Zwierzęta porozumiewają się na wiele różnych sposobów. Świnki morskie, mimo że nie artykułują swoich uczuć tak jak psy czy koty, potrafią wyrażać różne emocje na swój własny sposób. Dlatego warto wiedzieć, które dźwięki mogą sygnalizować głód i rozdrażnienie. Z naszego artykułu dowiesz się,dlaczego świnka morskapiszczy albo szczęka zębami. Poznanie potrzeb zwierzaka pomaga zacieśnić z nim więź, a tym samym poprawi jego samopoczucie czy stan zdrowia.
Króliki i kawie domowe są bardzo popularnymi pupilami i coraz więcej osób decyduje się na hodowlę tych gatunków. Przed dokonaniem wyboru warto się zastanowić,co będzie Ci bardziej odpowiadać. Królik czy świnka morska – które zwierzę jest łatwiejsze w utrzymaniu? Jakie są plusy i minusy zajmowania się nimi? Przede wszystkim decyzja o przygarnięciu pupila powinna być dokładnie przemyślana i niepodejmowana pod wpływem chwili. Pamiętaj, że zwierzę to duża odpowiedzialność.
Kawia domowa, inaczej świnka morska, to zwierzę bardzo delikatne i wrażliwe, jeśli chodzi o odżywianie. Dieta tego gryzonia powinna być odpowiednio dopasowana, ponieważ może on jeść tylko niektóre owoce i warzywa. W dzisiejszym artykule podpowiemy,co może jeść świnka morska. Dowiesz się również, dlaczego powinna dostawać konkretne artykuły, takie jak na przykład siano. Tych kilka poniższych porad pozwoli Ci lepiej zaopiekować się zwierzęciem, dzięki czemu będzie się ono dobrze rozwijało.
Jesteś początkującym akwarystą i zastanawiasz się jakie ryby mogą być razem w akwarium? Podpowiadamy
Kiedy już zaopatrzysz się w niezbędne wyposażenie akwarium, przychodzi czas, kiedy trzeba zdecydować jakie ryby wybrać. Jednak tak samo, jak to bywa w naturze, nie wszystkie gatunki są w stanie ze sobą koegzystować, a część może mieć na siebie destrukcyjny wpływ. Zły dobór ryb może poskutkować ich śmiercią ze stresu lub mogą one skończyć jako pokarm dla innych mieszkańców zbiornika. Dlatego warto wiedzieć jakie ryby mogą być razem w akwarium, a które połączenia się nie sprawdzą. W naszym krótkim poradniku doradzimy jakich zasad się trzymać, by móc jak najdłużej cieszyć się domową hodowlą.
Akwarystyka to hobby, po które sięga coraz więcej osób. Początkujący pasjonaci mogą mieć problem z ustawieniem odpowiedniej temperatury wody, która ma wpływ na całą hodowlę i na dobre samopoczucie rybek. Ma ona także znaczenie przy odporności na choroby, jak również umożliwia rozmnażanie tych zwierząt. Temperatura wody oddziałuje też na rośliny, które masz w zbiorniku i powinna być dostosowana także do nich. Jaka temperatura w akwarium jest optymalna i jak wszystko ustawić,by działało jak należy? Na te pytania odpowiemy w dzisiejszym poście.
Wiele osób marzy o akwarium w swoim domu, jednak nie wie, w jaki sposób się do tego przygotować, ani od czego zacząć planowanie. Ważne jest, aby dokładnie określić jak ma ono wyglądać i gdzie je postawisz. Najlepszym miejscem jest najciemniejszy kąt pokoju, w którym będzie dobrze widoczne sztuczne oświetlenie. Unikaj miejsc w pobliżu okien i grzejników, gdyż wtedy w zbiorniku mogą powstać glony. Jak założyć akwarium i na co zwrócić największą uwagę? Na te pytania odpowiemy w naszym artykule.