Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Klatka dla królika

( ilość produktów: 23 )

Kompletowanie wyprawki dla królika zwykle zaczynamy od największego i najważniejszego wydatku, czyli wyboru odpowiedniej klatki. Warto pamiętać, że to miejsce stanie się najważniejszym w życiu naszego pupila i spędzi w nim sporo czasu, dlatego powinniśmy zadbać, by klatka była odpowiednio duża i komfortowa – nie tylko na początku, ale również później, gdy królik dorośnie. Na szczęście klatkę możemy kupić tylko raz i jeśli odpowiednio o nią zadbamy, może służyć naszemu pupilowi przez całe życie. Nowoczesne klatki dla królików są wygodne w obsłudze i użytkowaniu, lekkie i wykonane z trwałych materiałów, a odpinane plastikowe dno klatki (kuweta) ułatwia czyszczenie. Wybierz klatkę dla swojego pupila w sklepie zoologicznym Cziko i zamów ją wygodnie online – w naszym sklepie znajdziesz m.in. klatki Inter-Zoo oraz Ferplast. Rozejrzyj się i zdecyduj, który model będzie najlepszy dla Twojego pupila!

Jaka powinna być klatka dla królika?

Wybór klatki dla królików jest kluczowy dla komfortu naszego pupila i jego codziennego życia. Warto zadbać o to, aby klatka była możliwie jak największa. Zalecane minimalne rozmiary to 80 cm dla najmniejszych ras (karzełek, mini lop) oraz min. 100 cm dla większych królików. Jeśli planujemy trzymanie dwóch lub większej liczby królików – klatka powinna być odpowiednio większa. Klatka dla królika nie powinna mieć pięterek, ważniejsza jest jej duża powierzchnia. Warto zwrócić uwagę na praktyczne rozwiązania – paśnik zamontowany w klatce, domek dodawany do zestawu, sposób otwierania klatki oraz możliwość odłączenia spodu klatki (co ułatwi jej wyczyszczenie).Choć niektórzy starają się wybrać tanią klatkę dla królika, pamiętajmy, że ten wydatek ponosimy jednorazowo – to zakup na najbliższe kilka, a nawet kilkanaście lat. W efekcie cena nie wydaje się wysoka, tym bardziej że klatka będzie używana każdego dnia. Wybór mniejszego modelu może okazać się chybiony, gdy królik dorośnie i będzie potrzebował większego lokum. Z pewnością także samopoczucie zwierzaka i jego komfort będą znacznie lepsze w dużej klatce, w której zwierzak będzie mógł swobodnie się poruszać, obrócić lub wypocząć (króliki lubią wypoczywać na boku, z wyciągniętymi łapkami). Pamiętajmy, że poza samym zwierzakiem wewnątrz musi zmieścić się kuweta, miseczka, poidełko, paśnik z siankiem, a najlepiej także domek. Najpopularniejszym wyborem są klatki dla królików Inter zoo oraz Ferplast i właśnie te marki możesz znaleźć w naszym sklepie zoologicznym Cziko.

Czy królik musi być w klatce?

Klatka to oczywiście ułatwienie dla właścicieli, a nie dla królików. Ułatwia zabezpieczenie królika podczas naszej nieobecności oraz zapobiega zniszczeniom, które zwierzak mógłby spowodować w domu. Coraz częściej możemy spotkać się z alternatywnym rozwiązaniem – trzymaniem królików w specjalnych kojcach, czyli odgrodzonej części jednego pomieszczenia, w której królik może swobodnie się poruszać i funkcjonować na co dzień. To wymaga jednak odpowiedniej ilości miejsca. Alternatywą jest połączenie klatki i kojca – klatka pełni wówczas funkcję kryjówki, zwykle ma również zamontowaną kuwetę i sprawdza się w sytuacjach awaryjnych lub w czasie, gdy właściciele wychodzą z domu. Oba rozwiązania są dobre, o ile wypuszczamy królika z klatki na kilka godzin dziennie, by mógł się swobodnie poruszać.

Zamów klatkę dla królika w Cziko – szeroki wybór

Klatka dla królika to jego miejsce do życia – spania, jedzenia, załatwiania potrzeb i codziennego funkcjonowania. Zadbaj, by każdy dzień Twojego pupila był szczęśliwy i komfortowy. Odpowiednio duża klatka to jedna z najważniejszych rzeczy, która ma wpływ na samopoczucie naszego uszaka. Wybierz jeden z modeli dostępny w naszej ofercie – np. klatkę dla królików Ferplast lub Inter-zoo. Dzięki temu ułatwisz sobie opiekę nad pupilem, zapewnisz mu wygodę i bezpieczeństwo. Lekkie i trwałe nowoczesne klatki są wyjątkowo estetyczne, łatwe w codziennej obsłudze i komfortowe dla naszych domowych pupili. Klatkę możesz zamówić wygodnie online, z dostawą wprost pod własne drzwi – dzięki temu ułatwisz sobie zadanie i szybko skompletujesz wyprawkę dla swojego pupila. Zapraszamy! 

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 476 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-18
Polecam bardzo mila i szybka obsługa zamowienie zgodne
2024-06-10
Super
pixel