Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Karmnik dla ptaków

( ilość produktów: 10 )

Opieka nad ptakami egzotycznymi trzymanymi w domu lub dokarmianie dziko żyjących ptaków, które zimują w naszym kraju, to zajęcia, które są wyrazem naszej miłości do zwierząt, a równocześnie potrafią poprawić nastrój i stać się prawdziwą pasją. Obserwowanie zachowań ptaków działa na nas relaksująco, budzi wiele pozytywnych emocji i nawet w najbardziej ponury dzień wywołuje nasz uśmiech. Nic dziwnego, że tak wiele osób chce trzymać w domu egzotyczne ptaki i słuchać ich śpiewu lub dokarmiać dzikie ptaki i ułatwiać im przetrwanie najtrudniejszego okresu. Oba zajęcia wymagają od opiekuna regularności i troski o prawidłowe żywienie. Przydadzą się także praktyczne akcesoria – karmniki dla ptaków zimujących lub karmidełka i poidełka dla ptaków domowych. Potrzebujesz któregoś z tych przedmiotów? Zamów je kilkoma kliknięciami w Cziko!

Karmnik dla dzikich ptaków

Karmnik dla ptaków zimujących to dla miłośnika przyrody okazja do obserwowania różnych dzikich gatunków, a także możliwość realnej pomocy zwierzętom w najtrudniejszym okresie w ciągu roku. Karmnik jest ponadto znakomitym sposobem na ożywienie ogrodu lub nawet balkonu oraz naukę dla dzieci – maluchy są zwykle zafascynowane gośćmi, którzy przylatują na ucztę w karmniku, chętnie dowiadują się więcej o gatunkach ptaków, a także uczą się troski o słabszych i odpowiedzialności.

Obecnie mamy duże możliwości wyboru – dostępne są różne rodzaje karmników oraz gotowa karma dla dzikich ptaków, dzięki której mamy pewność, że podajemy ptakom pokarm dopasowany do ich potrzeb. Karmniki zmieszczą się nawet w najmniejszych ogródkach i na balkonach – mogą mieć postać typowych, drewnianych budek z dwuspadowym daszkiem lub bardziej nowoczesną formę: to np. karmnik sprężyna na kule tłuszczowe dla sikorek. Wybierz wariant, który Ci odpowiada i zacznij dokarmiać ptaki! Pamiętaj tylko o regularności (okoliczne ptaki będą liczyły na to, że znajdą u Ciebie pokarm) oraz o tym, że warto wystawić ptakom czystą wodę do picia.

Gdzie umieścić karmnik dla ptaków zimujących?

Jest kilka zasad, którymi powinniśmy się kierować, wybierając miejsce dla karmnika. Jeśli tylko mamy taką możliwość, warto umieścić go w miejscu dobrze widocznym (ptaki z pewnością będą go obserwować z odległości), a równocześnie takim, z którego ptaki będą miały łatwy dostęp do bardziej zarośniętych części ogrodu, np. drzew iglastych. Idealnie, jeśli jest to miejsce z dala od drogi i innych bodźców, które mogą niepokoić naszych pierzastych gości. Wiadomo jednak, że czasem nie mamy takiej możliwości, zwłaszcza gdy montujemy karmnik w oknie lub na balkonie. Karmnik może wisieć, możemy go również zamontować do bardziej stabilnego podłoża, np. parapetu. Najważniejsze jest to, by karmnik dla ptaków znalazł się w takim miejscu, by nie dostały się do niego koty i inne drapieżniki.

Poidełko i karmidełko dla ptaków domowych – podstawowe wyposażenie klatki

A może cieszysz się możliwością obserwowania ptaków z jeszcze bliższej odległości, bo w Twoim domu mieszkają papugi, kanarki lub inne ptaki egzotyczne? Jeśli tak, jesteś prawdziwym szczęściarzem! Te zwierzaki wnoszą do naszych domów dużo radości i mnóstwo pozytywnej energii. Aby jednak prawidłowo się nimi opiekować, potrzebujemy podstawowych akcesoriów, takich jak wyposażenie klatki dla ptaków. Poidełka oraz karmidła dla kanarków i papug, a także wszystkich ptaków egzotycznych, które trzymamy w domach, to jeden z podstawowych elementów wyposażenia klatki, który powinien obowiązkowo znaleźć się w niej w takim miejscu, by ptaki miały do niego swobodny dostęp. W sklepie zoologicznym Cziko znajdziesz miseczki do zawieszenia w klatce dla ptaków oraz karmidełka zewnętrzne, ułatwiające uzupełnianie pokarmu bez otwierania klatki.

Zamów karmidło i poidło dla papug w Cziko!

W sklepie zoologicznym Cziko możesz skompletować wyprawkę dla swoich papug lub ptaków egzotycznych albo dokupić akcesoria, które wymagają wymiany. Te proste, niewielkie przedmioty znacząco ułatwiają codzienną opiekę nad ptakami oraz zapewniają im dostęp do czystego pokarmu i świeżej wody przez cały dzień – chronią pokarm i wodę przed zabrudzeniami, a opiekunowi umożliwiają szybkie uzupełnienie zapasów bez otwierania klatki. Zamów akcesoria, których potrzebujesz, by jak najlepiej zająć się swoimi pupilami! Wygodna dostawa do domu lub paczkomatu pozwoli Ci oszczędzić czas, a duży wybór i korzystne ceny ułatwią znalezienie tego, co najlepiej sprawdzi się w klatce Twoich ulubieńców. Zapraszamy!

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 476 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-20
Super super super
2024-06-18
Polecam bardzo mila i szybka obsługa zamowienie zgodne
pixel