Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak często karmić rybki akwariowe - na co zwracać uwagę

2020-03-23
Jak często karmić rybki akwariowe - na co zwracać uwagę

Od czego zacząć?

Zakładanie akwarium musisz zacząć od dokładnego rozplanowania poszczególnych etapów i stworzenia planu swoich oczekiwań. Na początku, zastanów się, które ryby Ci się podobają, a potem sprawdź, czy aranżacja akwarium, którą planujesz, będzie odpowiednia dla wybranych gatunków. Rozważ też, jak duży ma być zbiornik, a także gdzie go postawisz. Istnieją dwa główne rodzaje akwariów - słodkowodne i morskie. Pierwsze poleca się raczej osobom z większą wiedzą niż początkowa. Skupmy się więc na typie bardziej popularnym typie - akwarium słodkowodnym.

Jak często karmić rybki akwariowe

Jak urządzić akwarium słodkowodne?

Wybierz możliwie największy zbiornik, na jaki możesz sobie pozwolić. Jest taka zasada, że im większe akwarium, tym mniej przy nim pracy. W większych akwariach dużo łatwiej utrzymać równowagę chemiczną. Pamiętaj o zakupie odpowiedniej szafki albo specjalnego stelażu pod akwarium, który będzie nie tylko w stanie utrzymać tak duży ciężar, ale też zapewni mu odpowiednią stabilność. Gdy wybierzesz odpowiedni zbiornik, zabierz się do kompletowania odpowiednich produktów. Do podstawowego zestawu zaliczamy: grzałkę, filtr, pokrywę z oświetleniem, odmulacz, siatkę do łapania rybek, czyścik do szyb, żwirek. Niektórzy decydują się na zakup tła, które w dużej mierze załatwia sprawę aranżacji. Wtedy wystarczą podstawowe rośliny, zamek - jeżeli podoba Ci się taki styl aranżacji, i w zasadzie masz już gotowy zbiornik. Tło jest również praktycznym dodatkiem, mimo że nie jest niezbędne - ogranicza ilość wpadającego światła.

Kiedy już masz wszystko, to do dzieła! Na początku z pewnością pomocne będą wszelkie poradniki. Umyj akwarium, wypłucz żwir. Następnie przystąp do nalewania wody oraz montażu wszystkich akcesoriów wewnętrznych. Odczekaj dwa, trzy dni i zasadź rośliny. Teraz powinieneś uzbroić się w cierpliwość. Na wpuszczenie rybek należy zaczekać ok. dwóch tygodni. Przez ten czas akwarium odpowiednio dojrzeje i stworzy klimat odpowiedni dla Twoich nowych podopiecznych.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 463 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-10
Super
2024-06-10
Szybka wysyłka i karmidełka odpowiednie
pixel