Rozmiar klatki ma znaczenie

Kawie domowe, wbrew pozorom nie brudzą i nie śmierdzą. Prawdą jest, że ich klatki wymagając naprawdę częstego sprzątania. Jednak jeśli zdecydujesz się na model o większej powierzchni, możesz mieć pewność, że utrzymanie w niej porządku będzie zdecydowanie łatwiejsze. Dlaczego tak się dzieje? Kawie domowe, mając do dyspozycji większą przestrzeń, szybko aranżują kącik, w którym załatwiają swoje potrzeby. Dzięki temu nie musisz każdorazowo wymieniać całej wyściółki, a generalne porządki możesz zaplanować na konkretny dzień.

Rodzaje podłoży dla kawii domowych

Zastanawiasz się, jakie podłoże dla kawii domowej warto wybrać, by zapewnić jej maksymalny komfort korzystania z klatki? Zanim podejmiesz decyzję, koniecznie sprawdź, czym charakteryzuje się każda z najpopularniejszych propozycji.

1. Granulat

Jest zdecydowanie twardszy od trocin, jednocześnie jednak naprawdę chłonny. Może być wykonany z różnorodnych materiałów, na przykład drewna lub słomy. Jego główną zaletą jest powszechna dostępność, wysoka chłonność i higieniczność. Wyraźnie mniej pyli.

2. Żwirek i pellet

Pellet to doskonała propozycja dla tych, którzy szukają niepylącego rozwiązania. Dodatkowo został wykonany z niezbrylającego drewna. Możesz także zdecydować się na pellet z nanosrebrem wykazującym właściwości antybakteryjne.
Żwirek dla świnki morskiej występuje w kilku wariantach - możesz wybrać żwirek drewniany zbrylający lub niezbrylający. Bez względu na to, który rodzaj wybierzesz, możesz mieć pewność, że ten produkt jest całkowicie biodegradowalny.

3. Kokos z włóknem

Zastanawiasz się, jakie podłoże dla kawii domowej zapewni gryzoniowi maksymalny komfort? Warto wypróbować innowacyjne rozwiązanie - kokos z włóknem, gwarantujące odpowiednią cyrkulację powietrza, a w związku z tym - wysoki komfort przebywania w klatce. Specjalnie wyselekcjonowane włókno drzewne jednocześnie minimalizuje ryzyko wystąpienia alergii.

4. Trociny

Trociny, chociaż są naprawdę popularne, jednocześnie mogą być uciążliwe w użytkowaniu. Nie tylko pylą, ale także z łatwością pozwalają wysypać się poza klatkę. Ich największą zaletą jest to, że w zdecydowanej większości przypadków nie uczulają gryzoni. Aktualnie w sprzedaży dostępne są także trociny zapachowe - dla jeszcze większego komfortu użytkowania.