Akwarium w formie kuli jest bardzo efektowne, przez co znajduje sporą rzeszę fanów. Jednak ze względu na małą przestrzeń w środku, urządzenie takiego zbiornika wymaga odpowiedniego wyposażenia. Co więcej, nie każdy gatunek można umieścić i hodować w takim akwarium. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak urządzić akwarium w formie kuli i jakie rybki możesz w nim trzymać, przeczytaj dzisiejszy wpis na naszym blogu.
Glonojady w akwarium najczęściej są utożsamiane ze szkodnikami. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie. Dzięki temu, że odżywiają się glonami, nie musisz się martwić, że ta roślinność będzie niekontrolowanie się rozmnażać. Jednak glonojady muszą jeść także inny pokarm - po to, aby mogły się rozwijać i mnożyć. Jeśli chcesz zacząć hodować glonojady i zastanawiasz się, co jedzą, przeczytaj poniższy tekst.
Obecność filtrów w akwarium jest konieczna, aby zapewnić jego prawidłowe funkcjonowanie. Wpływają także na cały ekosystem w zbiorniku wodnym. Stąd wybór właściwego filtra ma bardzo duże znaczenie. Tylko jaki kupić, gdy wybór jest tak duży? Bez obaw, to nie jest takie trudne - z naszymi podpowiedziami poradzisz sobie w mgnieniu oka. Czytaj dalej i sprawdź, jaki filtr wybrać do swojego akwarium.
Posiadasz akwarium? Z pewnością wiesz, że oprócz rybek, żyją w nim również inne organizmy - takie, które ciężko dostrzec gołym okiem. Chociaż one same są niezauważalne, ich obecności nie da się przeoczyć. Najczęściej świadczy o niej mętna woda. Ograniczona przejrzystość może być spowodowana zarówno funkcjonowaniem mikroorganizmów, jak i procesami, które zachodzą w akwarium. By woda znów była klarowna, trzeba poznać przyczynę zanieczyszczenia i zniwelować ją. W jaki sposób? Czytaj dalej i sprawdź, jak wyklarować wodę w akwarium!
Jesteś właścicielem chomika? A może – czekasz na jego pojawienie się w Twoim domu? Jedno jest pewne – w obliczu nowej sytuacji z pewnością towarzyszy Ci szereg wątpliwości. Chociaż wiesz, jak przygotować klatkę, wciąż zastanawiasz się, co może jeść chomik? A może – obawiasz się, że niewłaściwa dieta mu zaszkodzi? Czytaj dalej i poznaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!
Niewielki gryzoń, który wzbudza sympatię wszystkich domowników – chomik, bo o nim mowa, może stać się prawdziwym przyjacielem. Zanim jednak zwierzę swobodnie poczuje się w Twoim towarzystwie, potrzebuje czasu. Sprawdź, jak oswoić chomika w taki sposób, by nie narażać go na zbędny stres. Szybko przekonasz się, że ta znajomość zapewni Ci ogrom atrakcji – każdego dnia!
Ciepłe, wiosenne i letnie miesiące zachęcają do długich spacerów, często poza wyznaczonymi ścieżkami. Zanim jednak zdecydujesz się na relaks na łonie natury, sprawdź, jakie niebezpieczeństwa mogą Ci grozić. Warto to zrobić odpowiednio wcześnie – kiedy pojawią się pierwsze objawy boreliozy, na skuteczną ochronę będzie za późno. Zagrożenie dotyczy nie tylko Ciebie – na chorobę powodowaną ukąszeniem zakażonych kleszczy narażone są także koty i psy. Już teraz sprawdź, co musisz wiedzieć, by uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji lub jeśli te już się pojawią – jak sobie z nimi radzić.
Ciepłe pory roku sprzyjają relaksowi na świeżym powietrzu. Chętnie spędzasz czas w lesie, na łące albo w parku, a na intensywne spacery zabierasz swojego czworonożnego przyjaciela? Warto uświadomić sobie, niebezpieczeństwo, jakie wiąże się z taką formą aktywności. Wbrew pozorom nie chodzi o możliwe kontuzje i urazy, ale… o kleszcze. A te zbierają prawdziwe żniwo, także w mieście. Czy wiesz, jak usunąć kleszcza psu lub kotu, a jak samemu sobie albo towarzyszącej Ci osobie? Zanim na dobre rozpoczniesz aktywnie letni sezon, koniecznie sprawdź, co musisz wiedzieć o kleszczach.
Zdarza się, że patrząc na swojego psa, zastanawiasz się, o czym myśli? Psie sny muszą być naprawdę realistyczne. Zdarza się, że podczas snu pies szczeka albo „biegnie”. Tak naprawdę tylko porusza łapami, jakby biegł. Ewidentnie ruch łap jest związany z aktywnością fizyczną przeżywaną we śnie. Śpiące czworonogi potrafią być faktycznie zabawne. Niestety, nie zawsze ich sen przysparza nam radości. W fazie głębokiego odpoczynku zwierzę pokazuje też swoje słabości. Bywa, że stan zdrowia pupila dopiero wtedy się obnaża. Zgrzytanie zębami to jedna z takich przypadłości. Co to może oznaczać? Czy to czasowe? Spróbujemy zgłębić temat.
Ludzie z różnych powodów zastanawiają się ile śpią psy. Często ciekawość ta jest podyktowana potrzebą kontrolowania pupila podczas naszej nieobecności. Druga sprawa, to troska o jego zdrowie. Odpowiedzialny właściciel czworonoga, chce, aby jego podopieczny czuł się dobrze w swoim domu. Zapewnia mu bezpieczny kąt, wygodne legowisko i zdarza się, że monitoruje jego aktywność zdalnie. Tak! Całkiem często osoby posiadające zwierzęta domowe i to nie tylko psy, decydują się na system monitorujący pomieszczenie. Wszystko po to, aby mieć pewność, że pupil jest bezpieczny. A zatem, ile śpią nasze psy? I od czego to zależy? Zobaczmy!