Włókno pokarmowe, czyli błonnik, jest ważnym elementem zdrowej diety każdego psa. Dlaczego konkretne, dzienne spożycie błonnika pokarmowego we właściwej ilości jest aż tak ważne? Ile włókna pokarmowego powinna zawierać zbilansowana pełnowartościowa karma dla psa? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule, serdecznie zapraszamy do lektury dzisiejszego tekstu!
Jeśli marzysz o psie, ale wizja mieszkania zabrudzonego sierścią trochę Cię przytłacza, możesz rozważyć wzięcie pod swój dach jednej z ras, która nie gubi sierści — to psy, które mają włosy oraz… czworonogi bezwłose. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej. Czy to prawda, że psy z włosem nie uczulają? I czy na pewno posiadanie takiego psa ma same plusy?
Psy mają tylko jedną wadę — za krótko żyją. Wie o tym każdy, kto musiał pożegnać swojego ukochanego czworonoga. Szybsze dorastanie psów, starzenie się oraz odchodzenie sprawiają, że chcemy wiedzieć, jak liczyć psie lata i jak one upływają w stosunku do ludzkiego wieku. Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego o tym, ile żyje pies, dorzucimy także bonus — rekordy związane z długością życia psów!
Zabiegi sterylizacji i kastracji to jedne z najczęściej przeprowadzanych operacji u zwierząt domowych. Wielu opiekunów boi się efektów tych zabiegów, dlatego wszelkie wątpliwości warto przedyskutować zawczasu z wykwalifikowanym lekarzem weterynarii. Chirurgiczna ingerencja sprawia, że metabolizm zwierzęcia ulega spowolnieniu, czego efektem może być niekontrolowany przyrost wagi. Żeby zminimalizować ryzyko wystąpienia nadwagi i otyłości, warto zaplanować dla zwierzaka konkretną dietę. Jaką? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.