Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak oduczyć kota gryzienia opiekuna - 4 praktyczne porady

2020-05-05
Jak oduczyć kota gryzienia opiekuna - 4 praktyczne porady

Dlaczego kot gryzie opiekuna?

Zanim zaczniesz myśleć o tym, jak oduczyć kota gryzienia, zastanów się nad przyczyną jego zachowania. Do najczęściej występujących powodów kociej agresji, zalicza się między innymi przekroczenie tolerancji na dotyk, nagłe wybudzenie ze snu, chorobę lub złe wzorce zabawy. Atakowanie zdarza się również zwierzętom, na których stosowane są kary fizyczne. Warto pamiętać, że często zanim kot zdecyduje się na użycie zębów, wysyła on sygnały ostrzegawcze.

Jak oduczyć kota gryzienia

Jak oduczyć kota gryzienia?

Sposobów, które pomogą Ci zmodyfikować uciążliwe zachowanie, jest kilka. Jak oduczyć kota gryzienia i co zrobić, gdy już do niego dojdzie? Przedstawiamy kilka reguł, o których warto pamiętać, by uniknąć bolesnych obrażeń.

1. Obserwuj pupila i nie prowokuj

Koty zwykle zachowują się agresywnie w samoobronie, a atak poprzedzają sygnałami ostrzegawczymi. Często, zamiast zastanawiać się, jak oduczyć kota gryzienia, wystarczy zacząć go uważnie obserwować. Do popularnych oznak poprzedzających atak należy między innymi pokładanie uszu, uderzanie ogonem, prychanie lub marszczenie pyszczka.

2. Zachowuj się konsekwentnie

Kluczem do sukcesu w treningu zwierząt jest konsekwencja. Nie wiesz, jak oduczyć kota gryzienia? Zastanów się, czy zwierzę wie, czego od niego wymagasz. Przede wszystkim nie możesz dopuścić do sytuacji, w której raz pozwalasz na podgryzanie, a innym razem się na nie nie zgadzasz.

3. Wysyłaj jasne komunikaty i nagradzaj właściwe zachowanie

Chcesz oduczyć kota gryzienia? Reaguj na jego zachowanie w jasny, jednoznaczny sposób. Ze względu na fakt, że koty nie lubią głośnych dźwięków, dobrym sposobem na wyrażenie swojego niezadowolenia może być krzyknięcie „ała”. W nauce warto zastosować również nagrody. Jeśli po komunikacie, kot zaniecha gryzienia, nagrodź go smakołykiem.

4. Nie stosuj kar fizycznych!

Jeśli chcesz oduczyć kota gryzienia, pod żadnym pozorem nie stosuj kar fizycznych! Takie działanie może sprawić, że zwierzę straci do Ciebie zaufanie i stanie się agresywne.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 436 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-25
Szybka wysyłka
2024-05-14
Szybka dostawa Polecam :)
pixel