Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Preparat na uspokojenie kota

( ilość produktów: 16 )

Koty to prawdziwi indywidualiści. Mocno przywiązują się do znanych miejsc i codziennej rutyny, a każda zmiana może wytrącić je z równowagi. Wśród naszych mruczków zdarzają się przeróżne charaktery – przebojowe, pełne energii kociaki zwykle łatwiej znoszą zmiany niż koty starsze, stateczne, czasem z trudną przeszłością. U wyjątkowo wrażliwych kotów nawet z pozoru niewielkie zmiany lub mało istotne bodźce mogą spowodować stres. Nigdy nie powinniśmy pozostawiać zwierzaka samemu sobie – odpowiedzialny opiekun zawsze pomoże pupilowi poradzić sobie z trudną sytuacją. Jednym ze sposobów są gotowe preparaty na uspokojenie dla kota. Możesz zamówić je w naszym sklepie Cziko. Poniżej znajdziesz więcej wskazówek, które pomogą Ci uspokoić kociego wrażliwca.

Jak rozpoznać stres u kota?

Uważny opiekun kota nie potrzebuje dużego doświadczenia – zwykle intuicyjnie zauważa, kiedy jego zwierzak jest zestresowany lub przestraszony jakąś sytuacją. Warto jednak znać typowe symptomy, by jeszcze dokładniej odczytywać reakcje naszego pupila. Objawy stresu u kota to: chowanie się, izolowanie od opiekunów lub zwierząt, nietypowe zachowania, inne niż na co dzień, rozszerzone źrenice, sztywność ciała, drżenie ciała, spocone opuszki łap, intensywne wylizywanie sierści, linienie, dyszenie, ślinotok, syczenie.

Silny, długotrwały stres może prowadzić do samookaleczania (np. wygryzanie sierści, lizanie, drapanie), załatwiania poza kuwetą, łysienia, wymioty, biegunki lub zaparcia, chudnięcie. Taki stan może skończyć się poważnymi chorobami lub problemami behawioralnymi, dlatego właściciel zawsze powinien dostrzegać niepokojące symptomy tak wcześnie, jak to możliwe, i ułatwiać kotu przeczekanie stresowych sytuacji lub całkowicie ich unikać (w miarę możliwości).Stresogenne sytuacje to dla kotów np. podróż, przeprowadzka, wizyta u weterynarza, odwiedziny gości, pojawienie się nowego członka rodziny, obecność innych zwierząt, które nie akceptują się nawzajem, życie na zbyt małej powierzchni ze zbyt dużą liczbą innych kotów, nuda i brak bodźców, zabiegi higieniczne, hałas (np. remont, fajerwerki), niezapewnianie kotu odpowiedniej opieki (np. karmienie niedostosowane do potrzeb gatunku, brak możliwości zabawy i polowania, częste karcenie, budzenie). Niektóre sytuacje są nieuniknione, należy jednak zadbać, by nie powtarzały się zbyt często oraz dopilnować, by zestresowany kot miał zapewnione odpowiednie warunki do wyciszenia się.

Jak pomóc kotu, by się uspokoił i wyciszył?

Najlepiej znasz swojego kota i dzięki temu możesz dopasować metody do jego usposobienia. Niektóre zwierzaki chcą zaszyć się w jakiejś kryjówce i przeczekać trudną sytuację w samotności – wówczas powinniśmy zapewnić im spokój i dopilnować, by inni domownicy (w tym małe dzieci i zwierzaki domowe) nie niepokoili kota. Inne mruczki wolą spędzić stresujący moment jak najbliżej opiekuna. W takiej sytuacji warto zapewnić mu jak najwięcej naszej uwagi, głaskać kota i mówić do niego spokojnym tonem. Możesz spróbować zachęcić kota do zabawy, podać mu ulubione smakołyki lub nawet zastosować kocimiętkę, jeśli Twój ulubieniec na nią reaguje. Bardzo skutecznym sposobem są też preparaty na uspokojenie dla kota – zwłaszcza feromony uspokajające. Są one w pełni bezpieczne dla kotów i naśladują ich naturalne feromony, które wprowadzają kota w dobry nastrój i działają wyciszająco. Alternatywą są preparaty w tabletkach, np. Dolfos Dolvit Calm, DermaPharm Stress Out (dostępny także w formie pasty).W wyjątkowo stresujących sytuacjach może okazać się konieczne podanie leków uspokajających – w takim przypadku zalecamy kontakt z lekarzem weterynarii. W przypadku częstych i silnych reakcji stresowych warto skonsultować się z dobrym behawiorystą.

Preparat na uspokojenie dla kota – gotowe rozwiązanie w sklepie zoologicznym Cziko

Zamów gotowe preparaty na uspokojenie dla kota – np. feromony w aromatyzerze lub sprayu – aby pomóc swojemu pupilowi uporać się z trudnymi sytuacjami. Dzięki temu Twój mruczek z pewnością poczuje ulgę i będzie mu łatwiej się odprężyć. Szybciej także zaakceptuje nowe sytuacje. Wybierz to, czego potrzebujesz dla swojego ulubieńca i zamów wygodnie w sklepie zoologicznym Cziko – zapraszamy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 463 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-10
Sprawnie i szybko
2024-06-10
Super
pixel