Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Klatka dla chomika

( ilość produktów: 110 )

Kiedy w naszym domu ma pojawić się chomik, klatka dla tego gryzonia jest podstawowym elementem wyprawki – i równocześnie największym zakupem, jakiego musimy dokonać przed przyniesieniem nowego pupila do domu. Warto zadbać, by klatka odpowiadała potrzebom naszego zwierzaka. To właśnie w niej chomik spędzi większość swojego życia i od tego jednego zakupu zależy, czy będzie to szczęśliwe, komfortowe życie, w którym chomik będzie mógł przejawiać zachowania typowe dla swojego gatunku. W naszym sklepie znajdziesz nowoczesne, komfortowe klatki dla chomików w różnych rozmiarach i wariantach. Niektóre posiadają dodatkowo wyposażenie. Sprawdź, który z modeli okaże się najlepszy dla Twojego pupila i zamów go wygodnie online w sklepie zoologicznym Cziko.

Jaka powinna być klatka dla chomika?

Chomik to zwierzak o specyficznych potrzebach, które mają duży wpływ na wybór odpowiedniej klatki. Dostępne modele klatek często są tworzone dla gryzoni ogółem – także dla myszy, szczurów czy koszatniczek. Tymczasem chomiki nie wspinają się tak dobrze jak myszy czy szczury, a równocześnie potrzebują stosunkowo dużej powierzchni w porównaniu do wielkości samego zwierzaka. Jakie klatki będą więc najlepsze dla chomików? Przede wszystkim modele o dużej powierzchni (min. 80 cm długości, a najlepiej ponad 100 cm), ale niezbyt wysokie. Jedno pięterko w zupełności wystarczy chomikowi, a wyższe pięterka mogą być dla niego niebezpieczne.

Klatka powinna bez problemu pomieścić grubą warstwę ściółki oraz wyposażenie – m.in. duży kołowrotek lub dysk do biegania dla chomika, domek, miseczki i poidełko, zabawki, kuwetę i pojemnik z piaskiem do kąpieli. Chomiki potrzebują sporej przestrzeni do biegania, kopania w ściółce, budowania gniazd, chomikowania swoich zapasów. Co więcej, w dużej klatce są szczęśliwe i chętnie eksplorują teren, korzystają z możliwości – różnych zabawek, kryjówek i innych akcesoriów, co sprawia, że właściciel może obserwować rozmaite zachowania swojego zwierzaka. W zbyt małej klatce chomiki są zwykle apatyczne i nerwowe, mogą gryźć pręty lub spędzać niemal cały czas w swojej kryjówce.

Jakie wymiary klatki dla chomika?

Klatka dla chomika powinna mieć jak największe wymiary podstawy – jej długość minimalna to 80 cm, a rekomendowana – 100-140 cm długości. Klatka nie powinna być zbyt wysoka – jedno pięterko w zupełności wystarczy chomikowi, ponieważ nie jest tak zwinny jak mysz czy szczur i nie wspina się zbyt dobrze. Przed zakupem warto zmierzyć miejsce, w którym planujemy ustawić klatkę – by mieć pewność, że nowy przedmiot może bezpiecznie stać w wyznaczonej przestrzeni.

Gdzie najlepiej postawić klatkę dla chomika?

Warto uważnie wybrać miejsce, w którym postawimy klatkę dla chomika. Klatka może stać na podłodze, o ile domowe zwierzęta nie będą niepokoić chomika, a domownicy np. nie potkną się o klatkę lub nie zrzucą na nią czegoś. Należy zadbać, by na klatkę nie padało bezpośrednie słońce, szczególnie latem (odpada mocno nasłoneczniony parapet). Klatkę ustawiamy z dala od przeciągów i kaloryferów, najlepiej w ustronnym miejscu, by ruch w domu nie niepokoił naszego pupila. Jeśli w domu są koty lub małe dzieci, warto pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu klatki, jeśli stawiamy ją na pewnej wysokości, np. na szafce lub stoliku, aby uniemożliwić kotom lub dzieciom zrzucenie klatki z chomikiem w środku – taka sytuacja może skończyć się dla niego tragicznie.

Zamów klatkę dla chomika – nowoczesne modele czekają w Cziko!

Nowoczesne klatki dla chomików zwykle są wyposażone w plastikowe dno (kuwetę), która umożliwia nasypanie grubej warstwy ściółki i zapobiega rozsypywaniu, a równocześnie ułatwia sprzątanie. Zazwyczaj producenci dołączają także pięterko i kilka przydatnych akcesoriów, takich jak domek, miseczka, tunele i inne urozmaicenia dla nowego lokatora, które zapewnią mu rozrywkę i miejsce na wypoczynek. Wybierz klatkę dla chomika w korzystnej cenie z oferty sklepu zoologicznego Cziko – czekają tu na Twojego gryzonia klatki Inter Zoo, Ferplast oraz Zolux. Zapraszamy!

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 476 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-19
:)
2024-06-12
Szybka obsługa zamówienia, szybka dostawa. Produkty dobrej jakości w dobrej cenie. Polecam
pixel