Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Podpowiadamy jak oswoić świnkę morską w 3 krokach

2020-12-10
Podpowiadamy jak oswoić świnkę morską w 3 krokach

Pierwszy krok to oswojenie z klatką

Kawia domowa, powszechnie zwana świnką morską, po zmianie otoczenia może czuć się niepewnie. Na tym etapie oswajania pupila warto zapewnić mu jak najwięcej spokoju. Odpowiednio wcześnie zadbaj o właściwie wyposażoną klatkę. Powinny znaleźć się w niej miejsca do odpoczynku i zabawy, jedzenia i picia, a także – załatwiania potrzeb fizjologicznych. Nowego domu świnka morska w pierwszych dniach nie tylko nie powinna w ogóle opuszczać, ale przede wszystkim – powinna mieć w nim spokój. Pamiętaj, by nie przenosić i nie podnosić niepotrzebnie klatki. Każdy taki ruch może niepotrzebnie stresować zwierzątko.

Zastanawiasz się, jak oswoić świnkę morską, jeśli w pierwszych dniach Twoja obecność powinna ograniczać się wyłącznie do czyszczenia kuwety i uzupełniania pokarmu i poidełka? Przyjdzie na to czas, szybciej niż myślisz! Kiedy kawia oswoi się ze swoją klatką, usiądź niedaleko zwierzątka i mów do niego spokojnym głosem. Na tym etapie oswajania pupila nie powinieneś jeszcze brać go na ręce.

Jak oswoić świnkę morską w 3 krokach

Krok drugi, czyli przyzwyczajenie świnki morskiej do dotyku

Na szczęście oswajanie świnki morskiej nie jest trudne i skomplikowane. Wszystko dzięki radosnemu usposobieniu zwierzątka. Już jeden dzień wystarczy, by kawia zaufała nowemu właścicielowi – zwłaszcza jeśli wykażesz się cierpliwością i spokojem! Jesteś gotowy na przyzwyczajanie świnki do dotyku? Otwórz klatkę i włóż do niej rękę. Pupil z pewnością będzie chciał zapoznać się z nieznanym mu jeszcze zapachem – właśnie dlatego Cię... obwącha! Jeśli nie ucieknie, możesz spróbować delikatnie ją pogłaskać. Jesteśmy przekonani, że będzie zachwycona! Zanim wypuścisz kawię domową z klatki, warto tę czynność powtarzać przez kolejne dni. Kiedy będzie się czuła pewnie w Twoim towarzystwie, przyjdzie czas na kolejny krok!

Krok trzeci, czyli zabawa poza klatką!

Pamiętasz? Jeszcze niedawno zastanawiałeś się, jak oswoić świnkę morską, a teraz nadszedł czas na wspólną zabawę poza klatką! Zanim jednak pozwolisz kawii poznawać pomieszczenie, schowaj wszystkie kable i inne przedmioty, które nie powinny ulec zniszczeniu. Możesz również zabezpieczyć trudno dostępne miejsca. Dzięki temu przestrzeń będzie bezpieczna. Jesteś gotowy? Otwórz klatkę i pozwól śwince morskiej samodzielnie z niej wyjść! Poznawanie nowego pomieszczenia będzie fascynującą zabawą!

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 436 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-23
Super jakość i bardzo dobra cena
2024-05-17
Bardzo polecam. Szybka dostawa, towar zgodny z zamówieniem.
pixel