Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pokarm dla złotych rybek

( ilość produktów: 15 )

Złote rybki, czyli welony (karasie ozdobne) to zwierzaki, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Wielu początkujących akwarystów zaczyna swoją przygodę właśnie z welonami, są to również rybki chętnie wybierane dla dzieci. Wszystko ze względu na charakterystyczny, efektowny wygląd welonów. W praktyce te ryby nie mają dużych wymagania bytowych i mogą dożywać nawet 15-20 lat, jeśli zapewnimy im odpowiednie warunki. Aby mogły żyć tak długo, powinniśmy zapewnić welonom jak największe akwarium (80 litrów na pierwszego welona i następne 30 litrów na każdego kolejnego), prawidłowe parametry (m.in. temperaturę wody 18-24 stopni) oraz żywienie dopasowane do potrzeb gatunku. Na szczęście dzięki naszej ofercie możesz stworzyć dla swoich ryb idealne warunki – w sklepie zoologicznym Cziko znajdziesz profesjonalny pokarm dla złotych rybek Tropical i Tetra, który zapewni welonom wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Czym karmić złote rybki?

Welonki, (potocznie złote rybki) są wszystkożerne. Właściciel powinien zapewnić im zbilansowane żywienie, najlepiej w kilku małych porcjach w ciągu dnia. Dlaczego to takie ważne? Welony mają tendencję do zapalenia pęcherza pławnego, a przyjmowanie mniejszych porcji pokarmu i unikanie przekarmiania ma pozytywny wpływ na zdrowie naszych podopiecznych. Najprostszym sposobem zapewnienia welonom prawidłowej diety jest pokarm dla złotych rybek (np. TROPICAL Goldfish Color, TETRA Goldfish Flakes), który podajemy w 2 małych porcjach w ciągu dnia. Zwykle jest on dostępny w formie płatków, które unoszą się na powierzchni wody. Jeśli decydujemy się na granulat, powinniśmy wcześniej namoczyć go w wodzie, by nie zwiększył swojej objętości w przewodzie pokarmowym ryby.

Uzupełnieniem diety welona może być pokarm zwierzęcy, taki jak suszone owady (dostępne w naszym sklepie) – rureczniki, larwy komarów, ochotka, dafnia i inne. Możemy również wzbogacić dietę welonów pokarmem roślinnym, np. kawałkami cukinii, zielonym groszkiem (ugotowanym), szpinakiem, sałatą, jabłkiem. Pamiętajmy, że niezjedzone kawałki musimy usunąć z akwarium najpóźniej po kilku godzinach, w przeciwnym razie zaczną gnić, zanieczyszczając wodę. Najważniejszym pokarmem roślinnym są jednak rośliny akwariowe – w zbiorniku dla welonów powinniśmy umieścić wiele gatunków roślin, które te ryby chętnie podgryzają. Wskazane są głodówki ryb raz w tygodniu – wówczas zwykle ryby stosują rośliny akwariowe jako przekąskę, są zdrowsze i mają lepszą kondycję, a opiekunowi łatwiej jest zadbać o prawidłowe parametry akwarium.

Ile karmić złote rybki?

Welony karmimy 2 razy dziennie niewielkimi dawkami pokarmu, który ryby powinny zjeść w ciągu kilku minut. Jeśli pokarm nie zostaje zjedzony, podczas następnego karmienia podajemy go mniej, ponieważ niezjedzony pokarm będzie zalegał w akwarium i gnił, zaburzając parametry wody. Raz w tygodniu możemy stosować u ryb głodówkę, podczas której nie karmimy welonów przez cały dzień. W tym czasie ryby żywią się tym, co znajdą w zbiorniku (np. obgryzają rośliny). Welony karmimy pokarmem dla złotych rybek Tropical lub Tetra, suszonymi owadami i dodatkiem roślinnym.

Pokarm dla złotych rybek – źródło witamin i minerałów

W sklepie zoologicznym Cziko znajdziesz zbilansowany pokarm dla welonów Tetra i Tropical. Dostępne są różne warianty pokarmu oraz wielkości opakowań, dzięki czemu możesz dopasować karmę do potrzeb swoich welonów, wybierając:

  • TROPICAL Goldfish Color
  • TROPICAL Goldfish Color Pellet
  • TETRA Goldfish Flakes
  • TETRA Goldfish Colour Flakes

Gotowy pokarm dla welonek jest dopasowany do gatunku i odpowiada na jego potrzeby żywieniowe. Dzięki temu ryby zachowują zdrowie i dobrą kondycję, pięknie się wybarwiają oraz wzmacniają swoją odporność. W efekcie stają się prawdziwą ozdobą domowego akwarium i cieszą oczy swojego opiekuna.

Wybierz pokarm dla złotych rybek w Cziko!

Pokarm dla welonek Tropical lub Tetra to najpopularniejszy wybór akwarystów. Zbilansowana, gotowa karma jest prostym i wygodnym sposobem żywienia rybek. W ofercie Cziko czekają na Ciebie różne warianty pokarmu dla welonów. Wybierz to, czego potrzebujesz dla swoich pupili i zamów wygodnie online z dostawą do domu lub paczkomatu – zapraszamy!

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 463 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-10
Sprawnie i szybko
2024-06-10
Super
pixel