najlepsze!
4. Tłuszczowy domek lub ptaszek z ziarnami to zabawny sposób na dokarmiane ptaków, jesteśmy przekonani, że szczególnie spodoba się najmłodszym!

Dokarmianie ptaków nie jest trudnym zadaniem, o ile odpowiednio się do niego przygotujesz! Zadbaj odpowiedzialnie o ptaki, które spędzają zimę w kraju.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 436 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-25
Szybka wysyłka
2024-05-23
Super jakość i bardzo dobra cena
pixel