Dwa najważniejsze aspekty

  1. Rozmiar

Zanim zdecydujesz się kupić legowisko dla psa, określ, w jakim powinno być rozmiarze. Pamiętaj, że Twój pupil będzie w nim odpoczywał, dlatego warto, by legowisko było komfortowe – zbyt małe sprawi, że będzie mu niewygodnie, a zbyt duże – że nie będzie czuł się bezpiecznie. Zmierz swojego psa, korzystając z miarki krawieckiej i do otrzymanych wyników dodaj około 20 do 30 cm. Jeśli szczeniak, którego jesteś właścicielem, w przyszłości ma być dużym psem, musisz liczyć się z tym, że niedługo będziesz musiał wymienić legowisko na większe. 

Przyjaciel cziko

  1. Wypełnienie i obicie

Zwróć szczególną uwagę na wypełnienie i obicie legowiska. Zbyt miękkie wypełnienie sprawi, że legowisko szybko będzie się odkształcało, zbyt twarde natomiast nie zapewni psu odpowiedniego komfortu podczas wypoczynku. Wypełnienie legowiska dla psa powinno być lekko plastyczne, podążać za ruchami zwierzaka, ale nie powodować dyskomfortu. Doskonałym rozwiązaniem będą stosowane przez większość producentów, silikonowe wypełnienia. Kulki są miękkie, sprężyste, a legowisko szybko odzyskuje swój kształt. 

Materiał zewnętrzny również ma znaczenie. Mimo miękkiej sierści pies również może odczuwać dyskomfort związany ze sztucznym lub zbyt szorstkim obiciem. Pamiętaj również, że pies będzie korzystał z legowiska również po zimowych lub deszczowych spacerach, dlatego warto zadbać, by obicie pozwalało się z łatwością czyścić. Normalne użytkowanie wiąże się również z możliwością podrapania legowiska przez psa. Jeśli chcesz, by niewielkie uszkodzenia nie rzucały się w oczy, wybierz wzorzysty model.

Przyjaciel cziko

Co jeszcze warto wiedzieć?

Zastanawiasz się, czy jest jeszcze coś, co zdecydowanie warto wiedzieć i jaką tajemną wiedzę mogą skrywać legowiska dla psa? 

Jeśli zostajesz właścicielem psa po raz pierwszy, może zaskoczyć Cię fakt, że także wśród czworonogów zdarzają się alergicy, nie tylko pokarmowi. Możesz od razu postawić na legowisko z antyalergicznym wypełnieniem, jakim są wspomniane już kulki silikonowe. Nie powodują nieprzyjemnych dolegliwości, dodatkowo są miękkie, a posłanie nie odkształca się. Jeśli cenisz sobie praktyczne rozwiązania, zdecyduj się na legowisko, które jednocześnie spełni funkcję stylowej dekoracji pomieszczenia. Modne wzory, minimalistyczne kształty i jednokolorowe modele pozwolą Ci zdecydować jak gustownie uzupełnić przestrzeń.