Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Piasek dla chomika

( ilość produktów: 4 )

Uzupełniasz niezbędne wyposażenie dla chomika? Świetnie, że tu jesteś! Te sympatyczne gryzonie są dość proste w opiece i będą dobrze czuły się w każdym domu, jeśli tylko zapewnimy im odpowiednio dużą klatkę lub akwarium, grubą warstwę ściółki i odpowiednią dietę. Warto znaleźć w klatce lub akwarium miejsce na piasek dla chomika. Dzięki temu nasz pupil ma okazję do przejawiania swoich naturalnych zachowań, co jest bardzo ważne dla jego zdrowia i dobrego samopoczucia. Zamów piasek dla chomika w sklepie zoologicznym Cziko – Twój chomik z pewnością się ucieszy.

Czy piasek dla chomika jest potrzebny?

Nie wszyscy właściciele chomików udostępniają swoim pupilom piasek, jednak zdecydowanie warto to robić. Specjalny piasek dla chomików (lub szynszyli) jest bardzo miękki, delikatny i odpowiednio oczyszczony. Chomiki chętnie się w nim tarzają, biorąc piaskowe kąpiele. Ta czynność sprawia im dużo przyjemności, a przy okazji pozwala dbać o futerko. W środowisku naturalnym pozbywają się w ten sposób pasożytów i brudu z sierści. W warunkach domowych piasek dodatkowo zapewnia tym gryzoniom możliwość kopania, czyli jednej z najbardziej naturalnych dla chomików czynności. To sprawia, że wiele profesjonalnych hodowli wręcz wymaga od właścicieli umieszczenia piasku w klatce lub akwarium dla chomika. Specjaliści podkreślają, że piasek stanowi dla naszych chomików doskonałą formę zabawy i pielęgnacji futerka, a to poprawia naszym gryzoniom nastrój i zapobiega nudzie.

Jaki piasek dla chomika wybrać?

W przypadku chomików bardzo ważny jest odpowiedni produkt. Nigdy nie podajemy chomikom piasku z własnego podwórka lub plaży. Jest brudny i mogą znajdować się w nim bakterie, które zaszkodzą naszemu małemu pupilowi. W sklepie zoologicznym Cziko znajdziesz gotowy piasek dla chomików. Możesz wykorzystać także piasek dla szynszyli – oba rozwiązania są bezpieczne dla chomika. Wypróbuj np. piasek dla gryzoni Zolux lub Bazyl Ag+ – z dodatkiem nanosrebra, które działa antybakteryjnie i zwiększa higienę w klatce Twojego pupila. Piasek jest bardzo wydajny i wymieniamy go dość rzadko – co ok. 2 miesiące. Dzięki temu jedno opakowanie wystarcza na długo. Możesz wybrać piasek dla chomika naturalny lub zapachowy. Warto wybierać wersje pozbawione sztucznych zapachów, ponieważ zwierzaki czasem nie chcą z nich korzystać. Co więcej, sztuczny zapach może powodować alergię u chomika lub u domowników.

W czym umieścić piasek dla chomika?

Piasek dla chomika możemy umieścić w specjalnym pojemniku – zadbajmy o to, by był na tyle duży, aby chomik mógł się w nim swobodnie obrócić i wytarzać. Równocześnie ścianki powinny być takiej wysokości, by chomik dał radę wejść do środka i bezpiecznie wyjść. Alternatywą dla pojemnika jest wysypanie piasku w części klatki zamiast podłoża. Wówczas warto odgrodzić trociny (lub inną ściółkę), by nie wymieszała się z piaskiem – możemy wykorzystać do tego np. drewniany mostek dla gryzoni, który posłuży jako palisada lub choćby kawałek tektury. Stworzenie takiej „piaskownicy” w akwarium lub klatce naszego chomika z pewnością ułatwi mu korzystanie z dobrodziejstw piaskowych kąpieli, a przy okazji sprawi, że otoczenie gryzonia będzie bardziej różnorodne i naturalne – a dzięki temu bardziej przyjazne i interesujące dla chomika.

Wybierz piasek dla chomika w sklepie zoologicznym Cziko!

Wybierz piasek dla chomika i zapewnij swojemu gryzoniowi rozrywkę, która sprawi mu wyraźną przyjemność! Chomik z radością będzie tarzał się w piasku, pielęgnując swoje futerko i z radością wykorzysta własną piaskownicę do kopania. Zaopatrz się w piasek dla chomika w sklepie zoologicznym Cziko – jedno opakowanie powinno wystarczyć na dość długo. W naszym sklepie czekają m.in. produkty marki Zolux i Bazyl. Znajdziesz tu również piasek zapachowy. Piasek to jedno z najlepszych urozmaiceń i jedna z ulubionych „zabawek” dla chomików, a przy tym w pełni naturalna i bezpieczna atrakcja dla naszego pupila. Zamów zapas dla swojego gryzonia i obserwuj, z jaką radością będzie kopał i tarzał się w swojej piaskownicy!

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 436 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-27
Jestem zadowolona
2024-05-23
Super jakość i bardzo dobra cena
pixel