Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak karmić psa żeby uniknąć wielu błędów żywieniowych

2020-06-01
Jak karmić psa żeby uniknąć wielu błędów żywieniowych

Grzechy główne opiekuna

Psy to zwierzęta, którym zwykle dopisuje apetyt. Co więcej, czworonogi pałaszują z takim zapałem, że ich opiekunowie zapominają o tym, jak karmić psa w sposób racjonalny. Jakie błędy można popełnić, nawet nieświadomie?

1. Brak wiedzy na temat karmy i ilości jedzenia. Wielu właścicieli psów nie bardzo wie, jaką karmę podaje swojemu pupilowi. Kupuje ją w dużym markecie lub zamawia w sieci, patrząc bardziej na cenę, a nie właściwości odżywcze. Psy poza jedzeniem, które jest im dedykowane, zjadają także często to, co zostanie z obiadu dla rodziny. Do tego dochodzą smaczki i gryzaki. Takie podejście to krótka droga do przekarmiania psa i jego otyłości.

2. „Ludzkie” produkty w diecie psa. Żyjąc z psiakiem pod jednym dachem trudno mu odmówić tego, co chce. Nawet najbardziej zdyscyplinowany opiekun ma problem, co zrobić, gdy pies chce koniecznie spróbować coś z talerza opiekuna. Tymczasem zwierzęta nie powinny jeść wielu produktów, których używają ludzie. Jak karmić psa? Na pewno nie czosnkiem, cebulą, czekoladą czy rodzynkami. Psy kochają makaron, który może stanowić dla nich dobrą przekąskę.

3. Błędy w przechowywaniu żywności. Nawet najlepsza karma, jak produkty z Chico, może nie spełnić swojej funkcji, jeśli jest źle przechowywana. Postawienie jej na nasłonecznionym parapecie oznacza, że tłuszcz pod wpływem temperatury zjełczeje. Karmy powinno się trzymać w miejscu suchym, ciemnym i chłodnym, na przykład w domowej spiżarni.

4. Kilka karm podawanych w tym samym czasie. Teoretycznie karmy mają w miarę podobny skład, jednak praktycznie lepiej nie mieszać produktów różnych firm. Można zmienić menu pupila, ale najlepiej po zakończeniu jednego opakowania. Specjaliści odradzają także mieszanie w jednym posiłku karmy suchej z mokrą. Mając dwa psy w różnym wieku, nie powinno podawać się tego samego jedzenia. Inne potrzeby ma młody, aktywny pies a inne senior z różnymi schorzeniami.

5. Sypanie karmy bez odmierzania. Opakowanie karmy zawiera informację o tym, ile jedzenia podać jednorazowo naszemu pupilowi. Zastanawiając się, jak karmić psa, należy w pierwszej kolejności stosować się do zaleceń producenta żywności.
Zasady właściwego żywienia dotyczą zwłaszcza psów na specjalnej diecie. To kluczowe elementy terapii, która w praktyce oznacza podawanie specjalnej karmy weterynaryjnej.

 

Jak karmić psa żeby uniknąć błędów żywieniowych
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 436 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-27
Jestem zadowolona
2024-05-14
Pani która mnie obsługiwała była bardzo miła udzieliła mi wszelkich informacji dotyczących kagańca pomogła mi w wyborze jestem bardzo zadowolona z obsługi. Przesyłka błyskawiczna.
pixel