Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak nauczyć kota korzystać z kuwety

2022-09-09
Jak nauczyć kota korzystać z kuwety

NAUCZ KOTA KORZYSTAĆ Z KUWETY

Jeśli planujesz przygarnąć kota, być może zastanawiasz się, jak wygląda kwestia potrzeb kota pod względem higieny. Musisz wiedzieć, że koty to stworzenia, które z reguły bardzo szybko uczą się załatwiać swoje potrzeby do kociej kuwety. Wystarczy, że zapewnisz im odpowiednią kuwetę oraz żwirek. Następnie należy postawić kuwetę w bezpiecznym miejscu. Zatem jak nauczyć kota korzystać z kuwety? Podpowiadamy!

Jak nauczyć kota korzystać z kuwety

CZY KOTA TRZEBA UCZYĆ KORZYSTAĆ Z KUWETY?

Koty to stworzenia, które higienę mają wpisaną w naturę. Kot załatwia swoje potrzeby a następnie instynktownie zakopują swoje odchody, co sprawia, że niezbędnym wyposażeniem dla nich jest kuweta. Aby Twój pupil szybko nauczył się z niej korzystać, musi mieć jak najlepsze do tego warunki. Dlatego kocia toaleta powinna stać w ogólnodostępnym pomieszczeniu i być zawsze napełniona żwirkiem. Równie istotne jest regularne dbanie o jej czystość. Jeśli kot jest w nowym miejscu lub dopiero uczy się korzystać z toalety, warto stawiać go na kuwecie np. po spaniu czy po posiłkach. Dzięki temu szybciej zrozumie, jakie jest przeznaczenie tego miejsca.

GDZIE USTAWIĆ KUWETĘ DLA KOTA?

Zastanawiasz się, gdzie ustawić kuwetę? Zwykle toaleta dla kota umieszczana jest w łazience. To w końcu miejsce, do którego dostęp ma każdy. Oprócz tego zapewnia zwierzęciu ciszę i spokój, które są niezbędne w takiej chwili. Jeśli jednak sądzisz, że łazienka to nieodpowiednia przestrzeń, poszukaj innej, która spełnia wymagania kota. Najważniejsze, aby wyraźnie oddzielić miejsce do wypróżniania od tego, które przeznaczone jest do jedzenia. Koty nie lubią, gdy miska i toaleta znajdują się obok siebie. Gdy dopiero uczysz kota manier, dobrze zrobisz, jeśli po każdym wypróżnieniu, nagrodzisz go za jego zachowanie. Wtedy najlepiej dać mu przysmak lub coś, co najbardziej lubi jeść. Zawsze częstuj go jednak w miejscu, które nie kojarzy się z toaletą.

PRODUKTY WSPIERAJĄCE ZAŁATWIANIE SIĘ DO KUWETY

Jak już wiesz, aby kot chętnie załatwiał swoje potrzeby w przeznaczonym do tego miejscu, musisz zapewnić mu odpowiednie warunki. Aby to zrobić, potrzebujesz odpowiedniej kuwety i żwirku. W naszym asortymencie znajdziesz wszystko, czego Ci potrzeba. Możesz zdecydować się m.in. na:

Kuweta dla kota PETNOVA – kuweta dla kota została odpowiednio wyprofilowana, co ułatwia zwierzęciu korzystanie z kociej toalety. Dzięki wysokiej formie żwirek nie będzie wysypywał się na zewnątrz;

Żwirek do kuwety BAZYL – to żwirek dla kotów bentonitowy z nanosrebrem. Produkt ten niweluje brzydki zapach, co jest komfortowe nie tylko dla kota, lecz także wszystkich domowników. Co więcej, doskonale pochłania wilgoć.

Wiesz już, jak nauczyć kota korzystać z kuwety. Pamiętaj jednak, że bardzo ważne jest to, jakie wyposażenie mu zagwarantujesz. Odpowiednia kuweta oraz żwirek zapewnią Twojemu pupilowi komfort i zachęcą do załatwiania swoich potrzeb w przeznaczonym do tego miejscu.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 463 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-12
Szybka obsługa zamówienia, szybka dostawa. Produkty dobrej jakości w dobrej cenie. Polecam
2024-06-09
szyka i profesjonalna dostawa,-obsluga.
pixel