Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Żwirek zbożowy dla kota

( ilość produktów: 1 )

W codziennym życiu naszych kotów istnieje jeden niezastąpiony bohater – troskliwy opiekun, który zawsze myśli o swoim pupilu i dba, by niczego mu nie brakowało. Skrupulatnie uzupełnia zapasy karmy, myje miseczki, wymienia zepsute zabawki, pierze legowiska, a także pilnuje, by kocia kuweta zawsze była czysta. Widok szczęśliwego, zrelaksowanego kota jest wart tego codziennego wysiłku, a zaciekawiona mordka, która budzi nas rano lub wita po powrocie do domu wynagradza wszystkie trudy codziennej opieki. Obecnie właściciele kotów mogą liczyć na wiele udogodnień – na przykład duży wybór żwirków dla kotów. Jedną z najnowszych, w pełni naturalnych propozycji jest żwirek zbożowy dla kota, którego zalety szybko przekonują nawet największych sceptyków. Jeśli już znasz atuty tego żwirku, uzupełnij zapasy, wybierając produkty z naszej oferty i zamów je wygodnie online. A jeśli pierwszy raz słyszysz o żwirku zbożowym, możesz przeczytać o nim więcej na dole strony.

Jakie właściwości ma żwirek zbożowy dla kota?

Zbożowy żwirek dla kota to stosunkowo nowa i mało znana alternatywa dla żwirków bentonitowych czy silikonowych. Stanowi idealny wybór dla osób, które starają się prowadzić ekologiczny styl życia w duchu zero waste – a to dlatego, że żwirek jest w pełni biodegradowalny i powstaje z otrąb pszennych, czyli odpadu powstającego przy produkcji mąki. To jednak dopiero pierwsza z zalet tego żwirku. Żwirek zbożowy wyróżnia się atrakcyjną ceną oraz zbryla się, co sprawia, że jest bardzo ekonomiczny i wyjątkowo wydajny – dzięki temu usuwamy z kuwety tylko zabrudzoną część żwirku. Sprzątanie zbrylonych grudek na bieżąco podnosi również higienę kociej kuwety. Żwirek jest chłonny, znakomicie absorbuje wilgoć i pochłania nieprzyjemne zapachy, nie pyli, a przy tym pozostaje w pełni bezpieczny dla kotów. Zwierzaki chętnie go akceptują, ponieważ jest przyjazny dla kocich łapek, a właściciele z pewnością docenią fakt, że żwirek nie roznosi się na łapkach poza kuwetę. Co więcej, żwirek zbożowy to polski produkt!

Żwirki zbrylające, takie jak żwirek zbożowy, są bardzo cenione przez właścicieli kotów. Znacznie ułatwiają sprzątanie nieczystości na bieżąco i tym samym zapewniają zwierzakom czystą kuwetę, a właściciele doceniają krótszy czas sprzątania i fakt, że nie muszą marnować niewykorzystanego żwirku podczas sprzątania. Wystarczy na bieżąco (lub raz, dwa razy dziennie) usuwać odchody oraz zbrylone grudki wilgotnego żwirku i ewentualnie dosypywać trochę czystego żwirku w to miejsce. Raz na 2-3 tygodnie warto wysypać całą zawartość kuwety, umyć kuwetę oraz podłogę i ściany obok niej. Dzięki temu kuweta nie będzie źródłem nieprzyjemnych zapachów i bakterii.

Naturalny żwirek dla kota – wybór w duchu ekologii

Miłośnicy kotów, którzy zwracają dużą uwagę na ochronę środowiska naturalnego z pewnością docenią możliwość stosowania biodegradowalnego, organicznego żwirku, którego produkcja umożliwia wykorzystanie odpadów powstających podczas wytwarzania mąki. Co więcej, żwirek zbożowy dla kota Kot Bury to polska firma, dzięki czemu po raz kolejny dbamy o środowisko, unikając zakupu produktów transportowanych z drugiego końca świata. Słowem – żwirek zbożowy to zdecydowanie wariant, który warto wypróbować w kuwecie swojego kota!

Warto pamiętać!

Choć producent przekonuje, że żwirek zbożowy można spłukiwać w toalecie lub wyrzucać na kompost, zdecydowanie odradzamy takie działania. Koci żwirek jest w świetle prawa odpadem stałym i powinien zawsze trafiać do pojemnika na odpady zmieszane. Wyrzucanie jakiegokolwiek żwirku do toalety jest nieekologiczne i grozi zatkaniem kanalizacji. Kocie odchody nie nadają się również na kompost.

Zamów żwirek zbożowy dla kota w sklepie zoologicznym Cziko!

Nawet podczas opieki nad ukochanymi pupilami warto zadbać o świadome wybory konsumenckie i zdecydować się na ekologiczne produkty! Żwirek zbożowy Kot Bury ma wszystkie właściwości innych popularnych żwirków – świetnie się zbryla, nie pyli, jest wydajny i łatwo akceptowany przez większość kotów, a na dodatek nie roznosi się poza kuwetę. W sklepie zoologicznym Cziko możesz wygodnie zrobić zakupy online z dostawą do domu lub paczkomatu. Korzystaj z szerokiego wyboru i korzystnych cen – Cziko to miejsce, w którym warto uzupełnić zapasy!

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 503 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-02
Tak prosto i przyjemnie się zamawia, że niedługo koty same będą robiły tutaj zakupy. Szkoda tylko że nie mozna płacić sierścią która zostawiają po chałupie
2024-07-02
polecam szybko i sprawnie
pixel