Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak się bawić z psem w domowym zaciszu - podpowiadamy

2022-07-13
Jak się bawić z psem w domowym zaciszu - podpowiadamy

O czym należy pamiętać, bawiąc się z psem?

Przede wszystkim każda zabawa z Twoim psem powinna być bezpieczna zarówno dla Ciebie, jak i dla niego. Ponadto to Ty decydujesz o jej rozpoczęciu i zakończeniu oraz jej intensywności. Wszelkie przejawy agresji ze strony pupila powinny spotkać się ze stanowczą reakcją z Twojej strony. Pamiętaj również, żeby wprowadzać nowe elementy do już znanych zabaw. Sprawi to, że staną się one bardziej atrakcyjne dla Twojego psa. Będą wymagać od niego więcej skupienia i zaangażowania, co zapewni mu większą dawkę rozrywki.

Jak bawić się z psem?

O ile aktywizacja psa na świeżym powietrzu nie przysparza większych problemów, o tyle czasami może brakować Ci pomysłów na organizację czasu w domowym zaciszu. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji zabaw dla Twojego pupila.

Jak bawić się z psem w domu

Zabawa w chowanego

Oprócz psa masz w domu również znudzone dzieci? Zapewnij rozrywkę wszystkim domownikom, proponując im zabawę w chowanego. Przytrzymaj swojego pupila w jednym miejscu, a dzieci niech pochowają się w różnych częściach mieszkania. Następnie wypuść psa, a każda osoba po kolei niech zacznie go wołać. W sytuacji, gdy Twój pupil znajdzie schowaną osobę, powinien otrzymać pochwałę i nagrodę. Jeśli zwierzak jest już przyzwyczajony do tego typu zabaw, to aby podnieść poziom trudności, zrezygnujcie z wołania. Szukanie domowników w tym wypadku powinno odbywać się jedynie za pomocą węchu i odpowiedniej komendy.

Trening węchu

Zabawa ta wpływa stymulująco na Twojego pupila. Najprostszym jej wariantem jest umieszczenie różnych przysmaków pod pofałdowanym kocem lub macie węchowej, przez co pobudzisz jego naturalny instynkt poszukiwania jedzenia. Pies będzie musiał nie tylko zlokalizować smakołyki, ale natrudzić się podczas ich wydostania. Możesz również umieścić kąski w plastikowej butelce. Twój pupil będzie musiał wymyślić, w jaki sposób dostać się do jedzenia.

Trening zręczności

Jak jeszcze bawić się z psem? Jeśli masz taką możliwość, zapewnij swojemu pupilowi trochę więcej ruchu. Z krzeseł, pudełek, koców lub poduszek stwórz tor przeszkód. Możesz do tego zaangażować całą rodzinę. Nauka pokonania toru przez Twojego psa może potrwać kilka dni, dlatego propozycja ta zapewni mu rozrywkę na dłuższy czas. Pamiętaj, aby po każdym prawidłowo wykonanym zadaniu chwalić i nagradzać swojego pupila.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 436 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-27
Jestem zadowolona
2024-05-14
Szybko, sprawnie, dobrze zapakowane. Polecam
pixel