Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie imię dla psa będzie najlepsze - kieruj się tymi wskazówkami i podejmij dobrą decyzję

2021-01-29
Jakie imię dla psa będzie najlepsze - kieruj się tymi wskazówkami i podejmij dobrą decyzję

Imię dla psa powinno być krótkie

Imię dla psa powinno być krótkie, najlepiej dwusylabowe - zwłaszcza jeśli w opiekę nad czworonogiem zaangażowane będą również dzieci. Maluchom zdecydowanie łatwiej będzie zawołać pupila, kiedy imię będzie nieskomplikowane. Wśród ciekawych i krótkich propozycji znalazły się „Dona”, „Toro” i popularny „Ares”.

Jakie imię dla psa będzie najlepsze

Imię dla psa może być oryginalne

Decydując, jakie imię dla psa będzie najlepsze, możesz dać się ponieść wyobraźni. Wówczas będziesz miał pewność, że na Twoje zawołanie zareaguje wyłącznie Twój pies. I ewentualnie przypadkowe osoby, zainteresowane Twoim wyborem. Zabawnymi mogą okazać się imiona „Dolar” albo „Kaktus”. Warto inspiracji zaczerpnąć także w dziecięcych bajkach!

Zrezygnuj z imion ludzkich

Nazwanie psa imieniem ludzkim nie jest dobrym pomysłem. Nie tylko dlatego, że ktoś może poczuć się urażony, ale przede wszystkim dlatego, że wybór imion dedykowanych psom jest ogromny i naprawdę - masz z czego wybierać! Jeśli zależy Ci na ciekawym imieniu, postaw na imię „Aira”. Tu również możesz zainspirować się dziecięcymi bajkami i wybrać imię, które będzie stanowiło kompromis pomiędzy ludzkim a oryginalnym, odpowiednim dla szczeniaka.

Nie wybieraj imienia przed poznaniem pupila!

Pozornie ten punkt wydaje Ci się bez znaczenia? Niesłusznie! Wybór imienia przed poznaniem czworonoga może okazać się ogromnym błędem. Co może się stać? Imię może zupełnie nie pasować do pupila. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okaże się stworzenie listy, na której umieścisz nie tylko te imiona, których jesteś pewny, ale także te, co do których masz wątpliwości. Może okazać się, że właśnie to, o którym pomyślałeś na samym końcu, będzie strzałem w dziesiątkę!

O czym jeszcze musisz pamiętać?

Decydując, jakie imię dla psa będzie najlepsze, koniecznie pamiętaj o czymś jeszcze - będziesz powtarzał je kilkanaście razy dziennie, przez najbliższych, mamy nadzieję, kilkanaście lat. Musi być zatem nie tylko miłe dla ucha, ale przede wszystkim - „rosnące wraz z psem”. W końcu imię dla psa to decyzja na lata!

Wybrałeś imię dla pupila? Czas zadbać o akcesoria, dzięki którym zwierzak, w razie zaginięcia bezpiecznie wróci do domu. Imię psa i swoje dane kontaktowe umieść na karteczce i zabezpiecz w dedykowanej adresówce. Niewielki gadżet może naprawdę dużo zmienić!

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 436 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-27
Jestem zadowolona
2024-05-27
Szybko i sprawnie, polecam
pixel