Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Gdzie na spacer z psem w Krakowie - podpowiadamy najciekawsze miejsca

2024-02-09
Gdzie na spacer z psem w Krakowie - podpowiadamy najciekawsze miejsca
Gdzie na spacer z psem w Krakowie

Najlepsze miejsca na spacer z psem w Krakowie

W Krakowie znajdziemy wiele miejsca na spacer z psem, które z pewnością przypadną do gustu zarówno naszym czworonogom, jak i nam samym. Warto zwrócić uwagę na parki, tereny zielone oraz wybiegi dla psów, które są dostępne w różnych częściach miasta. Poniżej przedstawiamy najciekawsze propozycje na spacer z psem w Krakowie.

Parki w Krakowie przyjazne psom

Wśród parki Kraków warto zwrócić uwagę na te, które są przyjazne psom. Niektóre z nich oferują specjalne psi parki oraz udogodnienia dla naszych pupili. Oto lista parków, które warto odwiedzić ze swoim psem:

 • Park Jordana - z wydzielonym wybiegiem dla psów oraz strefą agility
 • Park Bednarskiego - z dużym terenem zielonym, idealnym na długie spacery
 • Park Lotników - z wyznaczonym miejscem na spacer z psem oraz ławkami dla właścicieli
 • Park Błonia - z dużą przestrzenią do biegania i zabawy dla psów

Warto pamiętać o przestrzeganiu zasad korzystania z parków z psami, takich jak zbieranie nieczystości czy trzymanie psa na smyczy w miejscach, gdzie jest to wymagane.

Krakowskie tereny zielone idealne na dłuższy spacer z psem

Jeśli szukasz miejsca na dłuższy spacer z psem w Krakowie, warto zwrócić uwagę na tereny zielone znajdujące się w mieście. Są one idealne na długi spacer pieska oraz oferują różnorodne ścieżki spacerowe i atrakcje dla psów. Oto kilka propozycji:

 • Las Wolski - z licznymi ścieżkami spacerowymi, idealnymi na długie spacery z psem
 • Zakrzówek - z pięknymi widokami na zbiornik wodny oraz terenami zielonymi do spacerów
 • Skwer Judah - z dużą przestrzenią do biegania i zabawy dla psów oraz ławkami dla właścicieli

Wybiegi dla psów w Krakowie: gdzie można bezpiecznie puścić psa ze smyczy

W Krakowie znajdziemy również wiele wybiegów dla psów, które są doskonałym miejscem na zabawę i socjalizację naszych czworonogów. Oto lista psie wybiegi Kraków, które warto odwiedzić:

 • Wybieg dla psów na osiedlu Podgórze - z ogrodzeniem, ławkami i pojemnikami na nieczystości
 • Wybieg dla psów na osiedlu Krowodrza - z dużym terenem zielonym, idealnym na zabawę
 • Wybieg dla psów na osiedlu Nowa Huta - z miejscem do biegania i zabawy dla psów oraz ławkami dla właścicieli

Warto pamiętać o przestrzeganiu zasad korzystania z wybiegów psów, takich jak zbieranie nieczystości czy dbanie o bezpieczeństwo innych psów i osób przebywających na wybiegu.

Specyficzne lokalizacje na spacer z psem w Krakowie

W Krakowie znajdziemy również lokalizacje przyjazne pieskom, które są nieco mniej oczywiste, ale równie atrakcyjne dla właścicieli psów. Oto kilka miejsc, które warto odwiedzić ze swoim czworonogiem:

Dolina Mnikowska i Dolina Będkowska: spacer z psem wśród natury

Dolina Mnikowska oraz Dolina Będkowska to malownicze obszary przyrody, które oferują doskonałe warunki na spacer z psem. W obu dolinach znajdziemy liczne ścieżki spacerowe, które prowadzą przez lasy, łąki i wzdłuż strumieni. Dzięki temu nasze psy będą mogły cieszyć się kontakt z naturą, a my - pięknymi widokami i spokojem. Warto pamiętać o zabraniu ze sobą smyczy oraz worków na nieczystości, aby dbać o czystość tych urokliwych miejsc.

Bulwary Wiślane: spacer wodą z psem

Bulwary Wiślane to kolejna ciekawa lokalizacja w Krakowie, która jest idealna na spacer z psem. Spacerując wzdłuż rzeki, możemy podziwiać piękne widoki na Wawel oraz inne zabytki miasta. Ponadto, nasze psy będą miały okazję do zabawy w wodzie, co szczególnie przypadnie im do gustu w upalne dni. Warto jednak pamiętać o przestrzeganiu zasad korzystania z bulwarów, takich jak trzymanie psa na smyczy oraz zbieranie nieczystości.

Las Wolski: miejsce na długi spacer z psem

Las Wolski to największy obszar leśny w Krakowie, który oferuje doskonałe warunki na długi spacer z psem. W lesie znajdziemy liczne ścieżki spacerowe, które prowadzą przez różnorodne tereny - od gęstych lasów, przez łąki, aż po wzgórza z pięknymi widokami na miasto. Dzięki temu, spacer z psem w Krakowie może być nie tylko relaksujący, ale również pełen atrakcji. Warto jednak pamiętać o przestrzeganiu zasad korzystania z lasu, takich jak trzymanie psa na smyczy oraz zbieranie nieczystości.

Ojcowski Park Narodowy: czy jest przyjazny psom?

Ojcowski Park Narodowy to kolejne miejsce, które może być atrakcyjne dla właścicieli psów. Jednak warto zwrócić uwagę na to, że park narodowy ma swoje zasady dotyczące korzystania z terenu przez psy. W większości przypadków psy są akceptowane, jednak muszą być trzymane na smyczy oraz pod stałą kontrolą właściciela. Ponadto, niektóre obszary parku mogą być niedostępne dla psów ze względu na ochronę przyrody. Dlatego przed wybraniem się na spacer z psem do Ojcowskiego Parku Narodowego, warto sprawdzić aktualne zasady oraz wyznaczone trasy dla zwierząt.

Jak spędzić czas z psem w Krakowie

Planując spędzenie czasu z psem w Krakowie, warto zastanowić się nad różnorodnymi propozycjami aktywności na weekend. W tym celu przygotowaliśmy listę miejsc, które z pewnością przypadną do gustu zarówno psom, jak i ich właścicielom.

Zalew Nowohucki: miejsce na weekendowy spacer z psem

Zalew Nowohucki to idealne miejsce na spacer weekend z psem. Otoczony zielenią, z dużą ilością ścieżek spacerowych, oferuje doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku. W okolicy zalewu znajdują się również specjalne miejsca, gdzie psy mogą się bawić i korzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. Warto zatem wybrać się tam z psem, aby wspólnie spędzić miło czas na świeżym powietrzu.

Kopiec Kraka: ciekawe miejsce na spacer z psem

Kopiec Kraka to kolejne z ciekawych miejsc w Krakowie, które warto odwiedzić ze swoim czworonogiem. Spacer do kopca to nie tylko okazja do podziwiania pięknych widoków na miasto, ale również doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu z psem. W okolicy kopca znajdują się liczne ścieżki spacerowe, które prowadzą przez malownicze tereny, a także miejsca, gdzie psy mogą się bawić i korzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich.

Jak właściciel psa może ciekawie spędzić czas w Krakowie

W Krakowie właściciel psa ma wiele możliwości spędzenia czasu ze swoim pupilem. Oto kilka propozycji aktywności, które warto rozważyć:

 • Uczestnictwo w warsztatach i szkoleniach dla psów, które pomogą wzmocnić więź między właścicielem a psem oraz nauczyć nowych umiejętności.
 • Wspólne bieganie czy nordic walking z psem po malowniczych trasach w Krakowie, takich jak Bulwary Wiślane czy Parki Krakowskie.
 • Organizowanie spotkań z innymi właścicielami psów, co pozwoli na wymianę doświadczeń oraz integrację psów w różnorodnych grupach.
 • Wypróbowanie dogtrekkingu, czyli sportu polegającego na wspólnym biegu właściciela z psem połączonymi smyczą.

Wybierając się na spacer czy inne aktywności z psem, warto pamiętać o przestrzeganiu zasad korzystania z terenów publicznych, takich jak trzymanie psa na smyczy oraz zbieranie nieczystości.

Podsumowanie

W artykule przedstawiliśmy najciekawsze miejsca na spacer z psem w Krakowie, które warto odwiedzić ze swoim czworonogiem. Wśród nich znalazły się zarówno parki przyjazne psom, jak i tereny zielone idealne na dłuższy spacer. Wymieniliśmy również wybiegi dla psów, gdzie można bezpiecznie puścić psa ze smyczy, oraz specyficzne lokalizacje, takie jak Dolina Mnikowska, Dolina Będkowska, Bulwary Wiślane, Las Wolski czy Ojcowski Park Narodowy.

Przedstawiliśmy także propozycje, jak spędzić czas z psem w Krakowie, wskazując na takie miejsca jak Zalew Nowohucki czy Kopiec Kraka. Podaliśmy również kilka pomysłów na aktywności, które można wykonywać ze swoim pupilem, takie jak uczestnictwo w warsztatach, bieganie, spotkania z innymi właścicielami psów czy dogtrekking.

Warto pamiętać, że podczas spacerów z psem należy przestrzegać zasad korzystania z terenów publicznych, takich jak trzymanie psa na smyczy oraz zbieranie nieczystości. Dzięki temu wspólne spacery będą przyjemne zarówno dla właścicieli, jak i ich czworonożnych przyjaciół.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 436 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-17
Bardzo polecam. Szybka dostawa, towar zgodny z zamówieniem.
2024-05-14
Szybka dostawa Polecam :)
pixel