Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ewaporyzator dla kota

( ilość produktów: 7 )

Miłośnicy kotów są w stanie zrobić naprawdę wiele, by ich ukochanym mruczkom żyło się lepiej. W końcu to największa przyjemność – obserwowanie szczęśliwego, zrelaksowanego kota, który ma wszystko, czego potrzebuje w swoim kocim życiu. W sklepie zoologicznym Cziko na Twojego pupila czeka wiele niezbędnych akcesoriów, a także przydatne gadżety, które sprawiają, że opieka nad kotem jest prostsza. Jednym z takich przedmiotów jest ewaporyzator dla kota – jego działanie docenią wszyscy opiekunowie, którzy chcą pomóc swojemu pupilowi uporać się z trudną sytuacją. Zawarte w ewaporyzatorze feromony wyciszą pupila, obniżą poziom stresu i ułatwią zwierzakowi zaadaptowanie się do nowych warunków. Wybierz poniżej odpowiedni ewaporyzator dla kota i zamów go wygodnie online.

Co to jest ewaporyzator dla kota?

Ewaporyzator (czasem również nazywany ewaporatorem) to urządzenie służące do odparowywania cieczy. Ciepło przekształca płynną substancję w gaz, a to umożliwia rozprzestrzenianie substancji w pomieszczeniu. Ewaporyzator dla kota jest banalnie prosty w użyciu – wystarczy podłączyć go do kontaktu, by nieustannie uwalniał substancję (zwykle są to odpowiedniki kocich feromonów), a poprzez to wpływał na zachowanie kota. Należy pamiętać, by wymieniać wkład z częstotliwością zalecaną przez producenta (zazwyczaj co 30 dni). Aby ewaporyzator jak najlepiej spełniał swoje zadanie, powinien być umieszczony w pomieszczeniu, w którym kot najczęściej przebywa. Dodatkowo powinniśmy zadbać, by gniazdko, do którego podłączymy ewaporyzator, nie było niczym zasłonięte (np. kanapą, zasłoną, nisko wiszącą szafką). Takie przeszkody mogą utrudniać roznoszenie się substancji i osłabiać jej działanie. Ewaporyzatory od kilku lat zyskują coraz większą popularność jako sposób na problemy behawioralne lub ułatwienie kotu adaptacji w nowych warunkach.

Ewaporyzator dla kota – wsparcie w trudnych sytuacjach

Koty są zwierzętami bardzo przywiązanymi do swojej rutyny i miejsca, dlatego czasem nawet niewielka zmiana może wytrącić je z równowagi, powodować stres, a także problemy behawioralne (np. drapanie mebli, agresywne zachowania, załatwianie się poza kuwetą, wokalizacja). Powodem może być remont lub przemeblowanie, pojawienie się nowego zwierzaka lub członka rodziny, przeprowadzka, przedłużająca się samotność, nieobecność opiekuna, choroba lub wizyta u weterynarza, podróż, hałas (np. fajerwerki), nieodpowiednia opieka (np. zbyt rzadkie karmienie, brak legowiska, brak miejsca do załatwiania potrzeb fizjologicznych).Zawsze w pierwszej kolejności powinniśmy wykluczyć chorobę jako przyczynę problemów z zachowaniem. Jeśli jednak podejrzewamy, że niepożądane zachowania lub zmiany w zachowaniu są spowodowane stresem, możemy ułatwić kotu przystosowanie się do nowych warunków, wykorzystując ewaporyzatory. Te praktyczne akcesoria zawierają substancje imitujące kocie feromony, które wprowadzają kota w dobry nastrój, poprawiają jego samopoczucie, wyciszają i relaksują. Koty, które wyczuwają feromony tego typu, czują się komfortowo i bezpiecznie. Dzięki temu nowa sytuacja zaczyna im się kojarzyć pozytywnie, a kot szybciej przyzwyczaja się do nowych warunków.

Ewaporyzator może także okazać się na wagę złota, gdy przynosimy kota do nowego domu (zwłaszcza gdy zwierzak jest dorosły) lub wprowadzamy do domu nowe zwierzę (lub noworodka). Może pomóc kotu przetrwać sylwestra lub nieobecność opiekuna. Takie wsparcie może okazać się szczególnie cenne w przypadku wyjątkowo wrażliwych kotów, które łatwo stresują się nawet niewielkimi zmianami. Ewaporyzatory – np. FELIWAY feromony uspokajające dla kotów lub DR SEIDEL ewaporyzator adaptacyjny dla kota są bardzo proste w użyciu, a mogą oszczędzić kotu wiele stresu – a właścicielom problemów.

Zamów ewaporyzator dla kota w sklepie zoologicznym Cziko

Ewaporyzatory z feromonami dla kotów to nowoczesne rozwiązanie, które w prosty sposób ułatwia naszym zwierzakom dostosowanie się do nowych warunków lub trudnych sytuacji. Wystarczy podłączyć ewaporyzator do prądu, by zaczął działać, i regularnie wymieniać wkład. Odprężony, zrelaksowany kot z pewnością lepiej poradzi sobie z nowościami. Zamów ewaporyzator w sklepie zoologicznym Cziko i pozwól pupilowi odczuć różnicę!

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 467 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-10
Szybka wysyłka i karmidełka odpowiednie
2024-06-09
szyka i profesjonalna dostawa,-obsluga.
pixel