Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tabletki na odrobaczanie psa

( ilość produktów: 9 )

Opieka zdrowotna nad naszym pupilem jest niezbędna, by cieszył się długim, szczęśliwym i komfortowym życiem. A przecież właśnie na tym zależy troskliwym właścicielom. Jednym z podstawowych zadań opiekuna jest regularne odrobaczanie psa. To prosty i skuteczny sposób usuwania ewentualnych pasożytów wewnętrznych z organizmu naszego pupila. Warto pamiętać o odrobaczaniu psa, ponieważ pasożyty – takie jak tasiemce, nicienie, glisty i inne – zagrażają nie tylko czworonogowi, ale też ludziom w jego najbliższym otoczeniu (zwłaszcza dzieciom). Na szczęście opiekunowie psów mają prosty dostęp do skutecznych leków na odrobaczenie – w sklepie zoologicznym Cziko są dostępne tabletki na odrobaczanie psa bez recepty, które można szybko zamówić online.

Pasożyty u psa – objawy

Objawy zarobaczenia u psa to przede wszystkim matowa, wypadająca sierść, chudnięcie, apatia, kaszel, saneczkowanie, wymioty, wzdęcia, zatwardzenia lub biegunki, krew w kale, anemia, problemy z układem oddechowym. Warto pamiętać, że naszym pupilom zagrażają różne gatunki pasożytów, które działają na organizm na różne sposoby i w efekcie mogą dawać odmienne objawy. U dorosłych psów często nie widać problemu z zewnątrz, a jednak zmagają się z zarobaczeniem. Warto przeanalizować, w jakich warunkach żyje nasz pies i jak duże jest ryzyko zakażenia pasożytami. Prawdopodobieństwo zarobaczenia wzrasta, gdy pies często przebywa w dużych grupach czworonogów (np. wystawy, psi park, psi hotel), ma kontakt z kałem innych zwierząt, je surowe mięso, zdarza mu się zjeść coś niedozwolonego na spacerach, ma kontakt z dzikimi zwierzętami, porusza się po miejscach publicznych, biega bez nadzoru.U szczeniąt pasożyty wewnętrzne objawiają się powiększonym obrysem brzucha, słabym wzrostem, a w przypadku silnej inwazji robaków możemy nawet obserwować hipoglikemię, anemię i objawy neurologiczne. W skrajnych przypadkach zarobaczonym szczeniętom grozi śmierć.Pasożyty u psa mogą przechodzić na ludzi przy nieprzestrzeganiu zasad higieny (pozwalanie psu na lizanie się po twarzy, całowanie psa, niemycie rąk po głaskaniu psa). Szczególnie narażone są osoby o obniżonej odporności, dzieci i kobiety w ciąży. Dla dobra czworonoga i całego jego otoczenia warto zadbać, by w jego organizmie nie było żadnych pasożytów.

Jak leczyć psa, który ma robaki?

Standardowym rozwiązaniem są preparaty na odrobaczanie dla psa, dostępne w formie kropli i tabletek. Preparaty tego typu wybieramy uwzględniając masę naszego czworonoga i zalecaną przez producenta lub weterynarza dawkę oraz częstotliwość. Jeśli obserwujemy wyjątkowo niepokojące objawy lub nie mijają one mimo podania leków, koniecznie skonsultujmy się z lekarzem weterynarii.Niestety, nie możemy zabezpieczyć psa przed pojawieniem się pasożytów wewnętrznych tak, jak zabezpieczamy go przed pchłami czy kleszczami. Możemy jedynie regularnie wykonywać badania kału i podawać preparaty na odrobaczenie, które usuną ewentualne pasożyty, jeśli pojawiły się w organizmie naszego czworonoga.

Tabletki na odrobaczanie psa – skuteczny sposób na pasożyty

Prosty dostęp do tabletek na odrobaczanie dla psa (dostępnych bez recepty w naszym sklepie zoologicznym) znacznie ułatwia właścicielom dbanie o profilaktykę przeciwpasożytniczą. Należy jednak pamiętać, aby stosować się do zaleceń producenta, a w razie wątpliwości zawsze konsultować się z lekarzem weterynarii. Tabletki na pasożyty wewnętrzne u psów, które możesz zamówić w Cziko, to m.in.:

  • Drontal – tabletki odrobaczające w wygodnej formie smakołyków, idealne dla psów, które mają trudności z połykaniem zwykłych tabletek. Zwalczają tasiemce, robaki obłe oraz pierwotniaki Giardia u szczeniąt oraz dorosłych psów. W opakowaniu znajdują się 2 tabletki.
  • VET-AGRO InPar – mają formę zwykłych tabletek o prostym przeliczniku: podajemy jedną tabletkę na 10 kg masy ciała czworonoga. Tabletki InPar na odrobaczanie zwalczają tasiemce oraz nicienie. W opakowaniu znajduje się 6 tabletek.

Oba preparaty wyróżniają się skutecznością i są polecane jako środek do zwalczania pasożytów wewnętrznych u czworonogów. Zamów tabletki na odrobaczanie dla swojego psa w sklepie zoologicznym Cziko z wygodną dostawą do domu lub paczkomatu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 476 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-20
Super super super
2024-06-17
Szybka realizacja, łatwy kontakt
pixel