Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Podłoże do klatki dla chomika

( ilość produktów: 50 )

Chomiki to małe i raczej niewymagające zwierzaki, które będą czuły się dobrze w każdym domu, o ile opiekun zapewni im odpowiednie lokum – bardzo dużą klatkę lub akwarium z jak największą ilością ściółki. Chomik będzie tym zachwycony! To zwierzęta kopiące, które w naturze dużo czasu spędzają w norach pod ziemią, w których śpią, ukrywają swoje zapasy i opiekują się młodymi. Warto zapewnić im możliwość przejawiania naturalnych zachowań w warunkach domowych. Wykorzystujemy do tego podłoże do klatki dla chomika – np. trociny, ściółkę lnianą, konopną lub celulozową. Różne rodzaje podłoża dla chomika możesz zamówić poniżej – w sklepie zoologicznym Cziko znajdziesz szeroki wybór produktów dla Twojego pupila i atrakcyjne ceny.

Jakie podłoże do klatki dla chomika?

Ściółka w klatce chomika spełnia kilka ważnych funkcji. Chłonie wilgoć i absorbuje nieprzyjemne zapachy, zapewniając zwierzakowi suche, higieniczne podłoże, gwarantuje komfort i spokojny wypoczynek oraz staje się najlepszą rozrywką dla chomików, które uwielbiają kopać w podłożu i tworzyć z niego przytulne gniazdka. Warto umożliwić tym gryzoniom przejawianie naturalnych zachowań. Odpowiednio gruba ściółka jest korzystna także z punktu widzenia właściciela – nie tylko możemy obserwować ciekawe, naturalne zachowania naszych podopiecznych, ale również nie musimy wymieniać podłoża tak często. Wystarczy sprzątać kuwetę dla chomika lub jedno miejsce, które gryzoń wybrał na swoją toaletę. W efekcie pozostała część ściółki służy chomikowi przez długi czas.Polecana ściółka dla chomika to: trociny (odpylone), ściółka celulozowa, konopna, lniana. Dobrym pomysłem jest stworzenie w części klatki lub akwarium strefy z innym rodzajem ściółki. Takie urozmaicenia pozytywnie wpływają na chomika i jego samopoczucie. Możesz w części klatki wysypać piasek dla chomika, ściółkę bawełnianą lub włókna kokosowe, odgradzając je (np. kawałkiem tektury) od pozostałej części klatki, by zapobiegać wymieszaniu się podłoża. Dzięki temu z pewnością wzbudzisz ciekawość swojego pupila! Wybierając ściółki, skorzystaj z polecanych marek: Deleo, Chipsi, Zolux, Vitapol i Domus – wszystkie czekają na Ciebie w sklepie zoologicznym Cziko.

Jaka warstwa ściółki dla chomika będzie odpowiednia?

Jak największa! Jeśli trzymasz chomika w akwarium lub terrarium, możesz zastosować grubą warstwę ściółki i umieścić pod nią podziemne tunele i kryjówki. Zaleca się, aby grubość ściółki dla chomika wynosiła 10-20 cm lub więcej, jeśli jest taka możliwość.Co włożyć do domku chomika?Chomiki sporo czasu poświęcają na zbudowanie sobie komfortowego gniazda w domku lub wybranym miejscu w klatce. Warto stworzyć przynajmniej kilka kryjówek, aby chomik mógł wybrać ulubioną lub zmieniać je od czasu do czasu. Wewnątrz gryzoń chętnie wymości kryjówkę siankiem (także siankiem ziołowym), chusteczkami higienicznymi, ściółką bawełnianą oraz celulozową. To kolejny powód, by zastosować w klatce różne podłoża dla urozmaicenia – chomik z pewnością wykorzysta je do budowy gniazda, jeśli tylko uzna ściółkę za odpowiednio mięciutką i komfortową.

Uzupełnij zapasy – zamów podłoże do klatki dla chomika w Cziko

Odpowiednie podłoże do klatki dla chomika – trociny, ściółka lniana, ściółka konopna lub bawełniana, podłoże celulozowe dla chomika, włókna kokosowe – stwarzają gryzoniowi duże możliwości zabawy, eksploracji terenu i przejawiania naturalnych zachowań. To bardzo ważne dla jego dobrego samopoczucia i zdrowia. Teraz możesz wygodnie zamówić różne podłoża w sklepie zoologicznym Cziko, by uzupełnić zapasy lub wyposażyć klatkę dla nowego pupila. Wybierz ściółkę dla swojego chomika, a najlepiej dwa rodzaje, by stworzyć w klatce dwie różne strefy z odmiennym podłożem. To bardzo proste, a efekt z pewnością sprawi wiele radości zwierzakowi i da sporo satysfakcji troskliwemu opiekunowi. Wybierz bezpieczne, naturalne podłoża znanych marek – np. Deleo, Chipsi, Zolux, Vitapol i inne – w naszym sklepie zoologicznym online. Zamówione produkty otrzymasz wygodnie do domu lub paczkomatu. Zapraszamy!

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 436 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-23
Super jakość i bardzo dobra cena
2024-05-14
Szybko, sprawnie, dobrze zapakowane. Polecam
pixel