Chcąc sprawdzić, czy Twój pupil jest zdrowy, sprawdzasz, czy jego nos jest mokry i zimny? To błąd! Wbrew powszechnemu przekonaniu to nie nos wskazuje na stan zdrowia czworonoga. Chcesz mieć pewność, że niczego nie przegapisz? Sprawdź, jakie są objawy gorączki u psa, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i jak sobie z nią radzić.
Decydując się na czworonoga, warto mieć świadomość, że psy również zmagają się z problemami zdrowotnymi - między innymi z alergią, nietolerancją pokarmową, a nierzadko - poważniejszymi schorzeniami. Może wystąpić także padaczka u psa. Objawy, które wskazują na możliwość wystąpienia ataku, warto znać odpowiednio wcześniej. Jak wówczas pomóc pupilowi?
Opieka nad czworonogiem, to nie tylko troska o pełnowartościową dietę, odpowiednią dawkę ruchu i czystą sierść, ale także - kompleksowa troska o zdrowie. Bogata oferta suplementów dla psów powinna skłonić Cię do przygotowania zestawu idealnego dla Twojego pupila - oczywiście, pod czujnym okiem weterynarza. Nie wiesz, jak podawać psu tabletki na odrobaczanie, witaminy i suplementy, a w szczególnych sytuacjach, również leki, by ta czynność była jak najmniej stresująca zarówno dla Ciebie, jak i dla zwierzaka?
W Twoim domu wkrótce ma pojawić się pies? Poza przygotowaniem wyprawki dla czworonoga czeka Cię jeszcze jedno, niełatwe zadanie - musisz zdecydować, jakie imię dla psa wybierzesz. Nie wiesz, jak ułatwić sobie podjęcie decyzji? Poniżej znajdziesz aż cztery praktyczne porady! Wykorzystaj je i przekonaj się, że znalezienie idealnego rozwiązania jest możliwe!
Opieka nad czworonogiem to, wbrew pozorom skomplikowana sprawa. Niestety - nie wystarczą regularne spacery i troska o pełną miskę - zwłaszcza że jej zawartość nie może być byle jaka. Ogromne znaczenie ma jakość pokarmu, który wybierasz dla swojego pupila. Chociaż psy to względni mięsożercy, lubią także inne przysmaki! Sprawdź, jakie warzywa dla psa będą odpowiednie i uatrakcyjnij dietę swojego pupila!
Niewielkie puszyste gryzonie bez trudu kradną serca miłośników domowych zwierzątek. Szynszyle, bo o nich mowa, charakteryzują się miękkim, puszystym futerkiem, bujnym ogonem i długimi uszami. Wyjątkowo aktywne, wymagają odpowiednich warunków hodowli. Jak wyposażyć klatkę i jak dbać o codzienną pielęgnację gryzoni? Co jedzą szynszyle i czy to prawda, że nie powinny być zupełnie same?
Zwierzęta porozumiewają się na wiele różnych sposobów. Świnki morskie, mimo że nie artykułują swoich uczuć tak jak psy czy koty, potrafią wyrażać różne emocje na swój własny sposób. Dlatego warto wiedzieć, które dźwięki mogą sygnalizować głód i rozdrażnienie. Z naszego artykułu dowiesz się,dlaczego świnka morskapiszczy albo szczęka zębami. Poznanie potrzeb zwierzaka pomaga zacieśnić z nim więź, a tym samym poprawi jego samopoczucie czy stan zdrowia.
Króliki i kawie domowe są bardzo popularnymi pupilami i coraz więcej osób decyduje się na hodowlę tych gatunków. Przed dokonaniem wyboru warto się zastanowić,co będzie Ci bardziej odpowiadać. Królik czy świnka morska – które zwierzę jest łatwiejsze w utrzymaniu? Jakie są plusy i minusy zajmowania się nimi? Przede wszystkim decyzja o przygarnięciu pupila powinna być dokładnie przemyślana i niepodejmowana pod wpływem chwili. Pamiętaj, że zwierzę to duża odpowiedzialność.
Kawia domowa, inaczej świnka morska, to zwierzę bardzo delikatne i wrażliwe, jeśli chodzi o odżywianie. Dieta tego gryzonia powinna być odpowiednio dopasowana, ponieważ może on jeść tylko niektóre owoce i warzywa. W dzisiejszym artykule podpowiemy,co może jeść świnka morska. Dowiesz się również, dlaczego powinna dostawać konkretne artykuły, takie jak na przykład siano. Tych kilka poniższych porad pozwoli Ci lepiej zaopiekować się zwierzęciem, dzięki czemu będzie się ono dobrze rozwijało.
Jesteś początkującym akwarystą i zastanawiasz się jakie ryby mogą być razem w akwarium? Podpowiadamy
Kiedy już zaopatrzysz się w niezbędne wyposażenie akwarium, przychodzi czas, kiedy trzeba zdecydować jakie ryby wybrać. Jednak tak samo, jak to bywa w naturze, nie wszystkie gatunki są w stanie ze sobą koegzystować, a część może mieć na siebie destrukcyjny wpływ. Zły dobór ryb może poskutkować ich śmiercią ze stresu lub mogą one skończyć jako pokarm dla innych mieszkańców zbiornika. Dlatego warto wiedzieć jakie ryby mogą być razem w akwarium, a które połączenia się nie sprawdzą. W naszym krótkim poradniku doradzimy jakich zasad się trzymać, by móc jak najdłużej cieszyć się domową hodowlą.