Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak podawać psu tabletki na odrobaczenie i inne dolegliwości - dzięki tym wskazówkom zrobisz to bez stresu

2021-01-29
Jak podawać psu tabletki na odrobaczenie i inne dolegliwości - dzięki tym wskazówkom zrobisz to bez stresu

Suplementy i witaminy - kiedy warto je włączyć?

Zastanawiasz się, czy w przypadku Twojego pupila warto zdecydować się na dodatkową suplementację? Podanie witamin i minerałów to doskonały pomysł, zwłaszcza na konkretnych etapach rozwoju psa. Witaminy, minerały i inne, dedykowane suplementy będą niezbędne w wieku szczenięcym, okresie okołoporodowym, w tym również w okresie laktacji, w czasie rekonwalescencji, a także - w okresie starości.

Jak podawać psu tabletki na odrobaczenie

Jak przygotować się do odrobaczania psa?

Dbając o zdrowie psa, warto unikać zbędnego podawania leków. Zbędnego, czyli niemającego uzasadnienia w wynikach badań. Nie wiesz, jak podać psu tabletki na odrobaczanie? Najpierw sprawdź, czy jest to w ogóle konieczne! Zacznij od wizyty w aptece. Kup trzy pojemniczki na kał i przez trzy kolejne dni pobieraj próbki. Nie sprawi Ci to żadnego problemy - zakrętka pojemniczka jest zakończona łopatką, dzięki czemu jego uzupełnienie jest naprawdę wygodne i bezpieczne. Tak przygotowane pojemniczki należy zanieść do weterynarza, by ten wykonał stosowne badania. Dzięki temu będziesz wiedział na pewno, czy problemy zdrowotne psa są efektem pojawienia się pasożytów, czy przyczyn należy szukać gdzie indziej.

Jak podawać psu tabletki?

Psom zdarza się chorować. Chociaż nie jest to nic nadzwyczajnego, konieczność podania leków nierzadko jest powodem stresu. Zwykle zdenerwowany jest zarówno pupil, jak i jego właściciel. Zupełnie niepotrzebnie! Wiedząc, jak podawać psu tabletki na odrobaczenie lub inną dolegliwość, możesz mieć pewność - zwierzak nawet nie zauważy, że właśnie zjadł lek!

Zacznij od uspokojenia psa. Pogłaskaj go, zachęć do zabawy, a następnie - delikatnie skieruj jego nos do sufitu. Kolejnym krokiem będzie odciągnięcie dolnej szczęki i umieszczenie tabletki bezpośrednio pod językiem, a dokładnie - u jego podstawy. Zamknij psu pysk i pogłaskaj, delikatnie masując gardło. Możesz również dmuchnąć mu bezpośrednio w nos. Warto przez jakiś czas obserwować zwierzę, by mieć całkowitą pewność, że zażyło tabletkę.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 436 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-27
ok.
2024-05-14
Szybko, sprawnie, dobrze zapakowane. Polecam
pixel