Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ściółka dla chomika

( ilość produktów: 15 )

Wyprawka dla chomika powinna składać się z kilku ważnych elementów – odpowiednio dużej klatki lub akwarium (minimum 80 cm długości), miseczki i poidełka, kołowrotka, pokarmu, przysmaków, domku oraz kilku urozmaiceń w klatce (np. pięterko, zabawki, kryjówki), a także ściółki dla chomika. W przypadku tych gryzoni ściółka jest szczególnie istotna, ponieważ spełnia w życiu chomika ważne funkcje – w naturze ten gatunek dużo czasu spędza na kopaniu i chętnie przebywa pod ziemią, dlatego gruba warstwa ściółki powinna umożliwiać mu tę czynność w warunkach domowych. Na szczęście duży wybór ściółek ułatwia stworzenie chomikowi komfortowych warunków. Wybierz ściółkę dla chomika w sklepie zoologicznym Cziko – oferujemy ściółki celulozowe, bawełniane, konopne i wiele innych. Zamów poniżej to, czego potrzebuje Twój pupil! 

Ściółka dla chomika – jeden produkt, kilka funkcji

W klatce lub akwarium chomika powinna znaleźć się gruba warstwa ściółki – 10-20 cm, a nawet więcej, jeśli tylko jest taka możliwość. Ściółka dla chomika spełnia kilka ważnych funkcji w życiu naszego gryzonia: absorbuje wilgoć i nieprzyjemne zapachy, zapewnia materiał do budowy gniazda, komfortowego poruszania się oraz wypoczynku, a także jest najlepszą zabawką dla naszego chomika – materiałem, w którym może kopać do woli, budować podziemne kryjówki i tunele. W naturze chomiki spędzają pod ziemią sporo czasu, przygotowując zapasy, wychowując młode lub odpoczywając, dlatego chętnie kopią w ściółce w warunkach domowych.Gruba warstwa ściółki jest bardzo praktyczna – skutecznie pochłania nieprzyjemne zapachy i nie trzeba (a nawet nie powinno się) wymieniać jej zbyt często. Regularnie należy sprzątać tylko kuwetę chomika lub kącik, który wybrał na swoją toaletę. Pozostałą warstwę ściółki można przemieszać. Częste wyrzucanie całości ściółki jest nie tylko zbędne, ale również stresujące dla gryzonia, ponieważ całkowicie zmienia zapach jego terytorium. Dla właścicieli pozostawianie tej samej ściółki przez długi czas to duże ułatwienie oraz oszczędność – raz zakupiona ściółka celulozowa, bawełniana lub konopna jest bardzo wydajna.

Jaką ściółkę dla chomika wybrać?

Najpopularniejszym wyborem dla chomika są trociny – jest to dobre rozwiązanie, o ile wybieramy wersję odpyloną. Trociny skutecznie chłoną nieprzyjemne zapachy, są niedrogie i łatwo dostępne. Jeśli jednak szukasz dla swojego pupila jeszcze lepszych rozwiązań, zwróć uwagę na ściółkę celulozową, bawełnianą lub konopną. Są wyjątkowo miękkie, niepylące i bezpieczne dla gryzoni. Doskonale nadają się do budowy gniazda i kopania. W efekcie zapewniają chomikom komfort i umożliwiają realizację ich podstawowych potrzeb, a przecież właśnie o to chodzi.A może dwa rodzaje ściółki?Coraz częściej możemy obserwować ciekawy trend w urządzaniu klatek lub akwariów dla chomików: właściciele i hodowcy stosują różne rodzaje ściółki, np. aranżując w klatce strefę z innym rodzajem ściółki. To dobre rozwiązanie, które wprowadza do klatki chomika ciekawe urozmaicenie oraz zapewnia mu dostęp do różnych materiałów, w których może kopać i budować kryjówki. Jeśli zamierzasz zastosować dwa rodzaje ściółki w klatce swojego chomika, zadbaj o odpowiednie odgrodzenie obu rodzajów, aby się nie mieszały. Wykorzystaj do tego kawałek tekturki lub drewniane mostki wykorzystywane jako zabawki dla gryzoni – ustawione pionowo stworzą skuteczną przegródkę.

Uzupełnij zapasy i wybierz ściółkę dla swojego chomika w Cziko!

Szukasz dobrej ściółki dla swojego chomika? W sklepie zoologicznym Cziko możesz zamówić podłoże konopne, lniane, bawełniane lub celulozowe w korzystnych cenach. Każde z tych rozwiązań jest dla chomika bezpieczne i komfortowe, ponieważ oferujemy ściółki znanych i cenionych producentów, np. Chaba, Deleo, Chipsi czy Nestor. Wybierz to, czego potrzebujesz dla swojego pupila i zamów wygodnie z dostawą do domu lub paczkomatu, a potem wypełnij grubą warstwą ściółki klatkę swojego chomika i obserwuj, jak interesuje się nowym podłożem! To z pewnością będzie dla niego bardzo ciekawe wydarzenie. Zdecyduj, która ściółka dla chomika najlepiej sprawdzi się w przypadku Twojego pupila i zamów ją online – zapraszamy!

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 463 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-10
Super
2024-06-10
Super
pixel