Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obroża na pchły dla psa

( ilość produktów: 65 )

Znalazłeś pchłę w sierści swojego psa? Działaj szybko, bo z pewnością na ciele czworonoga i w jego otoczeniu jest ich znacznie więcej! Pchły mnożą się w oszałamiającym tempie i problem szybko może wymknąć się spod kontroli, a obecność pasożytów jest dla psa wyjątkowo uciążliwa – pozostawiają swędzące ugryzienia i podrażaniają skórę. Pchły mogą także przenieść się na domowników, a kiedy zalęgną się w domu, są trudne do usunięcia – składają jaja w szczelinach podłóg i innych trudno dostępnych miejscach. Dlatego najprostszym sposobem jest unikanie inwazji pcheł dzięki skutecznej profilaktyce. W tej zakładce znajdziesz obroże przeciwpchelne, które zapobiegają inwazji pcheł i pozwalają szybko się ich pozbyć, jeśli pasożyty zdążyły zagnieździć się w psiej sierści. Wybierz obrożę dopasowany do potrzeb Twojego pupila i zamów wygodnie w sklepie zoologicznym Cziko.

Polecane obroże na pchły dla psa

Stosowanie preparatów na pchły i kleszcze to coraz popularniejszy sposób na uniknięcie przykrych niespodzianek. Wielu właścicieli stosuje je profilaktycznie, aby zapobiegać pojawieniu się pcheł lub kleszczy i zabezpieczyć psa przed chorobami i pasożytami wewnętrznymi przenoszonymi przez takich pasażerów na gapę. Obroże są jednym z najlepiej znanych i chętnie wybieranych przez opiekunów sposobów ochrony. Mogą działać na dwa sposoby: odstraszająco (wydzielają wówczas substancje zapachowe zniechęcające pchły i kleszcze do przebywania w sierści danego psa) lub biobójczo (uśmiercają pchły lub kleszcze, które próbują ukąsić naszego pupila).Wielu opiekunów decyduje się na ten sposób zabezpieczenia swojego pupila przed pchłami i kleszczami, ponieważ obroża jest prosta w użyciu, skuteczna i często działa przez dłuższy czas niż inne formy zabezpieczeń. Najpopularniejsze i cenione przez właścicieli psów obroże przeciwpchelne to np. Foresto, Kiltix, Frexin, Sabunol czy Beaphar. Bardziej ekonomiczne rozwiązania to obroże na pchły marek: Pchełka, Pess-bio oraz Pess Flea-kil.

Obroża na pchły dla psa – o czym warto pamiętać?

Aby wybrany przez nas produkt był w pełni skuteczny, powinniśmy uważnie dobrać go do potrzeb naszego pupila. W pierwszej kolejności zwracamy uwagę na przedział wagowy czworonogów podany przez producenta oraz na długość obroży (warto zmierzyć obwód szyi psa, zwłaszcza w przypadku dużych ras, by mieć pewność, że obroża będzie wystarczająco długa). Sprawdźmy również inne ważne informacje: czy obroża jest wodoodporna i jak długo działa. To ważne, abyśmy odnowili ochronę, gdy obroża stanie się nieskuteczna. W przypadku niektórych producentów (np. Foresto) obroża przeciwpchelna spełnia swoje zadanie nawet przez 8 miesięcy, inne produkty mogą działać krócej – ok. 3 miesięcy (np. obroża Sabunol).Jeśli wybieramy obrożę biobójczą, pies nie powinien spać z nami w łóżku ze względu na substancje zawarte w produkcie. To szczególnie ważna informacja dla rodziców małych dzieci. Sugerujemy, by przed zakupem obroży zapoznać się ze wskazówkami producenta.Aby obroża dobrze spełniała swoje zadanie, musi być założona przez cały czas, a nie tylko na czas spacerów. Powinna ściśle przylegać do skóry psa, jednak nie może powodować dyskomfortu przez zbyt ciasne zapięcie. Przyjmuje się, że odpowiednio założona obroża pozwala na wsunięcie dwóch palców. Obroża zwykle zaczyna działać w pełni po ok. 48 godzinach. Jeśli zauważymy niepokojące objawy, powinniśmy zdjąć obrożę i skonsultować się z lekarzem weterynarii.

Od kiedy można stosować obrożę na pchły u szczeniaka?

Producent zwykle podaje wiek, od jakiego stosowanie obroży jest bezpieczne. W przypadku obroży Sabunol otrzymujemy informację, że można je stosować u szczeniąt od 3. miesiąca życia, a Foresto – u szczeniąt od 8. tygodnia życia.

Wybierz skuteczną obrożę na pchły w sklepie Cziko

W internetowym sklepie zoologicznym Cziko znajdziesz obroże przeciwpchelne odstraszające i biobójcze różnych producentów. Marki takie jak Foresto, Kiltix, Sabunol czy Pchełka są na wyciągnięcie ręki – wybierz produkt, który odpowiada potrzebom Twojego czworonoga i zamów obrożę wygodnie z dostawą do domu lub paczkomatu. Ochrona przed pchłami i kleszczami może być bardzo prosta!

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 467 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-10
Szybka wysyłka i karmidełka odpowiednie
2024-06-09
szyka i profesjonalna dostawa,-obsluga.
pixel