Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
ADVANTAGE - krople na pchły dla kota powyżej 4kg 4x0,8ml

ADVANTAGE - krople na pchły dla kota powyżej 4kg 4x0,8ml

119,99 zł
brutto / szt.
Rozmiar
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
14 dni na łatwy zwrot
Sprawdź, w którym sklepie obejrzysz i kupisz od ręki
ADVANTAGE - krople na pchły dla kota powyżej 4kg 4x0,8ml
ADVANTAGE - krople na pchły dla kota powyżej 4kg 4x0,8ml
Bezpieczne zakupy
Po zakupie otrzymasz 12 pkt.

ADVANTAGE - krople na pchły dla kota o masie ciała powyżej 4kg 4x0,8ml

SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY SUBSTANCJI CZYNNEJ(-YCH)

Imidaklopryd 100 mg/ml

WSKAZANIA LECZNICZE

Zapobieganie i zwalczanie inwazji pcheł u kotów oraz jako element terapii alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).

PRZECIWWSKA­ZANIA

  • Nie stosować u kotów poniżej 8 tygodnia życia.
  • Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Z powodu gorzkiego smaku może pojawić się ślinienie u kotów, które lizały miejsce aplikacji bezpośrednio po jej wykonaniu. Objaw ten nie oznacza zatrucia i ustępuje samoistnie po kilku -kilkunastu minutach.

W bardzo rzadkich przypadkach mogą pojawić się reakcje skórne takie jak wypadanie sierści, zaczerwienienie, świąd i uszkodzenia skóry. Obserwowane było również pobudzenie, nadmierne ślinienie się i objawy neurologiczne takie jak zaburzenia koordynacji ruchowej, drżenie mięśni i depresja.

O wystąpieniu działań niepożądanych po podaniu tego produktu lub zaobserwowaniu jakichkolwiek niepokojących objawów nie wymienionych w ulotce ( w tym również objawów u człowieka na skutek kontaktu z lekiem), należy powiadomić właściwego lekarza weterynarii, podmiot odpowiedzialny lub Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Formularz zgłoszeniowy należy pobrać ze strony internetowej (Pion Produktów Leczniczych Weterynaryjnych).

DOCELOWE GATUNKI ZWIERZĄT

Kot.

DAWKOWANIE I DROGA(-I) PODANIA

Koty o masie ciała od 4 kg – 1 tubka 0,8 ml/kota

Produkt do nakrapiania na skórę.

Jednokrotna terapia zabezpiecza zwierzę przed inwazją na 4 tygodnie.

Produkt zachowuje skuteczność przy sporadycznych kąpielach i zmoczeniu sierści zwierzęcia.

ZALECENIA DLA PRAWIDŁOWEGO PODANIA

Przed podaniem produktu należy dokładnie dobrać wielkość opakowania do masy ciała zwierzęcia.

Po otwarciu opakowania rozchylić włosy zwierzęcia u nasady głowy i lekko ściskając pojemnik zdeponować jego zawartość na skórze pacjenta. Nie wcierać.

SPOSÓB UŻYCIA: 

Aplikacja preparatu Advantage dla kota jest łatwa i bezproblemowa.

Krok 1: Wybierz produkt Advantage odpowiedni dla masy ciała Twojego kota.

Krok 2: Przytrzymaj pipetę nakrętką do góry, a następnie przekręć i pociągnij nakrętkę, aby ją zdjąć. Odwróć nakrętkę i przy jej pomocy odbezpiecz zawartość pipety.

Krok 3: Aby nanieść spot-on, trzeba wybrać miejsce wysoko na karku kota, u podstawy czaszki, aby zwierzak nie mógł zlizać preparatu. Odgarnij sierść, aby odsłonić skórę w tym miejscu.

Krok 4: Przyłóż czubek pipety do skóry i kilka razy mocno ją ściśnij, aby cała jej zawartość trafiła bezpośrednio na skórę. Nałożony w tym miejscu preparat samodzielnie rozprowadzi się po całej skórze zwierzaka, zapewniając mu pełną ochronę.

Krok 5: Zapisz datę i pamiętaj, aby powtórzyć zabieg po upływie miesiąca.

Pamiętaj, aby nie nakładać preparatu na uszkodzoną skórę i nie dopuścić, aby tuż po jego zastosowaniu zwierzęta wylizywały się na wzajem. Jeśli nadal masz wątpliwości i nie wiesz, jak nałożyć preparat Advantage, zapoznaj się z załączoną do opakowania ulotką lub skontaktuj ze swoim lekarzem weterynarii.

SPECJALNE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI PRZY PRZECHOWYWANIU I TRANSPORCIE

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Brak szczególnych środków ostrożności dotyczących przechowywania. Nie używać po upływie terminu ważności podanego na etykiecie.

SPECJALNE OSTRZEŻENIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI, JEŻELI KONIECZNE

Specjalne środki ostrożności dotyczące stosowania u zwierząt

Produkt do użytku zewnętrznego. Nie należy dopuszczać, aby zwierzęta, którym ostatnio nanoszono produkt wzajemnie się wylizywały.

Specjalne środki ostrożności dla osób podających produkty lecznicze weterynaryjne zwierzętom

Unikać kontaktu ze skórą, oczami i ustami. Po zabiegu dokładnie umyć ręce. Podczas zabiegu nie jeść, nie pić i nie palić. W przypadku kontaktu produktu ze skórą osoby wykonującej zabieg, zmyć ją wodą i mydłem. Sporadycznie, podobnie jak przy podaniu innych produktów mogą wystąpić reakcje ze strony skóry (np. świąd, podrażnienie, alergia). Przy dostaniu się do oka obficie wypłukać je wodą. W razie utrzymującego się podrażnienia oraz po przypadkowym połknięciu udać się do lekarza i przedstawić ulotkę informacyjną lub opakowanie. Przechowywać z dala od żywności, napojów i pokarmu dla zwierząt.

Badania laboratoryjne przeprowadzone u szczurów i królików nie wykazały działania teratogennego i embriotoksyc­znego. Produkt może być stosowany w okresie ciąży i laktacji.

Produkt jest bardzo dobrze tolerowany nawet po zastosowaniu dawek przekraczających 10 razy dawkę terapeutyczną. W przypadku niezgodnego z zaleceniem sposobu podania leku np. doustnie ryzyko wystąpienia zatrucia jest minimalne.W rzadkich przypadkach przedawkowania lub wylizywania sierści mogą wystąpić zaburzenia neurologiczne (zaburzenia koordynacji ruchowej, drgawki, drżenie i skurcze mięśni, zwolnienie częstości oddechów, zwężenie lub rozszerzenie źrenic).

Brak jest specyficznej odtrutki, ale korzystne może okazać się podanie węgla aktywowanego.

SZCZEGÓLNE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI DOTYCZĄCE UNIESZKODLIWIANIA NIE ZUŻYTEGO PRODUKTU LECZNICZEGO WETERYNARYJNEGO LUB ODPADÓW POCHODZĄCYCH Z TEGO PRODUKTU, JEŻELI MA TO ZASTOSOWANIE

Leków nie należy usuwać do kanalizacji ani wyrzucać do śmieci.

O sposoby usunięcia bezużytecznych leków zapytaj lekarza weterynarii. Pozwolą one na lepszą ochronę środowiska.

UWAGA - Produkty lecznicze nie podlegają zwrotowi; zwrot tego rodzaju produktów możliwy jest wyłącznie w przypadku wady jakościowej produktu lub jego niewłaściwego wydania. Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008r., nr 45, poz. 271).

Marka
Kod producenta
5909997007571
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 436 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-25
Szybka wysyłka
2024-05-23
Super jakość i bardzo dobra cena
pixel