Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

DLA PTAKÓW

( ilość produktów: 424 )

W domach trzymamy różne gatunki papug, kanarki, zeberki, amadyny i inne kolorowe, egzotyczne ptaki, które każdego dnia cieszą nas swoją obecnością, śpiewem i pogodnym usposobieniem. Niektórzy miłośnicy zwierząt nie wyobrażają sobie codzienności bez pierzastych przyjaciół – ich zwyczajne sprawy, ćwierkanie, latanie po mieszkaniu – sprawiają, że dzień po prostu staje się lepszy. Chcemy ułatwić Wam opiekę nad pupilami, dlatego w sklepie zoologicznym Cziko przygotowaliśmy wszystko, co może Ci się przydać podczas opieki nad papugą, stadkiem zeberek lub kanarkami. Wybierz to, czego potrzebuje Twój pupil i zamów wygodnie online.

Karma dla ptaków – szeroki wybór i niskie ceny

Gotowy pokarm dla ptaków to bardzo duże ułatwienie. Właściciel nie musi sam komponować posiłków dla swojego ulubieńca. Wystarczy codziennie uzupełnić miseczkę świeżym pokarmem składającym się z mieszanki różnych zbóż, aby ptakom niczego nie brakowało. Zwykle warto karmić ptaki dwa razy dziennie, rano i po południu. To dla egzotycznych gatunków ptaków normalna pora poszukiwania pokarmu. Gotowy pokarm warto urozmaicać dodatkami – takimi jak kolba dla papug oraz niektóre owoce i warzywa. W klatce powinna znaleźć się także sepia, czyli muszla mątwy (mięczaka zamieszkującego morza i oceany). Ten cenny składnik wzbogaca dietę ptaków w węglan wapnia, dzięki czemu wzmacnia kości ptaka i zapobiega niedoborom minerałów w diecie. Sepia powinna znajdować się w klatce przez cały czas. Najlepiej umieścić ją na kratach klatki, z dala od basenu i poidełka – w taki sposób, by ptaki nie zabrudziły sepii odchodami.

W sklepie Cziko znajdziesz gotowe pokarmy dla różnych gatunków ptaków, a także smakołyki (kolby, smakoszki dla ptaków) i sepię. Wybierz ulubiony pokarm swoich pupili – w naszym sklepie czekają karmy różnych marek, m.in. Nestor, Herbal Pets, Alegia, Versele Laga, Vitapol, Vitakraft, Dolfos, Dako–Art. Dzięki temu możesz szybko zamówić zapas, gdy zauważysz, że pokarm dla papug lub kanarków się kończy.

Cennym dodatkiem do diety są niekiedy preparaty witaminowe dla ptaków. Uzupełniają ptasie menu w niezbędne składniki – po to, by papugi, kanarki lub inne ptaki były zdrowe i pięknie wybarwione. Witaminy ułatwiają ptakom okres pierzenia, bardzo wymagający dla organizmu naszych pupili.

Klatki dla papug i kanarków oraz wyposażenie

Choć warto codziennie wypuszczać ptaki z klatki, by mogły polatać w bezpiecznym, odpowiednio przygotowanym miejscu (jeden pokój, całe mieszkanie lub specjalna woliera), to i tak ich podstawowym miejscem do życia stanie się klatka dla ptaków. Każdy opiekun powinien zadbać, by klatka dla papug, kanarków czy zeberek miała odpowiednie rozmiary i była wyposażona w niezbędne akcesoria. Pamiętajmy, że od wyboru klatki w dużej mierze zależy dobrostan naszych pupili – zadbajmy, by klatka dla ptaków była jak największa i dawała naszym ulubieńcom możliwość rozprostowania skrzydeł.

Nowoczesne klatki dla ptaków posiadają plastikową, odpinaną kuwetę, która znacznie ułatwia sprzątanie i zapewnia komfort jej mieszkańcom. Wewnątrz powinny znaleźć się także żerdki, na których ptaki będą przesiadywać, karmnik, poidełko i basen z wodą. Przydadzą się także zabawki, a w razie potrzeby – budka lęgowa. Dobrym pomysłem jest umieszczenie w klatce pojemnika z piaskiem, w którym ptaki mogą się kąpać, co sprawia im mnóstwo przyjemności i jest jednym z naturalnych zachowań.

Zamów akcesoria i pokarm dla ptaków w Cziko

Chcesz spełnić marzenie o papużce lub kanarku? A może w Twoim domu już mieszkają egzotyczne ptaki? Wybierz odpowiednie wyposażenie, aby stworzyć ulubieńcom jak najlepsze warunki – dzięki temu ptaki będą mogły towarzyszyć Ci przez długi czas, zdrowe i szczęśliwe. Dobierz odpowiednią karmę dla ptaków, preparaty witaminowe na pierzenie, dobrą klatkę dla papug lub kanarków oraz akcesoria do klatki. Twojemu pupilowi radość sprawią także smakołyki i specjalny piasek dla ptaków do kąpieli. Zamów niezbędne akcesoria w internetowym sklepie zoologicznym Cziko.

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 281 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-20
Wymiary są mniejsze niż są podawane, niestety
2024-02-19
Towar dobrze zapakowany, szybka dostawa.
pixel