Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Trociny dla chomika

( ilość produktów: 15 )

Chomiki to znakomite zwierzaki dla osób, które mają niewiele wolnego czasu, ale chciałyby zaopiekować się jakimś futrzanym pupilem. Te sympatyczne gryzonie słyną z robienia zapasów w swoich kryjówkach i zamiłowania do biegania w kołowrotku – w ciągu doby mogą przebiec nawet 8-9 km! Niewiele osób wie, że chomiki są także znakomitymi budowniczymi – nie tylko poświęcają wiele czasu na stworzenie przytulnego gniazdka do spania, ale również uwielbiają kopać tunele. W środowisku naturalnym spędzają wiele czasu pod ziemią, chomikując tam zapasy, śpiąc i wychowując młode. Warto umożliwić im przejawianie naturalnych zachowań w warunkach domowych, stosując grubą warstwę ściółki w klatce lub akwarium. Najlepszym wyborem są trociny dla chomika – w naszym sklepie możesz zamówić odpowiedni zapas, by stworzyć dla swojego gryzonia prawdziwe królestwo. Wybierz trociny dla chomików od znanych producentów – Chipsi, Deleo, Vitapol lub Domus – i zamów je wygodnie online w sklepie zoologicznym Cziko.

Trociny dla chomika – więcej niż ściółka

Trociny to jedna z najpopularniejszych ściółek dla chomika, która mimo poszerzającej się oferty podłoży dla gryzoni wciąż jest najchętniej kupowana przez właścicieli chomików. Nic dziwnego – trociny są łatwo dostępne, niedrogie i mają dobre właściwości. Warto pamiętać, że podłoże pełni w klatce dla chomika kilka ważnych funkcji: absorbuje wilgoć i nieprzyjemne zapachy, zapewnia zwierzakowi komfortowe podłoże do ruchu i wypoczynku, stanowi materiał do budowy gniazda, a także umożliwia kopanie – czyli naturalne zachowanie, któremu dzikie chomiki poświęcają wiele czasu w ciągu dnia. Trociny sprawdzają się znakomicie w każdym z tych aspektów, a przy tym są w 100% naturalne i bezpieczne dla gryzonia oraz domowników.Chomiki powinny mieć do dyspozycji grubą warstwę ściółki – 10-20 cm, a nawet więcej, jeśli tylko jest taka możliwość. Na szczęście nie trzeba zbyt często wymieniać całego podłoża, a nawet nie powinniśmy tego robić ze względu na stres, jaki wywołuje to u chomika. Wystarczy sprzątać kuwetę dla chomika (jeśli nasz gryzoń z niej korzysta) lub to miejsce w klatce, które zwierzak wybrał na swoją toaletę. Pozostałe trociny można przemieszać i zostawić w klatce. Całe podłoże wymieniamy tylko w przypadku choroby, zmiany lokatora klatki lub innych wyraźnych przyczyn.

Jakie trociny dla chomika będą najlepsze?

Najlepszym wyborem dla chomika są naturalne (bezzapachowe) i odpylone trociny. To w pełni ekologiczne produkty, które zapewnią gryzoniowi znakomity materiał do budowy gniazda i kopania, a przy tym będą prostym sposobem na utrzymanie higieny w klatce naszego pupila. Warto wybrać trociny marki Chipsi, Vitapol, Domus lub Deleo z naszej oferty.Co lepsze dla chomika – trociny czy żwirek?Trociny są zdecydowanie lepszym wyborem dla chomika. Tego typu podłoże jest dla nich bezpieczne, jego właściwości ułatwiają zachowanie czystości w klatce, a równocześnie pozwalają chomikowi na kopanie i budowanie nor, co jest dla tych zwierzaków wyjątkowo ważne. Żwirki stosowane w kuwetach dla kotów lub królików (np. żwirki bentonitowe, silikonowe, drewniane) nie tylko są zbyt ostre dla małych łapek chomika, ale także mogą być niebezpieczne dla tego gryzonia.Trociny dla chomika nie są jedynym podłożem, które możemy zastosować w klatce. Warto podrzucić gryzoniowi trochę sianka i ziół do wymoszczenia kryjówki. Sprawdzi się również ściółka konopna, bawełniana, celulozowa lub z włókien kokosowych. Możesz zastosować trociny w jednej części klatki, a inny typ podłoża – w drugiej części. W ten sposób urozmaicisz środowisko swojego pupila i zapobiegniesz nudzie.

Zamów trociny dla chomika w Cziko – szeroki wybór, korzystne ceny

Trociny to wciąż bardzo popularny typ ściółki dla chomika i innych gryzoni. Przyjemnie pachną drewnem, są niedrogie, a przy tym niezawodne. Znakomicie sprawdzają się w klatkach i akwariach, tworząc dla naszych domowych pupili komfortowe warunki do życia. Wybierz trociny Chipsi, Vitapol, Deleo lub Domus i zapewnij swojemu chomikowi wygodne podłoże, w którym będzie mógł kopać do woli!

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 436 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-23
Super jakość i bardzo dobra cena
2024-05-17
Bardzo polecam. Szybka dostawa, towar zgodny z zamówieniem.
pixel