Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Woreczki na psie odchody

( ilość produktów: 21 )

Codzienne spacery z psem to dla naszego czworonoga nie tylko szansa na swobodny ruch, eksplorowanie otoczenia, węszenie i spędzanie czasu z opiekunem, ale także okazja do załatwienia potrzeb fizjologicznych. Właściciel czworonoga powinien zawsze być przygotowany do sprzątnięcia po swoim pupilu. Najłatwiej to zrobić, mając w kieszeni (lub w specjalnym pojemniku) woreczki na psie odchody. Dzięki temu możemy zadbać o czystość otoczenia, uniknąć mandatu za niesprzątanie po psie, a także zadbać o zdrowie swoje i czworonoga – bo zanieczyszczone odchodami trawniki mogą być źródłem chorób i pasożytów. To dlatego odpowiedzialni właściciele noszą ze sobą woreczki, a sprzątanie po psie traktują jak oczywistość. Wspaniale, że dbasz o czystość i pamiętasz o sprzątaniu po swoim pupilu. Uzupełnij zapasy woreczków na psie odchody – zamów je wygodnie online w sklepie zoologicznym Cziko.

Jakie woreczki na psie odchody?

Każdy sposób jest dobry, by posprzątać po pupilu. Sprawdzą się dowolne woreczki, które są odpowiednio duże i mocne. Warto jednak zadbać, by sprzątanie po psie było jak najprostsze i najbardziej komfortowe. Specjalne woreczki na psie odchody są zazwyczaj nieprzezroczyste, mocne i odpowiednio duże, by można było wygodnie sprzątnąć odchody z trawnika lub chodnika, a nawet zawiązać woreczek na supełek. Warto wybierać biodegradowalne worki na odchody psa (np. Trixie lub Petnova), aby mieć pewność, że szybko się rozłożą i nie będą zanieczyszczać środowiska.

Zazwyczaj woreczki na psie odchody są umieszczone na wygodnych, małych rolkach, które zmieszczą się w każdej kieszeni lub w specjalnych podajnikach, które możemy umieścić przy uchwycie smyczy. To również zwiększa wygodę użytkowania.

Gdzie można kupić woreczki na psie odchody?

Różne rodzaje i kolory woreczków na psie odchody znajdziesz w internetowym sklepie zoologicznym Cziko. Woreczki biodegradowalne i w różnych kolorach, marek Trixie oraz Petnova są umieszczone na wygodnych rolkach. Możesz zamówić wielopaki lub pojedyncze rolki woreczków w atrakcyjnej cenie. W Cziko znajdziesz również podajniki do woreczków na psie odchody – wygodne i dyskretne. Dzięki nim możesz szybko i wygodnie sięgnąć po woreczek i zawsze pamiętasz o zabraniu ich na spacery.

Dlaczego trzeba sprzątać po psie?

Sprzątanie po psie to obowiązek każdego właściciela – jego niedopełnienie może skutkować mandatem w wysokości do 500 zł. Za sprzątaniem przemawia estetyka otoczenia – każdy wolałby mieszkać na czystym osiedlu, na którym bez obaw może przejść po trawniku lub pobawić się z psiakiem przed blokiem czy w parku. Ważne są również względy higieniczne i zdrowotne – psie odchody mogą być źródłem szkodliwych bakterii i pasożytów (są popularnym źródłem zakażeń lamblią). Dlatego niesprzątanie psich odchodów naraża wszystkich – zarówno czworonogi, jak i ludzi, zwłaszcza małe dzieci i osoby starsze.

Choć niektórzy twierdzą, że psie odchody „użyźniają trawnik”, w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie – psie odchody zanieczyszczają środowisko, nie nadają się na nawóz (w formie nieprzetworzonej), a przenikając do wód gruntowych, obniżają ich jakość i zagrażają środowisku naturalnemu. Dlatego, dla dobra wszystkich, powinniśmy dbać o sprzątanie po naszych psach i zachęcać do sprzątania innych.

Woreczki na psie odchody – zamów zapas w sklepie zoologicznym Cziko

Trudno wyobrazić sobie codzienne spacery każdego mieszkańca osiedla bez woreczków na psie odchody. Wspólna przestrzeń szybko stałaby się brudna i nieestetyczna, a nasze czworonogi nie mogłyby swobodnie chodzić po trawnikach i węszyć lub biegać i bawić się w parkach. Opiekunowie czworonogów również szybko straciliby zapał do spacerów po brudnej okolicy. Warto dbać o czystość miejsca, w którym żyjemy – dla środowiska, dla innych zwierząt i ludzi, a przede wszystkim dla siebie i swojego pupila. Zamów woreczki na psie odchody – to tylko parę kliknięć! A potem zawsze miej je przy sobie w kieszeni lub specjalnym podajniku. Szybko wyrobisz sobie nawyk zabierania woreczków na każdy spacer. I sprawisz, że Twoje otoczenie będzie czystszym, przyjaźniejszym miejscem. Dobra robota!

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 503 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-04
Kolejne zamówienie i wszystko super. Dobrze zakapowane, szybka przesyłka. Polecam
2024-06-26
Super!
pixel