Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Żwirek bentonitowy dla kota

( ilość produktów: 61 )

Zakup kociej wyprawki to nie wszystko. Aby zapewnić pupilowi komfortowe życie, a sobie ułatwić codzienną opiekę nad zwierzakiem, niektóre niezbędne akcesoria zawsze powinny znajdować się w naszych domowych zapasach. Najlepszym przykładem jest pokarm i żwirek dla kota – te dwa produkty właściciele mruczków muszą kupować regularnie. Warto zawsze mieć pod ręką zapas żwirku, by móc sprzątnąć kuwetę kota lub uzupełnić ją świeżym żwirkiem, gdy pojawi się taka potrzeba. Jednym z najpopularniejszych wyborów jest żwirek bentonitowy dla kota, który właściciele cenią za dobry stosunek ceny do jakości, a koty zwykle akceptują. W sklepie zoologicznym Cziko możesz wygodnie zamówić zapas żwirku z dostawą do domu lub paczkomatu – szeroki wybór produktów z pewnością ułatwi Ci zadanie.

Czy żwirek bentonitowy jest dobry dla kota?

Zdecydowanie tak! Żwirki bentonitowe są jednym z najpopularniejszych wyborów i najczęściej trafiają do kocich kuwet, a to ze względu na ich niską cenę i dobre właściwości. Żwirek tego typu jest wytwarzany ze skały (bentonitu) i przypomina piasek lub drobny żwir, czyli podłoże, które koty w naturze wykorzystują jako swoją toaletę. Z tego względu żwirek bentonitowy jest chętnie akceptowany przez koty, a właściciele doceniają jego wydajność oraz fakt, że wilgotny żwirek zbija się w łatwe do usunięcia bryłki. Ten rodzaj żwirku skutecznie pochłania zapachy, dobrze absorbuje wilgoć, a na dodatek występuje w różnych wariantach, np. zapachowych, antybakteryjnych (z dodatkiem nanosrebra) oraz dla kotów długowłosych.

Czy żwirek bentonitowy można wyrzucać do toalety?

Niestety nie. Żwirek bentonitowy, nawet w niewielkiej ilości, może na dłuższą metę doprowadzić do zapchania rur, ponieważ pod wpływem wilgoci zbija się w twarde bryłki. Żwirek i kocie odchody nie nadają się również na kompost. Brudna zawartość kociej kuwety zawsze powinna trafiać do pojemnika na odpady zmieszane.

Jak często wymieniać żwirek bentonitowy?

Najlepszym sposobem, aby wydajnie stosować żwirek bentonitowy, jest usuwanie na bieżąco odchodów i zbrylonego żwirku, a następnie dosypywanie niewielkiej ilości świeżego żwirku w to miejsce. Cały żwir warto wymienić dwa razy w miesiącu, przy okazji myjąc dokładnie kuwetę. Sugerujemy jednak, by potraktować te terminy orientacyjnie i dopasowywać częstotliwość czyszczenia do bieżących potrzeb.

Żwirki bentonitowe – różne potrzeby, różne rodzaje

Doświadczeni miłośnicy kotów bez pudła orientują się w tematyce żwirkowej. Wiedzą, że poza żwirkiem bentonitowym możemy wyróżnić jeszcze kilka rodzajów – np. żwirki silikonowe, drewniane, kukurydziane, a nawet słomiane czy sepiolitowe. Nawet osoby zdecydowane na żwirek bentonitowy mają do wyboru kilka wariantów. Żwirek bentonitowy występuje w wersji bezzapachowej oraz w kilku wersjach zapachowych (np. lawenda, cytrusy, morski, zielony las). Zapachowe żwirki pomagają w maskowaniu nieprzyjemnych zapachów, jednak mogą zniechęcać koty do korzystania z kuwety. Mogą także powodować alergię u kota lub domowników. Niezawodnym rozwiązaniem jest za to żwirek bentonitowy z nanosrebrem, które ma właściwości antybakteryjne i zwiększa higienę w kociej kuwecie. Praktycznym rozwiązaniem dla właścicieli kotów długowłosych są żwirki przeznaczone właśnie dla takich futrzaków, które nie przyczepiają się do sierści.

Tak duża różnorodność na początku może wydawać się problematyczna, jednak w momencie, gdy kot nie akceptuje danego rodzaju żwirku lub nie odpowiada nam któraś z właściwości żwirku (np. za słabo chłonie zapachy lub przyczepia się do kociej sierści), bez problemu możemy zmienić żwirek na inny. Jeśli mamy obawy, czy kot zaakceptuje nowy żwirek, możemy wprowadzać zmiany stopniowo, początkowo mieszając dwa rodzaje i zmieniając proporcje na korzyść nowego żwirku. 

Żwirek bentonitowy dla kota – uzupełnij zapasy w Cziko!

Szeroki wybór żwirków bentonitowych i korzystne ceny to duże ułatwienie dla właścicieli kotów. Wybierz żwirek dla swojego kota i zamów go wygodnie online, z mruczącym pupilem na kolanach! To szybki i wygodny sposób na uzupełnienie zapasów. W sklepie zoologicznym Cziko są dostępne różne rodzaje i pojemności żwirków, aby każdy miłośnik kotów mógł znaleźć to, czego potrzebuje.

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 476 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-19
:)
2024-06-10
Sprawnie i szybko
pixel