Preparaty na odrobaczanie psa
( ilość produktów: 9 )Pasożyty wewnętrzne to poważny problem dla zdrowia naszego czworonoga. Co więcej, mogą one stanowić zagrożenie także dla innych zwierząt, które mają kontakt z czworonogiem i, oczywiście, mogą przenosić się na ludzi. Warto dbać o swojego pupila nie tylko pod kątem aktywności fizycznej, pielęgnacji sierści czy dobrej jakości żywienia, ale także zdrowotnym. Jednym z podstawowych elementów profilaktyki u psów powinno być sprawdzanie, czy pies jest zarobaczony i stosowanie środków na odrobaczenie w razie potrzeby. Do niedawna preparaty na odrobaczanie były dostępne tylko w lecznicach weterynaryjnych. Dziś mamy do nich prostszy dostęp i każdy właściciel może zamówić w sklepie Cziko preparat, który uznaje za dobry. Warto jednak przed podaniem psu tabletek lub kropli na odrobaczanie skonsultować się z lekarzem weterynarii, który dba o zdrowie naszego pupila.
Jak często odrobaczać psa?
Standardowo z większą częstotliwością odrobacza się szczenięta, które są szczególnie narażone na inwazję pasożytów. Mogą się nimi zarazić jeszcze w brzuchu matki lub po urodzeniu – poprzez jej mleko. Pierwsze odrobaczanie szczeniąt przeprowadza się w 2-3. tygodniu życia, a kolejne w wieku: 4-5, 6-7, 8-9, 12-13 tygodni. Kalendarz odrobaczeń musi być ułożony w taki sposób, by ten zabieg nie pokrywał się ze szczepieniami pupila.Starsze psy odrobaczamy rzadziej, w zależności od potrzeb – raz na pół roku, raz na kwartał, a w niektórych przypadkach nawet raz na miesiąc. U psów żyjących w domu, które nie mają kontaktu z dzikimi zwierzętami, dużą liczbą psów, surowym mięsem ani miejscami publicznymi, możemy stosować regularne badania kału i odrobaczać pupila tylko w razie potrzeby. Wówczas badania kału wykonujemy co 3-6 miesięcy.Odrobaczanie psa należy powtarzać regularnie. Zastosowanie preparatów na odrobaczanie nie zabezpiecza pupila przed ponownym pojawieniem się pasożytów, a jedynie usuwa z organizmu te, które zdążyły się tam zagnieździć.
Po czym poznać, że pies ma robaki?
Warto wiedzieć, że istnieją różne gatunki pasożytów, które różnie działają na psi organizm. Zdarza się, że przez długi czas opiekun nie widzi objawów zarobaczenia u psa lub zauważa je dopiero, gdy inwazja pasożytów staje się naprawdę silna. Podstawowe objawy zarobaczenia to przełykanie śliny, odkasływanie, saneczkowanie, apatia, pogorszenie wyglądu sierści (matowa, przerzedzona, wypadająca), zaparcia lub biegunki, krew w stolcu wymioty, bóle brzucha, wzdęcia. U szczeniąt mogą pojawić się objawy neurologiczne, anemia czy hipoglikemia, a silne zarobaczenie w przypadku najmłodszych psiaków może prowadzić do śmierci.Należy regularnie badać psy pod kątem pasożytów lub odrobaczać je profilaktycznie nawet gdy nie widzimy objawów zarobaczenia. To ważne ze względów bezpieczeństwa samego psa, jak i osób, które mają z nim kontakt.
Polecane preparaty na odrobaczanie psa
Prosty i szybki dostęp do skutecznych środków na odrobaczanie psa to duże ułatwienie dla właścicieli. Preparaty na odrobaczanie są dostępne w formie kropli i tabletek. Niektóre tabletki mają formy przysmaków, dla jeszcze łatwiejszego stosowania. Znane i polecane marki preparatów odrobaczających to Drontal oraz VET-AGRO InPar, które działają na kilka gatunków pasożytów równocześnie. Podczas wyboru zapoznaj się z zaleceniami producenta oraz dopasuj preparat do wagi swojego czworonoga. Jeśli w Twoim domu mieszka kilka zwierząt, wszystkie powinny być odrobaczone w tym samym czasie.
Skuteczne odrobaczanie psa – zamów wybrane preparaty w Cziko
Odrobaczanie psa jeszcze nigdy nie było tak proste i wygodne. W internetowym sklepie zoologicznym Cziko możesz porównać różne preparaty i kilkoma kliknięciami zamówić ten, który najlepiej spełnia Twoje oczekiwania – a potem otrzymać go z dostawą do domu lub paczkomatu. Dzięki temu możesz troskliwie dbać o zdrowie swojego czworonoga i wszystkich domowników oraz skutecznie pozbywać się ewentualnych pasożytów z organizmu swojego pupila. Sprawdź, które preparaty na odrobaczanie okażą się najlepsze w przypadku Twojego psiaka i zastosuj niezawodną ochronę.