Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pokarm dla ryb mięsożernych

( ilość produktów: 48 )

Ryby mięsożerne i wszystkożerne mieszkają w naszych akwariach częściej, niż można by przypuszczać! Rzadko są to gatunki czynnie polujące na inne ryby, jednak nie pogardzą martwym pokarmem zwierzęcym lub owadami – suszonymi, żywymi czy mrożonymi. Aby ryby o takim sposobie odżywiania zdrowo rosły i otrzymywały wszystkie niezbędne składniki odżywcze, powinniśmy zadbać o ich prawidłową dietę. Dużym ułatwieniem jest gotowy pokarm dla ryb mięsożernych oraz dodatki: suszone stynki, dafnia, ochotki czy rozwielitki. W naszym sklepie zoologicznym Cziko znajdziesz pokarm dla ryb mięsożernych Tropical, Tetra i Hikari oraz suszone owady Katrinex, dzięki czemu możesz wzbogacić dietę swoich ryb i obserwować, jak poprawia się ich kondycja. Zadbaj o akwarium i uzupełnij zapasy z Cziko – wystarczy parę kliknięć i gotowe!

Żywienie ryb mięsożernych w akwarium

Prawidłowe żywienie ryb to jeden z podstawowych obowiązków akwarysty. Z tego powodu każdy posiadacz akwarium powinien dobrze poznać hodowane gatunki oraz ich potrzeby. Do mięsożerców i wszystkożerców, którzy często mieszkają w naszych akwariach, należą m.in.: skalary, bojowniki, kirysy, sumiki, pielęgnice, brzanki, bocje, akary. To całkiem duża grupa popularnych rybek akwariowych. Warto wiedzieć, że ich odpowiednie żywienie jest bardzo ważne – ryby należące do tych gatunków powinny otrzymywać wysokobiałkowe posiłki (ponad 40% zawartości białka w diecie), ponieważ w przeciwnym razie będą apatyczne, słabo wybarwione i bardziej podatne na choroby. Niektóre mogą nawet polować na inne ryby w akwarium. Na szczęście żywienie takich ryb wcale nie jest trudniejsze niż dbanie o prawidłową dietę ryb roślinożernych. Wystarczy wybrać odpowiedni pokarm dla ryb mięsożernych w formie płatków, tabletek, wolno tonących pałeczek lub granulek.

Gotowy pokarm zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze oraz dodatek witamin i minerałów, dlatego warto podawać go nawet wówczas, gdy stosujemy inny pokarm (np. suszony lub żywy). Doskonałym uzupełnieniem diety ryb mięsożernych i wszystkożernych są suszone stynki lub krewetki oraz suszone owady – np. dafnia, rozwielitka, ochotka. Zwykle ryby chętnie zjadają ten w 100% naturalny pokarm, a akwarysta może cieszyć się wyjątkowo wartościowym posiłkiem, który zapewnił swoim podopiecznym. Naturalny pokarm jest dostępny w formie żywej, mrożonej lub suszonej, jednak to ta ostatnia jest najwygodniejszym rozwiązaniem – łatwa w podawaniu i przechowywaniu.

Pokarm dla ryb mięsożernych – co wybrać?

Producenci pokarmów dla ryb najczęściej już w nazwie zawierają ważne dla akwarystów informacje, dzięki którym dobór pokarmu jest stosunkowo prosty. Warto kierować się sposobem odżywiania ryb (dla mięsożerców wybieramy pokarm dla ryb mięsożernych), miejscem pobierania pokarmu (przy powierzchni wody, w toni wodnej, przy dnie) oraz wielkością pyszczka naszych ryb. Dobrym wyborem są pokarmy cenionych marek akwarystycznych, np. Tropical, Tetra, Hikari, Katrinex. W naszym sklepie znajdziesz m.in.:

  • TROPICAL Vitality & Color - pokarm dla ryb wszystkożernych i mięsożernych
  • TROPICAL Red Mico Colour Sticks - pokarm dla rybek
  • TROPICAL Kirysek - pokarm dla rybek granulowany
  • KATRINEX Suszona DaphniaKATRINEX Suszona krewetka
  • TROPICAL Vitality & Color Granules - wysokobiałkowy pokarm dla ryb wszystkożernych i mięsożernych 

Zamów pokarm dla ryb mięsożernych w Cziko – znani producenci, korzystne ceny

W sklepie zoologicznym Cziko na Twoje rybki czeka pokarm dla ryb mięsożernych w różnych odsłonach. Możesz wybrać gotowy pokarm, odpowiednio zbilansowany, pełen witamin i minerałów lub w 100% naturalny pokarm, taki jak suszone krewetki, stynki, dafnie czy ochotki. Wybierz to, czego potrzebujesz dla swoich rybek i zamów wygodnie online. Opieka nad rybami akwariowymi jeszcze nigdy nie była tak prosta! W Cziko znajdziesz produkty znanych i cenionych marek akwarystycznych, takich jak Tropical, Tetra, Hikari czy Katrinex. Zadbaj o prawidłową dietę swoich ryb i uzupełnij zapasy pokarmu. Wystarczy parę kliknięć, aby otrzymać wybrane produkty dla ryb akwariowych z dostawą do domu lub paczkomatu. Zapraszamy!

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 467 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-10
Super
2024-06-10
Super
pixel