Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zioła dla królika

( ilość produktów: 12 )

nieograniczony dostęp do tego rodzaju pokarmu i to przez całą dobę. Dzięki temu uszak może przez cały czas skubać sianko i zioła, co pozytywnie wpływa na jego uzębienie (ściera nieustannie rosnące zęby) oraz na układ pokarmowy. Taki sposób żywienia jest najbardziej zbliżony do naturalnego – w naturze, poza trawą, królik zjada nawet kilkanaście gatunków różnych ziół dziennie! Ponieważ nie każdy właściciel królika zna się na ziołach lub mieszka w pobliżu miejsc, w których zbiór ziół jest bezpieczny, oferujemy suszone zioła dla królika w wygodnych paczuszkach, idealne do przechowywania i stopniowego podawania pupilowi. Naturalne zioła dla królika to wyjątkowo zdrowe uzupełnienie jego diety. Wybierz różne gatunki ziół przygotowanych przez marki Herbal Pets, Tivo, Natural Vit i inne, a potem zamów je wygodnie w sklepie zoologicznym Cziko – zapraszamy.

Suszone zioła – przysmak i urozmaicenie diety

Choć siano to główny element króliczej diety, zioła stanowią ważne uzupełnienie jadłospisu – wpływają na organizmy naszych uszaków dokładnie tak, jak na nasze. Dostarczają cennych witamin i minerałów, mają działanie prozdrowotne i łagodzące różne niepokojące objawy czy dolegliwości. Zioła pozytywnie działają na poszczególne układy, mogą wspierać proces zdrowienia chorego królika, budować jego odporność lub opóźniać procesy starzenia. Wszystko zależy od rodzaju ziół, które wybierzemy – a wybór jest naprawdę duży! W naszym sklepie znajdziesz gotowe mieszanki ziół dla królików oraz pojedyncze gatunki zapakowane w praktyczne paczuszki. Polecamy zioła dla królików Herbal Pets, Tivo, Natural Vit i Alegia. Warto zawsze mieć pod ręką zapas suszonych ziół i urozmaicać dietę pupila mieszankami różnych gatunków roślin lub samodzielnie mieszać poszczególne gatunki i tworzyć kompozycje z ulubionymi ziołami pupila.

Jak często królik powinien jeść zioła?

Króliki mogą jeść niektóre gatunki ziół codziennie – to znakomite wsparcie dla organizmu i urozmaicenie króliczej diety, a także najzdrowszy i najbardziej naturalny przysmak, jaki możemy zaserwować pupilowi. Inne rodzaje ziół warto podawać tylko od czasu do czasu, ponieważ ich silne działanie może w większych dawkach szkodzić uszakowi. Dawkę i częstotliwość dopasowujemy do konkretnego królika, kierując się zasadą – lepiej podać mniej ziół niż za dużo. Zmieniajmy rodzaje podawanych ziół, by uniknąć monotonii i zbyt intensywnego działania jednego gatunku rośliny. Jeśli chcemy regularnie podawać królikowi zioła, warto lepiej poznać ich właściwości – dzięki temu będziemy wiedzieć, co podawać królikowi w razie różnych dolegliwości, by wspomóc powrót do zdrowia i dbać o dobre samopoczucie ulubieńca.

Jakie zioła może jeść królik?

Codziennie możemy podawać królikowi: mniszek lekarski, babkę lancetowatą i szerokolistną, liście malin, jabłoni, porzeczki, gruszy, borówki czernicy i brzozy, melisę, tymotkę łąkową, pięciornik gęsi, podagrycznik, gwiazdnicę pospolitą, chabry bławatki, rumianek.Od czasu do czasu (tj. 2-3 razy w tygodniu) znakomicie sprawdzi się: pokrzywa, kocanka, mięta, nagietek, jeżówka purpurowa, koniczyna, pokrzywa, płatki różnych kwiatów (hibiskus, malwa, słonecznik), ziele kukurydzy, bazylia, stokrotki, liście truskawek.Najrzadziej (raz w tygodniu lub rzadziej) możemy poczęstować królika skrzypem polnym, lucerną, krwawnikiem i dziurawcem.

Co tak pachnie? Zamów naturalne zioła dla królika w sklepie zoologicznym Cziko!

Zioła są cennym uzupełnieniem diety naszych uszaków i powinny regularnie pojawiać się w jadłospisie królików. Na szczęście nie musisz szukać czystych łąk i z atlasem roślin w ręku przemierzać lasów, by zapewnić swojemu pupilowi zróżnicowaną dietę. Zamów wygodnie sprawdzone i bezpieczne dla królika zioła od Herbal Pets, Tivo, Natural Vit lub Alegia – wszystkie znajdziesz w sklepie zoologicznym Cziko. Gotowe mieszanki ziół lub pojedyncze gatunki są dostępne na wyciągnięcie ręki. Królicza uczta z pewnością ucieszy również właściciela, który będzie obserwował, jak jego pupil zajada ze smakiem pachnące zioła. Zapraszamy!

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 463 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-10
Wszystko sprawnie jak zawsze !
2024-06-07
Super. Szybko sprawnie i towar odpowiedni
pixel