Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kolczatka dla psa

( ilość produktów: 8 )

Posiadanie psa to nie tylko przyjemności, ale i obowiązki – jednym z nich jest szkolenie psa. Oczywiście, jeśli zależy nam, by pupil był posłuszny, zwracał uwagę na przewodnika, nie pakował się w niebezpieczne sytuacje oraz nie stanowił zagrożenia dla innych. Życie z takim czworonogiem jest znacznie spokojniejsze i bardziej satysfakcjonujące. Warto jednak pamiętać, że żaden pies nie rodzi się ułożony i dobrze wychowany. Nawet najinteligentniejsze rasy potrzebują odpowiedniego szkolenia. W sklepie zoologicznym Cziko znajdziesz kolczatki dla psów i inne akcesoria szkoleniowe, dzięki którym tresura pupila będzie skuteczniejsza i da oczekiwane efekty. Zamów to, czego potrzebujesz, z wygodną dostawą do domu lub paczkomatu i rozpocznij szkolenie swojego psa!

Po co jest kolczatka dla psa?

Kolczatka dla psa to znane akcesorium służące do nauki chodzenia na luźnej smyczy. Jest zwykle wykorzystywane przez właścicieli, których psy ciągną na smyczy. To nawyk szczególnie uciążliwy u psów dużych ras, których utrzymanie jest na dłuższą metę trudne i męczące. Kolczatka ma powodować dyskomfort podczas ciągnięcia, który pokaże psu, że nie warto napinać smyczy i powinien unikać takiego zachowania.

Kolczatki zwyczajowo są wykonane z metalu i mają tępe kolce skierowane do środka. Zwykle kolczatka dla psa jest półzaciskowa i wystarczy przełożyć ją przez głowę pupila. Wówczas jest ułożona na szyi zwierzaka dość luźno. Dopiero gdy zwierzę napnie smycz, obroża nieco się zaciska, przylegając bardziej ściśle. Alternatywą są kolczatki zapinane jak klasyczne obroże i to one są lepszym rozwiązaniem, ponieważ umożliwiają prawidłowe założenie kolczatki (wysoko na szyi psa). Oba rodzaje produkowane przez markę Dino są dostępne w naszym sklepie zoologicznym w kilku rozmiarach. Przed zamówieniem dokładnie sprawdź obwód szyi swojego czworonoga, aby wybrany produkt do niego pasował.

Czy pies może spać w kolczatce?

Zdecydowanie nie. Kolczatka to narzędzie szkoleniowe, które powinno być zakładane tylko w trakcie treningów (w praktyce zwykle są to spacery). Kolczatka od wewnętrznej strony ma kolce, które powodują dyskomfort, gdy pies się kładzie, ponieważ wbijają się w jego skórę. Kolczatka założona na stałe zwiększa także ryzyko urazów u innych psów lub dzieci bawiących się z czworonogiem, stwarza zagrożenie zahaczenia i uduszenia, może podrażniać skórę lub powodować rany. U kudłatych psów mogą dodatkowo powstawać kołtuny, które trudno będzie wyplątać z ogniw kolczatki. Dla bezpieczeństwa psiaka i jego otoczenia, zawsze ściągaj kolczatkę pupilowi po zakończeniu sesji szkoleniowej.

Prawidłowe używanie kolczatki

Aby stosowanie kolczatki miało sens, powinniśmy trenować pod okiem doświadczonego szkoleniowca. Przede wszystkim kolczatkę zakładamy bardzo wysoko, praktycznie tuż za uszami czworonoga – w ten sposób nie uszkodzimy kręgosłupa ani krtani psa). Kolczatkę stosujemy równocześnie ze zwykłą obrożą. Podpinamy dwie niezależne smycze do obroży i kolczatki i korygujemy niepożądane zachowania (ciągnięcie na smyczy), wykonując krótkie szarpnięcia za smycz podpiętą do kolczatki. Nieprawidłowe użytkowanie może wystraszyć lękliwego psa i pogłębić jego problemy, a pewne siebie zwierzaki, które będą na co dzień spacerować w tego typu obroży, szybko nauczą się ignorować dyskomfort i będą dalej ciągnąć, mimo bólu.

Kolczatka dla psa i inne akcesoria szkoleniowe – szukaj w Cziko!

Właściciele, którzy szukają kolczatki dla psa, zwykle mają duży problem z czworonogiem, który ciągnie na smyczy i nie widzą innego rozwiązania. Zachęcamy do kontaktu z doświadczonym szkoleniowcem, który pokaże, jak nauczyć psa, by przestał ciągnąć na smyczy. Wówczas spacery z pewnością staną się znacznie przyjemniejsze dla obu stron, staną się chwilą do relaksu i wypoczynku, a relacja opiekuna z psem znacznie się poprawi. A jeśli kolczatka dla psa to jedyne rozwiązanie, w tym dziale naszego sklepu czekają różne modele i rozmiary kolczatek marki Dino. Są trwałe, odporne na brud i zniszczenie, a ich korzystna cena z pewnością zwraca uwagę. Zamów kolczatkę lub inne akcesoria szkoleniowe dla psa w sklepie zoologicznym Cziko, aby otrzymać je z dostawą do domu lub paczkomatu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 463 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-10
Polecam
2024-06-10
Szybka wysyłka i karmidełka odpowiednie
pixel