Psia sierść w sposób niemal magiczny potrafi znaleźć się w każdym domowym zakamarku – w szafie, lodówce, a nawet w kubku z kawą. Choć jej umiarkowana utrata jest zjawiskiem normalnym i dotyczy w zasadzie wszystkich czworonogów, to nadmierne gubienie włosia może oznaczać problem. Jak ograniczyć wypadanie sierści u psa i kiedy linienie pupila powinno wzbudzić Twój niepokój? Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat!
Wśród popularnych objawów, z którymi opiekunowie psów bardzo często zgłaszają się do gabinetów weterynaryjnych, bez wątpienia wymienić można świąd i zmiany skórne . Przyczyną tych symptomów może okazać się zakażenie świerzbowcem. Choć pasożyt ten zwykle pojawia się u czworonogów żyjących w złych warunkach, to na jego atak narażone są wszystkie psy, bez względu na rasę, wiek czy płeć. Jak rozpoznać świerzb u psa? Objawy i zalecane zwykle leczenie opisaliśmy w krótkim tekście, który pomoże Ci szybko zidentyfikować zakażenie świerzbowcem.
Psy, tak jak ludzie, narażone są na szereg chorób. Niestety, zwierzak nie powie Ci wprost, co i gdzie go boli. Dlatego tak ważna jest obserwacja pupila. Pewne zmiany w zachowaniu mogą Ci pokazać, że dzieje się coś niepokojącego. Ból zębów u psa objawiać może się różnie. Jak? Odpowiedź znajdziesz poniżej.
Szczeniaczki są rozkoszne i urocze. Tak, jak małe dzieci, poznają świat i uczą się nowych rzeczy. Rosną, zmieniają pokarm… Jesteś właścicielem młodego pieska? W Twojej głowie z pewnością rodzi się mnóstwo pytań. Zastanawiasz się, czy psy mają mleczaki? Odpowiedź na to pytanie jest prosta — owszem, mają! Na co musisz zwrócić uwagę? Czy w związku z tym są jakieś zagrożenia? Dowiesz się poniżej!
Nic tak nie poprawia humoru, jak widok rozkosznego, bawiącego się szczeniaka. Jednak młody piesek to nie zabawka, a przede wszystkim wielka odpowiedzialność. Racjonalne żywienie i zapewnienie pupilowi wszystkich elementów niezbędnych do dobrego wzrostu to Twój obowiązek jako właściciela. Jeżeli pojawiają się jakieś wątpliwości, zawsze warto skonsultować się z lekarzem weterynarii. Czy żywienie szczeniaków większych ras czymś się różni? Jak karmić szczeniaka owczarka niemieckiego? Czemu warto się tym zainteresować? Niżej odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania.
Zdrowe i rozsądne żywienie pupila to ważna sprawa. Chcąc, by psiak towarzyszył Ci jak najdłużej i żeby cieszył się dobrym zdrowiem, musisz przestrzegać pewnych zasad. Podawanie zarówno zbyt małej, jak i zbyt dużej, ilości pokarmu może mieć złe konsekwencje. Są ludzie, którym wydaje się, że dodatkowe przysmaki i wyżebrane przy stole jedzenie, są dobre dla milusińskich. Pamiętaj jednak, że otyłość u psów może mieć wiele skutków ubocznych. Ile powinien jeść pies, który waży 8 kilogramów?
Maltańczyki to niewielkie, śnieżnobiałe psy. Są energiczne, przyjazne i uwielbiają zabawę. Właśnie dlatego będą odpowiednie dla każdego, kto szuka wiernego towarzysza. Wielką ich zaletą jest to, że są znakomitymi kompanami nawet dla alergików. Jak to możliwe? Maltańczyki nie mają sierści, a włosy. Jak zadbać o dietę swojego przyjaciela? Jaka karma dla maltańczyka będzie najlepsza?
Chcąc sprawdzić, czy Twój pupil jest zdrowy, sprawdzasz, czy jego nos jest mokry i zimny? To błąd! Wbrew powszechnemu przekonaniu to nie nos wskazuje na stan zdrowia czworonoga. Chcesz mieć pewność, że niczego nie przegapisz? Sprawdź, jakie są objawy gorączki u psa, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i jak sobie z nią radzić.
Decydując się na czworonoga, warto mieć świadomość, że psy również zmagają się z problemami zdrowotnymi - między innymi z alergią, nietolerancją pokarmową, a nierzadko - poważniejszymi schorzeniami. Może wystąpić także padaczka u psa. Objawy, które wskazują na możliwość wystąpienia ataku, warto znać odpowiednio wcześniej. Jak wówczas pomóc pupilowi?
Opieka nad czworonogiem, to nie tylko troska o pełnowartościową dietę, odpowiednią dawkę ruchu i czystą sierść, ale także - kompleksowa troska o zdrowie. Bogata oferta suplementów dla psów powinna skłonić Cię do przygotowania zestawu idealnego dla Twojego pupila - oczywiście, pod czujnym okiem weterynarza. Nie wiesz, jak podawać psu tabletki na odrobaczanie, witaminy i suplementy, a w szczególnych sytuacjach, również leki, by ta czynność była jak najmniej stresująca zarówno dla Ciebie, jak i dla zwierzaka?