Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zabawki dla chomika

( ilość produktów: 25 )

Kiedy pod naszą opiekę trafia chomik lub jakiekolwiek inne zwierzątko, musimy stworzyć mu odpowiednie warunki – bezpieczne i komfortowe oraz odpowiednie do potrzeb danego gatunku. W przypadku chomików jednym z bardzo ważnych przedmiotów, które musimy zapewnić naszemu pupilowi, są zabawki do wyposażenia klatki lub wybiegu. Chomiki to ciekawskie, inteligentne zwierzęta, które co prawda przesypiają całe dnie, ale nocą chętnie eksplorują swój wybieg, poznają wszystkie zakamarki i sprawdzają każdą nowość. Warto wybrać różne zabawki dla chomika, które urozmaicą jego klatkę lub akwarium i sprawią, że nasz futrzany ulubieniec nie będzie się nudził. Sprawdź, jakie zabawki znajdziesz w naszym sklepie zoologicznym Cziko i wybierz coś nowego dla swojego chomika!

Jakie zabawki lubią chomiki?

Chomiki nie wspinają się tak dobrze jak myszy i szczury, za to są mistrzami kopania nor i budowania sobie przytulnych gniazdek. W naturze pokonują duże przestrzenie – dziennie przemierzają nawet 7-8 km! To dlatego tak lubią biegać w kołowrotku, który każdemu nieodłącznie kojarzy się z chomikami. Wybierając zabawki dla chomika, warto brać pod uwagę jego możliwości i predyspozycje, naturalne zachowania, a nawet upodobania konkretnego osobnika. Dzięki temu możemy stworzyć dla naszego pupila atrakcyjną, urozmaiconą przestrzeń do życia, która zapobiegnie nudzie i frustracji, będzie stymulować naszego pupila umysłowo i zachęcać go do ruchu.

Chomiki uwielbiają kołowrotki, przytulne hamaki, kryjówki i legowiska, mostki, równoważnie oraz tunele – w różnych odsłonach i wariantach. Warto wybierać dla pupila zabawki wykonane z naturalnego drewna, dzięki czemu nawet próby gryzienia zabawek będą dla naszego chomika w pełni bezpieczne.

Zabawki do klatki dla chomika – co wybrać?

Jeśli szukasz wyposażenia do klatki dla chomika, koniecznie wybierz kilka zabawek, które spełniają różne funkcje. Zadaniem tych przedmiotów jest urozmaicenie przestrzeni, w której przebywa nasz zwierzak i zapobieganie nudzie, stresowi i apatii. Ciekawskie chomiki uwielbiają testować nowości i sprawdzać swoje możliwości. Warto umieścić w klatce kołowrotek, dwie lub więcej kryjówek (domki, hamaki, legowiska, place zabaw z kryjówkami), tunele, mostki, a nawet huśtawki. Do takich urozmaiceń potrzebujemy odpowiednio dużej klatki – min. 80 cm długości, a najlepiej jeszcze więcej, ponieważ chomiki, mimo swoich niewielkich rozmiarów, potrzebują sporej przestrzeni, aby były szczęśliwe.

Wybierając zabawki dla naszego chomika, zwróćmy uwagę na kilka szczegółów. Upewnijmy się, czy są odpowiednio stabilne i bezpieczne (czy np. nie przewrócą się na zwierzątko). Sprawdźmy, czy zmieszczą się w klatce i pozostawią dość miejsca, by chomik nie zaklinował się w żadnym ciasnym kącie. Przyjrzyjmy się dokładnie, czy zabawki nie stwarzają zagrożenia zranienia lub uszkodzenia (np. ostre krawędzie, kołowrotek z wolnymi przestrzeniami – ryzyko kontuzji łapki). Warto również ocenić, czy zabawki nie są zbyt wysokie lub nie znajdują się zbyt wysoko, by chomik nie zrobił sobie krzywdy podczas upadku. Warto postawić na naturalne rozwiązania i wybierać drewniane zabawki dla chomików.

Bezpieczny kołowrotek dla chomika – na co zwrócić uwagę?

Aby kołowrotek dla chomika był bezpieczny dla naszego gryzonia, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Przede wszystkim wybieramy modele „pełne”, bez szczebelków i wolnych przestrzeni, które stwarzają ryzyko zranienia łapki. Należy także upewnić się, czy średnica kołowrotka jest odpowiednio duża dla naszego chomika. Dla chomików syryjskich powinna wynosić min. 27 cm, dla chomików dżungarskich – min. 20 cm, a dla chomików Roborowskiego – min. 17 cm. Coraz popularniejszym rozwiązaniem są dyski dla chomików, które są polecane dla chomików syryjskich i dżungarskich.

Czas na zabawę! Wybierz zabawki dla chomika w Cziko.

Wybierz zabawki do klatki dla chomika i obserwuj, z jakim zainteresowaniem Twój pupil sprawdza swoje nowe gadżety! Urozmaicenia mają duży wpływ na komfort życia naszych zwierzaków. Warto zadbać o ciekawe wyposażenie klatki, dzięki któremu nasz pupil będzie aktywny fizycznie i zainteresowany swoim otoczeniem. Przejrzyj zabawki dla swojego chomika i zamów je wygodnie online w sklepie zoologicznym Cziko – zapraszamy!

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 463 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-10
Super
2024-06-09
szyka i profesjonalna dostawa,-obsluga.
pixel