Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obroża na kleszcze dla kota - jak działa i czy warto z niej korzystać

2021-10-25
Obroża na kleszcze dla kota - jak działa i czy warto z niej korzystać

Ochrona kota przed kleszczami – dlaczego jest ważna?

Zanim przyjrzymy się działaniu obroży przeciw kleszczom dla kota, warto krótko wspomnieć o tym, dlaczego w ogóle należy chronić mruczka przed tymi pajęczakami. Nie jest tajemnicą, że kleszcze przenoszą szereg groźnych chorób. Część z nich zagraża także kotom – przede wszystkim tym, które zalicza się do tzw. kotów wychodzących. Co ważne, zagrożenie to jest tym większe, im dłużej kleszcz znajduje się na ciele Twojego pupila.

Jak wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego kota warto w odpowiedni sposób chronić przed kontaktem z kleszczami. Czy warto robić to za pomocą obroży przeciw kleszczom, czy może jednak lepiej zdecydować się na inne metody? Przyjrzyjmy się wadom i zaletom poszczególnych rozwiązań.

Obroża przeciw kleszczom dla kota – jak to działa?

Stosowanie obroży przeciw kleszczom dla kota uważa się za jeden z najskuteczniejszych sposobów ochrony mruczków przed kleszczami. Taka obroża nasączona jest specjalnymi środkami, które odstraszają nieproszonych gości – często są to nie tylko kleszcze, ale i komary, meszki czy pchły. Co ważne, substancje te uwalniają się w sposób stopniowy. Zapewnia to pupilowi długotrwałą ochronę, która może trwać nawet kilka miesięcy.

Obroża na kleszcze dla kota

Jaką obrożę przeciw kleszczom dla kota wybrać?

Obroże przeciwkleszczowe dla kotów nie bez przyczyny cieszą się szerokim gronem zwolenników. To skuteczna i długotrwała ochrona, która zwalnia opiekuna z konieczności regularnego pamiętania o zabezpieczaniu swojego pupila innymi środkami. Warto oczywiście zaznaczyć, że obroża obroży nierówna. Dobra obroża powinna nie tylko skutecznie odstraszać kleszcze, ale też powinna być w pełni bezpieczna i nieuciążliwa dla samego kota. Do takich propozycji zaliczają się np. dostępne w naszym sklepie obroże BEAPHAR. Znajdziesz wśród nich między innymi obroże wodoodporne, a także takie, które odbijają światło po zmroku – dodatkowo zwiększając bezpieczeństwo Twojego pupila.

Czy obroża przeciw kleszczom ma jakieś wady?

Choć obroża przeciw kleszczom dla kota jest rozwiązaniem bardzo skutecznym i jednocześnie wygodnym dla opiekunów mruczków, to ma ona także swoich przeciwników. Niektórzy obawiają się, że pupil zahaczy nią o coś podczas swoich wędrówek i nie będzie potrafił odczepić obroży od przeszkody. Osobom, które żywią takie obawy, warto polecić inną skuteczną ochronę pupila – np. bardzo wygodny w użyciu spray.

Spray przeciw kleszczom dla kota – jak działa i kiedy po niego sięgnąć?

Kiedy warto zastąpić obrożę przeciw kleszczom dla kota sprayem? Jak już wspomnieliśmy, możesz zrobić to wtedy, gdy obawiasz się, że utrudni ona swobodne przemieszczanie się Twojemu mruczkowi. Taki preparat może okazać się także ciekawym rozwiązaniem dla osób, które opiekują się nie tylko kotem, ale i psem – spraye na kleszcze mają zazwyczaj zastosowanie uniwersalne. Większość z nich skutecznie odstrasza też meszki, komary i pchły.

Jaki spray najlepiej zastąpi obrożę przeciw kleszczom u kota? Wybierając preparat, zwróć uwagę na to, by charakteryzował się on nietoksycznym składem. Niektóre środki mają też dodatkowe właściwości kojące, nawilżające i bakteriobójcze. Znaczenie może mieć też zapach – warto, by był przyjemny zarówno dla Ciebie, jak i dla mruczka. Do preparatów godnych polecenia zaliczają się np. spraye BEAPHAR VERMICON i DR SEIDEL IXODER.

Walka z kleszczami – co jeszcze może Ci się przydać?

Spray lub obroża przeciw kleszczom dla kota to jeszcze nie wszystko, co może przydać Ci się w codziennej opiece nad pupilem. Jeśli sprytnym pajęczakom uda się zadomowić na skórze Twojego mruczka, to niezastąpione mogą okazać się tzw. kleszczołapki. To specjalne pęsety, które umożliwiają szybkie i bezproblemowe usunięcie kleszcza z ciała kota lub psa. Dlaczego warto je mieć? Poza wygodą zapewnią Ci one również bezpieczeństwo. Pamiętaj, że kleszczy pod żadnym pozorem nie wolno dotykać rękami bez jednorazowych rękawiczek, ponieważ mogą być one źródłem naprawdę groźnych patogenów!

Zabezpieczenie kota przed kleszczami to ważny zabieg, który zapewni bezpieczeństwo zarówno Twojemu mruczkowi, jak i Tobie. Warto zatem zadbać o akcesoria, które skutecznie odstraszą nieproszonych gości. Myślisz o obroży przeciw kleszczom dla kota? A może bardziej przekonuje Cię spray? Zarówno to pierwsze, jak i drugie rozwiązanie czeka na Ciebie w ofercie naszego sklepu. Stawiamy na sprawdzone preparaty, które cieszą się dużą sympatią naszych klientów, dlatego możesz mieć pewność, że zapewnią one Twojemu pupilowi solidną, a zarazem bezpieczną ochronę przed kleszczami.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 463 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-10
Szybka wysyłka i karmidełka odpowiednie
2024-06-09
szyka i profesjonalna dostawa,-obsluga.
pixel