Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Preparat na układ pokarmowy kota

( ilość produktów: 14 )

Dbałość o zdrowie swojego pupila to jeden z podstawowych obowiązków każdego opiekuna zwierzęcia. Troska o prawidłowe żywienie pokarmem wysokiej jakości, regularne wizyty u weterynarza, zapewnienie bezpiecznych warunków do życia i przejawiania naturalnych zachowań to proste sposoby na zapewnienie kotu długiego i szczęśliwego życia. Czasem jednak nawet najlepiej zaopiekowany kot podupada na zdrowiu lub na naszej drodze spotykamy zaniedbanego mruczka, który wymaga naszej szybkiej pomocy. Oprócz konsultacji z lekarzem weterynarii mamy dostęp do gotowych preparatów – w tym dziale znajdziesz środki wspierające pracę układu pokarmowego u kota. Wybierz te, których potrzebuje Twój mruczek i zadbaj o jego zdrowie.

Problemy z układem trawiennym u kota – jak je rozpoznać i skąd się biorą?

Objawy problemów z układem pokarmowym u kota to np. brak apetytu, biegunki lub zaparcia, gazy, przelewanie w brzuchu, bóle brzucha, wymioty, złe samopoczucie, apatia, ślinienie się, podwyższona temperatura, odwodnienie. Niektórym kotom zdarzają się sporadyczne problemy tego typu lub w ogóle się u nich nie pojawiają. Zdarzają się także takie zwierzaki, które mimo dobrej opieki regularnie przejawiają niepokojące objawy i wyjątkowa wrażliwość żołądka.

Przyczyny problemów z układem pokarmowym u kota mogą być różne – od obecności ciała obcego, kul włosowych, pasożytów, po alergie, zapalenie błon śluzowych, a nawet nowotwory. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zawsze powinniśmy skonsultować się z lekarzem weterynarii i ocenić, czy któryś z czynników w życiu kota mógł przyczynić się do problemów żołądkowych. Czasem jest to karma niskiej jakości lub ze składnikami, na które zwierzak ma alergię, innym razem kot mógł mieć kontakt z niebezpiecznymi substancjami, zarazić się pasożytami lub połknąć ciało obce. Warto zadbać o karmę wysokiej jakości (mokrą i suchą), codzienną aktywność i odpowiednie nawodnienie naszego kota. Niekiedy przydatnym uzupełnieniem leczenia lub formą profilaktyki są preparaty na układ pokarmowy dla kota. Przed zastosowaniem warto zapytać o nie lekarza weterynarii.

Preparaty na układ pokarmowy dla kota

Różne środki wspierające pracę układu pokarmowego u kotów są przydatne jako uzupełnienie leczenia, a czasem także w formie profilaktyki u kotów z wrażliwymi brzuszkami. W tym dziale znajdziesz probiotyki, które przywracają równowagę flory bakteryjnej po stosowaniu antybiotyków (np. Flora Balance, Purina Pro Plan Veterinary Diets Feline FortiFlora). Przydatne mogą okazać się również preparaty na zaburzenia żołądkowo-jelitowe, które warto mieć w zanadrzu zwłaszcza, gdy nasz kot ma skłonności do biegunek. Dostępne są także pasty poprawiające trawienie i łagodzące problemy żołądkowe, np. DOLFOS AmylaDol Paste, preparaty z enzymami trawiennymi oraz środki wspierające pracę wątroby (np. EUROWET Hepachol). Tak duża różnorodność ułatwia dobranie preparatu do potrzeb naszego pupila i często stanowi duże wsparcie podczas rekonwalescencji. Preparaty są także przydatne w przypadku kotów starszych i zaniedbanych.

Oprócz stosowania gotowych preparatów warto poszukać przyczyny problemów – czasem pomaga zmiana diety lub niewypuszczanie kota na zewnątrz, gdzie może bez naszej kontroli pożywiać się czymś, co mu szkodzi. Warto także wykonać badania kontrolne i uważnie obserwować, w jakich sytuacjach pojawiają się problemy – zwłaszcza gdy mają tendencję do nawracania.

Zamów preparat na układ pokarmowy kota w sklepie zoologicznym Cziko

Zadbaliśmy o to, by w naszej ofercie nie zabrakło różnych preparatów na układ pokarmowy dla kotów – by właściciele mruczków z problemami zdrowotnymi mieli szybki i bezproblemowy dostęp do preparatów, które mogą wzmacniać organizm ich pupila i pomagać w rekonwalescencji. Jeśli Twój kot potrzebuje takiego wsparcia, wybierz odpowiednie preparaty – probiotyki, środki na trawienie lub wspomagające pracę wątroby – i zamów je wygodnie w sklepie zoologicznym Cziko, aby Twój ulubieniec mógł szybko wrócić do zdrowia.

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 463 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-10
Super
2024-06-10
Super
pixel