Dlaczego dieta czworonoga jest ważna?

Dbasz o dietę wszystkich domowników? Czas uświadomić sobie, że takiej samej troski potrzebuje Twój pies. Zbilansowana dieta jest naprawdę ważna, bez względu na to, jaki sposób żywienia pupila wybierzesz. Na co bezpośrednio wpływa pokarm, który proponujesz swojemu czworonogowi?

- Pokarm, jaki podajesz psu, decyduje w dużej mierze o jego stanie zdrowia. Pozwala zapobiegać chorobom i łagodzić objawy schorzeń, które już dotknęły zwierzaka;

- Odpowiednio dobrane składniki odżywcze pozytywnie wpływają na kondycję i samopoczucie psa, dostarczając niezbędnej energii;

- Zbilansowana dieta to także lśniąca sierść.

Czym karmić psa?

Na szczęście coraz mniej właścicieli psów decyduje się na podawanie swoim czworonogom tego, co sami jedzą. Jeśli zależy Ci na prawidłowym rozwoju zwierzęcia, warto postawić na gotowe, odpowiednio zbilansowane karmy. Uwzględniając wiek psa, jego wielkość, rasę i stan zdrowia z pewnością wybierzesz odpowiedni pokarm. Pozostaje tylko sprawdzić, ile powinien jeść 10kg pies.

Ile właściwie powinien jeść pies?

Prawidłowe żywienie to nie tylko odpowiednio zbilansowana dieta. Warto także wiedzieć ile powinien jeść pies, na przykład 10kg. Sprawdź, jak to sprawdzić!

Zacznij od ustalenia wartości kalorycznej karmy. Takie informacje z pewnością znajdziesz na opakowaniu. Uznaje się jednak, że średnio na dobę pies powinien dostać około 1-2dkg mięsa i warzyw na każdy kilogram masy ciała. Jeśli zależy Ci na precyzyjnych wskazówkach, warto udać się z psem do weterynarza i z jego pomocą ustalić dzienne zapotrzebowanie kaloryczne pupila.

Czego nie podawać czworonogowi?

Wiedząc, ile może zjeść 10kg pies, możesz zdecydować o podaniu mu smakołyków. Zastanawiasz się, czy możesz nagrodzić pupila kośćmi? Jeśli zdecydowałeś się na karmienie gotowymi karmami, zdecydowanie unikaj mieszania ich z domowym jedzeniem. W takiej sytuacji warto podać gotowe przysmaki.

Jeśli jest inaczej, sprawdź, czy przekąski, które chcesz podać psu, nie znalazły się na liście produktów zakazanych. Czego nie wolno podawać czworonogowi? Przede wszystkim produktów czekoladowych, sera żółtego i potraw doprawianych ostrymi przyprawami. Negatywnie na zdrowie czworonoga wpłyną również ościste ryby, fasola i groch, a także - potrawy smażone.